Маляр штукатур, водій, кухар: у Вільногірську провели профорієнтаційний ярмарок

Наталія Філоненко 18:22, 25 Квітня 2024
Ярмарок у Вільногірську
Ярмарок у Вільногірську/ Фото Вільногірськ IN.UA

Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти сьогодні, 25 квітня, вперше провів профорієнтаційний захід біля спорткомплексу «Авангард» для містян та учнів 9 – 11 класів. Провели майстер-класи

Читайте більшу в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Ярмарок професій

Сьогодні охочі могли відвідати понад  11 локацій ярмарку. Серед професій,  були маляр штукатур, машиніст екскаватора, електрогазозварник, електрослюсар, кухар. Водії представляли свою локацію у вигляді картингу. Також був тир. Спробували себе відвідувачі водіями, електрогазозварювальниками, кондитерами.

«Для нас це перший, але важливий досвід. Учні, які визначаться й прийдуть до нас, будь висококваліфікованими робітниками. Ті, хто вже до нас вступав, жодного разу не пожалкували. Це була відверта промова випускників»,  – ділиться завідувачка другого корпусу Західно-Дніпровського центру професійно-технічної освіти Тетяна Калашнікова.

На заході збирали кошти на допомогу випускнику, захиснику Артему Горобцю, який зараз відновлює своє здоров’я. Зібрали понад п’яти тисяч, ділиться завідувачка Тетяна.

Майстер-клас професії електрогазозварювальників виявися популярним серед учасників ярмарку. Діти власними руками з’єднували метал. Отримували напам’ять цей виріб з логотипом центру.

«Один з учнів зробив виріб, попросив забрати з собою і сказав, що передасть татові на фронт. Зворушливо»,  –  розповідає Тетяна Калашнікова.

Майстер з виробничого навчання вчить дітей зварювальним роботам вже не один рік. Каже, що професія в наш час є надважливою.

Майстер з навчання Андрій Підмогильний /Фото Вільногірськ IN.UA

«Ця професія важлива для кожного чоловіка. Вона важлива в наш час. Діти навіть власноруч зробили виріб української мрії, металевого рибака та військового, який запускає дрон»,  –  каже майстер з навчання Андрій Підмогильний.

Також діти ділилися враженнями один з одним від заходу, фотографували вироби зроблені власноруч.

«Моя душа лежить до професії маляр штукатур. В майбутньому буду розвиватися і відбудовувати Україну»,  –  ділиться третьокурсниця Вікторія Горянська.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

День пам’яті померлих від СНІДу: що треба знати про хворобу й де пройти тестування у Вільногірську

Олександра Зоз 12:24, 16 Травня 2024
ВІЛ та СНІД
ВІЛ та СНІД – День пам’яті померлих від хвороби/ ілюстративне фото з відкритих джерел

У третю неділю травня, цьогоріч це 19 число, світ згадуватиме людей, які померли від СНІДу. Цю хворобу викликає вірус імунодефіциту людини. На початок 2024 року, за даними Центру громадського здоров’я, в Україні зареєстрували 2756 нових випадків ВІЛ-інфекції. Найвищі показники захворюваності на ВІЛ-інфекцію у Дніпропетровській, Одеській, Київській, Кіровоградській та Чернігівській областях. У МОЗ зазначають, третина із загальної кількості всіх захворілих не знають, що є носіями ВІЛ-інфекції. Контролювати здоров’я допоможе тестування.

Про тестування на ВІЛ Вільногірськ IN.UA розповіла медична директорка медичного Центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Головянко.

Тестування на ВІЛ та СНІД у Вільногірську

Щоб контролювати стан здоров’я, необхідно робити текстування на виявлення ВІЛ-інфекції, розповідає медична директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Головянко.

Для цього вільногірцям необхідно звернутися до сімейного лікаря. Той дасть направлення на тестування. Швидкі тести безплатні.

«Якщо в когось позитивний результат, тоді сімейний лікар повинен скерувати пацієнта на консультацію до інфекціоніста. Там вже буде більш ретельне обстеження», — каже Головянко.

Існує доконтактна та постконтактна профілактика ВІЛ-інфекції.

«Наприклад, якщо медична сестра вкололась голкою або поранилася, та знає, що потрапила кров ВІЛ-інфікованої людини, то потрібно одразу звернутися до інфекціоніста, призначається постконтактна профілактика на період 28 днів — людина приймає антиретровірусну терапію. Постконтактна профілактика розпочинається в перші години, але не пізніше 72 годин після «аварії», — розповідає лікарка.

ВІЛ-інфікованим людям приймати антиретровірусну терапію необхідно протягом всього життя. Її не можна переривати, постійне приймання препаратів збереже від ускладнень хвороби та подовжить життя.

«Якщо дитина народжується від ВІЛ-інфікованої матері, то не 100%, що вона буде інфікованою. Тому дитині не можна грудне вигодовування. Там іде контроль аналізів за схемою та антиретровірусна терапія. Якщо новонароджена дитина, то тричі робиться тест, а потім береться більш поглиблений аналіз. Якщо дитина не інфікована, то за нею спостерігають і веде вона нормальний спосіб життя. Якщо виявляється позитивний тест, то йде індивідуальне призначення терапії», — каже Головянко.

Вікторія Головянко
Медична директорка КП медичного Центру Вільногірського ПМСД Вікторія Головянко/ фото Вільногірськ IN.UA

ВІЛ та СНІД: що треба знати

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, в Україні зареєстровано понад 170 тисяч ВІЛ-інфікованих. Проте про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих. Загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

Як передається ВІЛ

  • через кров — при потраплянні крові чи інших біологічних рідин, що містять кров від ВІЛ-інфікованої до здорової людини. Частіше це відбувається при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами;
  • статевим шляхом — під час незахищених статевих стосунків;
  • від матері до дитини під час вагітності, пологів та годуванні грудьми.

ВІЛ не передається:

  • при спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні;
  • у лазні та сауні;
  • під час поцілунків;
  • обіймах та рукостисканні;
  • при чханні та кашлі;
  • через поручні, дверні ручки, столи, стільці;
  • при укусах комарів чи інших комах.

Після інфікування вірус починає швидко розмножуватись, вражає різні клітини, органи та системи організму. Через 6-8 тижнів у третини інфікованих розвивається гостра ВІЛ-інфекція, яка протікає з такими симптомами:

  • лихоманка;
  • слабкість;
  • підвищення температури;
  • біль у суглобах.

В інших — цей період проходить непомітно.

ВІЛ викликає СНІД

Після закінчення гострої стадії ВІЛ-інфекції розвивається безсимптомний період, який триває 8-10-12 років. У цей час здебільшого людина відчуває себе здоровою, веде звичайний спосіб життя. Проте періодично можуть збільшуватися лімфовузли, часто з’являтися простудні захворювання. Такі люди є носіями ВІЛ.

Вірус вражає клітини імунної системи, так звані СД4 лімфоцити, які захищають організм від вторгнення бактерій та вірусів. У здоровому організмі їх кількість становить 1000 в мілілітрі крові. Кожного року кількість СД4 в крові ВІЛ-інфікованого зменшується в середньому на 50 клітин, і коли їх кількість падає до 300-200 і нижче, порушується система імунного захисту і розвиваються захворювання.

Людина погано себе почуває, відзначає схуднення, слабкість, стомлюваність. Ця стадія хвороби називається СНІД. Його проявами можуть бути герметична інфекція, грибкові ураження шкіри та слизових оболонок, активується або первинно розвивається туберкульоз.

ВІЛ та СНІД
ВІЛ-інфекція/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також:

Підписуйтесь

З 13 по 17 травня в Україні проводять європейський тиждень громадського здоров’я

Наталія Філоненко 19:11, 15 Травня 2024
Європейський тиждень громадського здоров’я
Європейський тиждень громадського здоров’я/ фото центру громадського здоров’я МОЗ України

Цьогоріч в Україні вже вшосте відбувається Європейський тиждень громадського здоров’я. Задля привернення уваги до здоров’я та добробуту громадян України. Започаткована ця дата з 2019 року, саме тоді Україна доєдналася до європейців, аби розвивати соціальний добробут кожного громадянина.

Про це повідомили на сторінці центру громадського здоров’я МОЗ України

Європейський тиждень громадського здоров’я 

 Громадське здоров’я — це  про вибір та дії людей. Ще це піклування держави про кожного громадянина та догляд про його здоров’я.

Кожна людина має право на охорону здоров’я згідно з Конституцією.  

Українці мають право

  • медичну допомогу та догляд;
  • безпечне довкілля;
  • захист від наслідків природних та антропогенних катастроф;
  • санітарно-епідемічний добробут;
  • безпечні й здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку.

Щоб зберегти здоров’я, необхідно:

  • дотримуватися здорового способу життя;
  • робити всі щеплення за графіком, зокрема й в дорослому віці;
  • самоізолюватися в разі інфекційної хвороби;
  • використовувати бар’єрну контрацепцію;
  • ходити на профілактичні огляди до лікаря щороку, навіть якщо нічого не болить;
  • щороку робити тести на ВІЛ і гепатит C, щоб вчасно почати лікування і не заражати інших;
  • пройти курси домедичної допомоги, щоб за потреби допомогти іншим;
  • ділитися з іншими правдивою інформацією про здоров’я та користуватися лише офіційними джерелами інформації.

Читайте також:

Підписуйтесь

ВІЛ

День пам’яті померлих від СНІДу: що треба знати про хворобу й де пройти тестування у Вільногірську

У третю неділю травня, цьогоріч це 19 число, світ згадуватиме людей, які померли від СНІДу. Цю хворобу викликає вірус імунодефіциту людини. На початок 2024 року, […]

З 13 по 17 травня в Україні проводять європейський тиждень громадського здоров’я

Цьогоріч в Україні вже вшосте відбувається Європейський тиждень громадського здоров’я. Задля привернення уваги до здоров’я та добробуту громадян України. Започаткована ця дата з 2019 року, […]

Відключення електроенергії

«Укренерго» прогнозує введення аварійних відключень

Сьогодні протягом всієї доби в енергосистемі спостерігають значний дефіцит електроенергії. Через це «Укренерго» планує аварійні відключення по Україні. Про це повідомляє Укренерго.  Можливе відключення електроенергії […]

Індивідуальні номерні знаки

Українці знову можуть замовляти індивідуальні номери для автівок: скільки це коштує

Міністерство внутрішніх справ відновило послугу щодо замовлення індивідуальних номерних знаків. Тепер водії та водійки можуть замовити номери для автомобілів за власними побажаннями. Про це йдеться […]

Ветерани

Вільногірці можуть долучитися до тестування посвідчення ветерана у застосунку «Дія»

У Дії зроблять доступним посвідчення ветерана. Цей документ стане доступним й для членів сім’ї загиблих військовослужбовців. Розробники пропонують оцінити інтерфейс та наявність даних — долучитися […]