Вільногірець Максим Пархоменко переміг в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій

Наталія Філоненко 18:06, 24 Квітня 2024
Четвертий етап Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій
Учасники четвертого етапу Всеукраїнської олімпіади/ фото Тетяна Пархоменко

У четвертому етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій брали участь вісім школярів з Дніпропетровщини. Серед них дев’ятикласник з Вільногірська Максим Пархоменко, який виборов перше місце у третьому етапі олімпіади та отримав диплом учасника четвертого етапу.

Більше про досягнення школяра у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Учні Вільногірська долають етапи Всеукраїнської олімпіади

15-річний Максим Пархоменко — дев’ятикласник четвертого Вільногірського ліцею. Учень понад трьох років бере участь у міських та Всеукраїнських олімпіадах з хімії, фізики, програмуванням та інформаційних технологій. Часто займає призові місця.

Здобувши перемогу у шкільній, міській, а потім й в обласній олімпіаді, Максим перейшов у четвертий етап Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій. Цьогоріч її проводили в Ужгороді. 

Відомо, що до Всеукраїнської олімпіади долучилися 90 учасників з 22 команд з усієї України. Та вісім учасників з Дніпропетровської області. Тривала олімпіада п’ять днів з 25 по 30 березня. Два дні розв’язували завдання. Максим Пархоменко отримав диплом учасника.

Постійний учасник олімпіад

Торік Максим також брав участь у Всеукраїнському етапі олімпіади з інформаційних технологій, яка проходила онлайн. Школяр набрав велику кількість балів та отримав диплом зі своїм результатом.

Ще у восьмому класі Максим Пархоменко почав розв’язувати задачі десятого класу.

Вже понад три роки ліцеїста Максима Пархоменка готує до участі у міських та Всеукраїнських олімпіадах вчителька інформатики Тетяна Івашина. 

«Максим дуже старанний учень, зацікавлений у вивченні цього предмету, тому йому все дається легко. І я сподіваюся, що надалі Максим буде займатися саме цим предметом, інформаційними технологіями, і досягне ще кращих успіхів. Взагалі, я вважаю, що в Максима дуже великі перспективи є, він дуже здібний учень. Попереду його чекає успішне майбутнє»,  – розповідає Тетяна Івашина.

Самі завдання були доволі складними, особливо у першому турі, говорить Максим Пархоменко. Ліцеїсту потрібно було в середовищі табличного процесора опрацювати великий об’єм даних, побудувати математичну модель та її візуалізувати.

«Були теки з завданнями Excel, Word, Point. Складним для мене була робота з Excel. Там треба було створити табличку, де дуже багато чисел. Все це потім повинно було правильно працювати по формулах, після чого цей документ треба було перевести в діаграму»,  –  ділиться Максим Пархоменко.

Дев’ятикласник мріє стати авіаконструктором, машинобудівельником або інженером. Учня підтримує його родина. 

«Мені не важливо, яке він місце займе. Те, що він дійшов до Всеукраїнського рівня, для мене він уже переможець»,  – говорить мама Тетяна Пархоменко.

Дев'ятикласник Максим Пархоменко
Дев’ятикласник Максим Пархоменко / Фото Тетяна Пархоменко

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Єгор Цівка: шлях до 2 місця на олімпіаді з інформаційних технологій(ОНОВЛЕНО)

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка виборов ІІ місце на IV етапі Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на наступний з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

IV етап Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій/фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Івашина Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточність та вжито словосполучення “здобув перемогу” та “шлях до перемоги”, цю неточність було виправлено. Згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь