«Карітас Кам’янське» допомагає переселенцям у Вільногірську працевлаштуватися на місцеві підприємства. За програмою «Гроші за роботу» благодійний фонд сплачує зарплату людям замість роботодавців.
Про умови працевлаштування — у матеріалі Вільногірськ IN.UA
Допомога ВПО з працевлаштування
Волонтери та юристи Благодійного фонду «Карітас Кам’янське» приїздили у Вільногірськ, де зустрілися з переселенцями. Вони розповіли про програму з працевлаштування «Гроші за роботу», яка передбачає виконання суспільно-корисних робіт чи роботи за фахом людини протягом трьох місяців.
Взяти участь у програмі можуть люди:
- зі статусом ВПО;
- сім’ї, які приймають переселенців;
- люди з інвалідністю;
- місцеві, які зазнали російської агресії та втратили джерело доходу.
Вони отримають:
- заробітну плату від 8 000 до 12 000 гривень з урахуванням податків;
- узгоджений графік роботи з роботодавцем;
- офіційне працевлаштування (потрібно документи про освіту або досвід роботи, паспорт).
Не можуть долучитися до програми такі люди:
- пенсіонери;
- зареєстровані в центрі зайнятості;
- працевлаштовані, які мають дохід.
На зустрічі юристка благодійного фонду надавала консультації присутнім переселенцям. Зокрема, про можливість отримання компенсації за втрачене майно, а також як відновити втрачені документи.
Присутні були й роботодавці. Директор Вільногірської центральної міської лікарні Ігор Яцевич зазначив, що у лікарню потрібні прибиральниці, косарі та електрик.
«У нас територія майже п’ять гектарів, ще й приміщення лікарні. Нам потрібно обслуговувати бомбосховище та пункт незламності, а також тримати в чистоті прилеглу територію біля лікарні, щоб трохи розвантажити медперсонал наш. У нас відкрита пропозиція також для лікарів отоларинголога, дитячого лікаря, кардіолога. Потребуємо санітарок», — розповідає Ігор Яцевич.
Яцевич каже, що розглядатиме й подальшу співпрацю з людьми, які прийдуть працювати за програмою.
«Для мене була дуже корисна ця зустріч, мені роз’яснила багато юристка стосовно моїх документів та трудовому договору. Також відділ кадрів ЦМЛ взяли в мене контакт для подальшої співбесіди. Маю надію, що все складеться. За фахом я економіст», — розповідає переселенка з Донеччини Світлана Мурашко.
Програма «Кризовий супровід» для місцевих
Відомо, що Благодійний фонд надає допомогу літнім самотнім людям, людям з інвалідністю, багатодітним родинам. Людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, спеціалісти Карітасу допомагають співпрацювати з органами соціального захисту та шукають ресурси для надання матеріальної допомоги. Можливість надавати таку допомогу є й у Вільногірську, завдяки співпраці з ГО «Ми масштабуємо добро».
Благодійний фонд й надалі планує проводити заходи у Вільногірську разом з ГО «Ми масштабуємо добро» та запрошувати на них всіх переселенців та місцевих жителів.
«Першим відбудеться захід до Дня вишиванки. Де будуть смаколики, майстер-класи та подарунки. Хочемо в майбутньому бачити дружні та довірливі відносини між місцевими та тими, хто був змушений покинути свої домівки й переїхати до іншого міста», — розповідає координаторка волонтерів Світлана Волошина.
Проєкт «Багатосекторна допомога постраждалим від війни в Україні» працює за сприянням уряду Сполучених штатів Америки задля підсилення громади. Працевлаштування виконується за договором ЦПХ виключно для осіб ВПО оплачується робота організацією Карітас, а не роботодавцем.
Взяти участь у програмі роботодавцям, пошукачам роботи або розв’язати юридичні питання можна за телефонами «гарячої лінії» фонду:
- +38(050)-081-0069;
- +38(068)-175-78-08.
З понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00 години.
Читайте також: