Свято Вербної неділі православні християни відзначають за тиждень до Великодня. Цьогоріч воно припадає на 28 квітня. Головним атрибутом свята є гілочки верби, які освячують у церкві. Відомо, що від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, через що дати більшості церковних свят змінилися. Проте перехід не вплинув на Великдень та ті свята, що пов’язані з його датою святкування.
Деталі підготували журналісти Вільногірськ IN.UA
Вербна неділя 2024: що цікаво знати
Вербну неділю раніше називали Вербицею. Це було народне язичницьке свято, яке, з приходом християнства на територію сучасної України, злилося із важливою християнською подією — входом Господнім до Єрусалима.
У Вербну неділю віряни йдуть до церкви на богослужіння, освячують гілочки верби, які потім висаджують. Традиційно говорять: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень — Великдень», при цьому ляскаючи гіллям верби по плечу. Вважається, що легке побиття вербою повинно передати всі її властивості людині — дитина швидко виросте, як верба, і буде здоровою, а дорослий стане сильним, продуктивним та бадьорим.
У народі існують різні інтерпретації вислову: «Верба б’є — не заб’є», які переформулювали у наші часи залежно від ситуації в країні. Наприклад, під час коронавірусу можна було почути таке: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень Пасха — де твоя маска». Під час війни: «Не я б’ю — Байрактар б’є», маючи на увазі ракетний комплекс.
У Вербну неділю не можна:
- сваритися;
- шити;
- займатися важкою працею;
- влаштовувати пишні святкування через тривалість Великого посту.
Після Вербної неділі починається страсний тиждень, розповідає священнослужитель.
Де святкувати Вербну неділю у Вільногірську
У Вільногірську 28 квітня у Храмі Святої Трійці проведуть божественну літургію. Вона почнеться о 9:00 годині. Об 11:00 священник окропить свяченою водою вербу. Долучитися до богослужіння можна за адресою Бульвар Миру 15.
«Я бажаю всім миру в душі. Нам цього всім не вистачає, бо люди завжди метушаться, завжди за щось хвилюються. Є незгоди ззовні, але пам’ятайте слова Хрестові: «Кожного, хто кличе мене, я не вижену геть». Це означає, що Бог з нами є завжди й ми можемо до нього звертатися», — ділиться отець Вадим.
Читайте також: