Вектор активного розвитку задала завідувачка навчального закладу у Вільногірську

Наталія Філоненко 12:57, 3 Травня 2024
Завідувачка Вільногірського центру професійно-технічної освіти
Завідувачка закладу освіти Тетяна Калашнікова / фото Вільногірськ IN.UA

Тетяна Калашнікова — завідувачка Вільногірського  другого корпусу  закладу освіти ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти». Жінка обіймає посаду з вересня 2023 року, раніше працювала викладачкою біології та хімії. Цьогоріч Тетяна Калашнікова започаткувала проведення профорієнтаційного ярмарку та стала ініціаторкою співпраці з міжнародними партнерами з метою підвищення зацікавленості населення до професійно-технічної освіти.

Деталі — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Вільногірський центр професійно-технічної освіти

Тетяна Калашнікова постійно займалася саморозвитком. Брала участь у вебінарах, тренінгах. Саме ця активність була замічена керівництвом закладу. Директор  Державного професійно-технічного навчального закладу Віктор Циган запропонував активній вчительці продовжувати педагогічний шлях вже керівником другого корпусу. 

Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти складається з трьох корпусів. Головний центр або перший корпус знаходиться у селі Саксагань. Другий корпус у Вільногірську по вулиці Промислова. Третій корпус знаходиться в Жовтих Водах Кам’янського району. 

Кожна дитина має свої нахили, здібності та вподобання, зазначає Тетяна Калашнікова. Існує стереотип, що навчання у  закладі  професійно-технічної освіти вважають не престижним, каже керівниця. 

Тому у квітні цьогоріч провела профорієнтаційний ярмарок для містян та учнів 9- 11 класів. Було 11 локацій з професіями,  майстри виробничого навчання показали майстер-класи. 

«Професійно-технічна освіта має величезні плюси. Наша унікальність в тому, що дитина навчається три з половиною роки після 9 класу. Випускник має диплом з трьома професіями»,  – каже Тетяна.

Додатково заклад відкрив набір  учнів  для здобуття професії продавець продовольчих товарів та обліковець з реєстрації бухгалтерських даних.

Здобувачі освіти навчаються за змішаною формою, систематично отримують стипендію. Активних студентів нагороджують преміями від профспілки ГМК та  від закладу освіти. Учні беруть участь в конкурсах, олімпіадах виставках. 

«З того часу, як колектив очолила Тетяна Калашнікова, з’явилося відчуття, що ми вдихнули ковток свіжого повітря. Ця тендітна жінка, звалила на свої плечі й міцно тримає велику ношу. Вона творча, креативна, чесна, відповідальна, в міру вимоглива і завжди дуже толерантна з кожним із нас. А ще вона справжня, от знаєте без «корони», всі її  поважають. Цікаво проводить уроки й віртуозно поєднує з основними своїми обов’язками завідувачки. Багато змін відбулося за такий короткий час і ці зміни тільки на краще. Вона випромінює світло та освітлює нам шлях до успіху»,  – ділиться  методистка Вікторія Листопад.

Методистка Вікторія Листопад
Методистка Вікторія Листопад / фото Вільногірськ IN.UA

Участь в проєктах

За сприянням директорки учні беруть участь в Міжнародній громадській організації Junior Achievement Europe.

«Наш заклад бере участь у програмі «Компанія» від міжнародної організації й навчається підприємницьким навичкам. У рамках даного проєкту створили  молодіжну компанію з виготовлення мила ручної роботи «Dush A», –  ділиться Тетяна Калашнікова.

23 працівники та три групи з 98 вихованців у закладі під керівництвом Тетяни Калашнікової, який розвивається та стає сучасним. Вже має свою сторінку в інстаграм, тік-тоці та сайт де освітяни викладають всі здобутки своїх вихованців.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 11 Квітня 2025
Власна справа / фото ілюстративне, Pexels

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”.

Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ.

Молодіжний мікрогрант у розмірі до 150 тисяч гривень надається без обов’язкової вимоги створення робочих місць. Учаснику достатньо зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). Через три роки можлива повторна участь у програмі з можливістю отримання до 250 тисяч гривень, за умови створення щонайменше двох нових робочих місць.

Грантові кошти можна використати на:

  • закупівлю обладнання;
  • оренду приміщення;
  • інші стартові витрати для запуску бізнесу.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно пройти кілька етапів:

  • підготувати заяву та бізнес-план;
  • подати документи через портал “Дія”;
  • пройти співбесіду в регіональному центрі зайнятості;
  • дочекатися рішення від Державної служби зайнятості — повідомлення з’явиться в особистому кабінеті “Дії”;
  • укласти договір на мікрогрант та відкрити рахунок.

Детальну інформацію про програму можна знайти за посиланням. За допомогою в підготовці документів та написанні бізнес-плану можна звернутися до Кам’янського офісу “Зроблено в Україні”за адресою: вулиця Медична, 6.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:00, 11 Квітня 2025
Лисиця та принада з вакциною / фото Кам’янська міська рада

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Про це повідомляє Кам’янська міська рада.

З огляду на воєнний стан кампанія буде проводитися методом наземного розподілу принад з антирабічною вакциною робочими бригадами.

Принади мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку та мають запах м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Принади будуть розкладати на узліссях, обабіч доріг і сільгоспугідь, в лісах – на перехрестях доріг у вирубках.

Держпродспоживслужба наголошує: принади з вакциною безпечні для всіх видів тварин, що її вживатимуть. Та просить мешканців району з розумінням поставитись до заходів, при виявленні принад не руйнувати їх і не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин.

Читайте також:

Підписуйтесь

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил. Про це повідомляє […]

14:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині агентка рф замаскувала камеру для стеження за ЗСУ під шпаківню

СБУ затримала 46-річну мешканку Дніпра, яка шпигувала за ешелонами ЗСУ через камеру, сховану в муляжі шпаківні. Отримані дані вона передавала ворогу. Про це повідомляє Служба […]

13:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

Дайджест новин: що відбулося у Вільногірську з 7 по 11 квітня

У Вільногірську планують витратити понад 100 тисяч гривень на обрізання дерев. Крім того, відомо, скільки заробляє голова УАКБ та ЖКГ Ростислав Варницький. Зокрема, Вільногірська міська […]