У Вільногірській ЦМЛ планують встановити кондиціонери: як це допоможе погасити борг по зарплатах

Олександра Зоз 11:40, 8 Травня 2024
Приймальне відділення Вільногірської ЦМЛ
Приймальне відділення Вільногірської ЦМЛ/ скріншот Вільногірськ IN.UA

На виплату зарплат впливають виплати НСЗУ Вільногірській центральній міській лікарні. А щоб їх збільшити, необхідно встановити кондиціонери в палатах. Про це зазначив директор ЦМЛ Ігор Яцевич на засіданні 63 позачергової сесії Вільногірської міської ради.

Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Вільногірська ЦМЛ заборгувала зарплати медикам

Працівники ЦМЛ не отримали заробітну плату за півтора місяця.

«На сьогодні заборгованість заробітної плати — це 60% за березень і за квітень, загальна сума боргу близько 4,5 мільйона гривень. У зв’язку із заборгованістю НСЗУ перед лікарнею»

Ігор Яцевич // директор Вільногірської ЦМЛ

Збільшити виплати Національної служби здоров’я лікарні допоможуть всі виконані вимоги. Одна з них — встановлення кондиціонерів, каже Ігор Яцевич. 

Проте депутати не розуміють, яким чином придбання кондиціонерів повпливає на стан розрахунків та погашення заборгованості заробітної плати працівникам.

«Це буде впливати на подальші розрахунки НСЗУ лікарні. Тому що з 1 червня НСЗУ чітко сказало, що повинно бути не менше ніж 30% палат забезпечені кондиціюванням. Якщо ця вимога не буде виконуватися, НСЗУ зменшить оплату по договорах, це стаціонар, хірургія, гінекологія, реанімація»

Ігор Яцевич //

Одну з причин щодо невиплати боргу по заробітній платі працівникам лікарні Яцевич називав зняття близько двох мільйонів гривень за попереднім договором з НСЗУ.

На засіданні сесії депутати пропонували гроші, які планують виділити на встановлення кондиціонерів, перенаправити на погашення заборгованості по заробітній платі. Мова йде про суму 309 тисяч 700 гривень з міського бюджету. Проте це зробити неможливо, зазначив міський голова Вільногірська Володимир Василенко, бо немає механізму перерозподілу коштів. Тож рішення щодо виділення грошей на кондиціонери на засіданні сесії прийняли. З присутніх депутатів його підтримали всі, крім Світлани Архипової.  

Кондиціонери для Вільногірської ЦМЛ

За 309 тисяч 700 гривень зможуть придбати 19 кондиціонерів, повідомив Вільногірськ IN.UA Ігор Яцевич. 

Їх встановлять у:

  • гінекологічне відділення з ліжками патології вагітних — 4 штуки;
  • хірургічно-травматологічне відділення з операційним блоком — 5 штук;
  • терапевтичне відділення — 5 штук;
  • інфекційне боксоване відділення для дорослих — 2 штуки;
  • відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії — 1 штука;
  • відділення паліативної допомоги для дорослих — 2 штуки. 
Гінекологічне відділення Вільногірська ЦМЛ
Медсестра гінекологічного відділення ставить крапельницю/ фото Вільногірськ IN.UA

Заборгованість ЦМЛ перед НСЗУ

У відповідь на офіційний запит Вільногірськ IN.UA щодо заборгованості лікарні перед НСЗУ, Яцевич зазначив, що наразі відсутні документи, які підтверджують наявність боргу, зокрема й судові рішення.

Проте на черговому засіданні 62 сесії Вільногірської міської ради Ігор Яцевич підтвердив, що лікарня отримала претензію від НСЗУ на погашення боргу, який утворився у 2023 році. 

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Наталія Філоненко 16:28, 29 Травня 2024
Вільногірська вчителька Ольга Левковець / фото Ольга Левковець

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови переселенців у клубі «Ріка». Активна Ольга також займається танцями, джампінгом та ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю.

Більше розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA викладачка міського ліцею Ольга Левковець.

«Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом»: вільногірська вчителька

Ольга Левковець з Вільногірська дуже любить вчитися має багато хобі. Вона викладає українську мову та літературу у місцевому ліцеї. Вважає, що така непосидючість та звичка всього навчатися з дитинства.

«Я не можу сидіти на місці. Мені подобається рухатися вперед. Я в цьому році отримала нагороду «Учитель року», хочу сказати, що мені приємно, і я вдячна за таку високу нагороду. Це був, як-то кажуть, вибір народу», – ділиться викладачка мови та літератури Ольга Левковець.

Працює у центрі «Змістовно», де викладає українську мову для дітей від 5 років до 17 річних, ті, які вже закінчують школу і готуються до НМТ. Ще Ольга викладає українську мову у клубі «Ріка» для переселенців.

«Війна, спалені міста, розруйновані будинки. Все життя, яке мали люди, воно зникло. В них його відібрали. І, прилаштовуючись вже в іншому місті, приїжджаючи сюди, шукаючи тут свого захисту і порятунку, вони знаходяться його у  клубі «Ріка. Я неодноразово чула від своїх учнів у клубі таку фразу: ми хочемо говорити українською мовою. Ми хочемо говорити грамотно, чисто», – каже викладачка.

У клубі, де викладає Ольга,  не тільки мову вивчають та літературу. Вони говорять про книжки, обговорюють фільми, спілкуються, товаришують. Вони вже стали справжньою сім’єю, каже жінка.

Натхнення у великій кількості хобі

Хобі допомагає Ользі розвиватися духовно, розповідає жінка.

«Сучасні діти потребують сучасних вчителів. Тільки той, хто постійно розвивається, йде у ногу з часом, і живе тут і зараз, тільки той і може навчати сучасних», – радить  викладачка.

Колектив «Фламінго»
Колектив «Фламінго» / фото Ольга Левковець

Ольга танцює у колективі «Фламінго» у групі танцюючих мам. Займається джампінгом — стрибає на черевиках з пружинами. Від цього отримує радість та  енергію. Ходить на High Heels – один з напрямків сучасного танцю, який танцюють на високих підборах.

Ольга Левковець на заняттях з джампінгу
Ольга Левковець на заняттях з джампінгу / фото Ольга Левковець

«Ну і, звісно ж, я хочу сказати, що за кожною успішною вчителькою стоїть обов’язково родина, яка її підтримує. Знаєте, є така приказка. За кожною успішною вчителькою стоїть чоловік, який допомагає їй спонсорувати всю цю справу і хобі. Так от, це дійсно так. Моя родина в мене вірить. Мій чоловік мій перший слухач всіх моїх курсів. І якби не допомагала мені моя родина, то, може, нічого б не було. А от завдяки сину і чоловікові я розвиваюся і професійно зростаю», – ділиться викладачка Ольга Левковець.

Ольга з сином Артемом
Ольга з сином Артемом / фото Ольга Левковець

Ще Ольга Левковець керівник методичної спільноти вчителів-філологів, вчитель вищої категорії та класний керівник.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірські ФОПи за два останні роки сплатили в бюджет громади 26,7 мільйона гривень єдиного податку

Олександра Зоз 15:00, 29 Травня 2024
Суми податків від ФОПів
Суми податків від ФОПів у Вільногірську/ ілюстративне фото з відкритих джерел

У Вільногірській громаді зареєстровано 761 фізична особа підприємець. З них 269 бізнесів розпочали свою діяльність з початку повномасштабного вторгнення. Вони сплачують податки у місцевий бюджет.

Про це Вільногірськ IN.UA повідомили у ГУ Державної податкової служби Дніпропетровської області.

Суми податків від ФОПів у Вільногірську

За період повномасштабного вторгнення, у Вільногірську громаду перемістилися шість ФОПів з інших громад та областей України. 

Всього у громаді зараз ведуть свою діяльність 761 підприємець. 

Всі бізнеси сплачують єдиний податок до місцевого бюджету. 

Відомо, що за 2022 рік ФОПи сплатили єдиного податку у сумі 11 734 547,13 гривні. За 2023 рік податок склав 14 954 100,42 гривні. А за перший квартал 2024 року надійшло 5 380 707,49 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська вчителька Ольга Левковець

«Я не можу сидіти на місці»: вільногірка захоплюється танцями

Жителька Вільногірська Ольга Левковець цьогоріч стала «Учителем року». Крім основної роботи в ліцеї, жінка викладає українську мову у центрі «Змістовно». А також вчить рідної мови […]

Податки

Вільногірські ФОПи за два останні роки сплатили в бюджет громади 26,7 мільйона гривень єдиного податку

У Вільногірській громаді зареєстровано 761 фізична особа підприємець. З них 269 бізнесів розпочали свою діяльність з початку повномасштабного вторгнення. Вони сплачують податки у місцевий бюджет. […]

Виплати для малозабезпечених родин

Уряд розширив коло людей, які можуть отримати допомогу для малозабезпечених родин: хто та як може подати заяву на допомогу

Відтепер отримати соціальну допомогу для малозабезпечених родин можуть ті сім’ї, які повернулися в Україну після тривалого перебування за кордоном, а також родини переселенців, які не […]

Поліцейські Кам'янського провели навчальні ігри для дітей

Поліцейські Кам’янського нагадали дітям про правила дорожнього руху у формі гри

Протягом тижня поліцейські офіцери громад Кам’янського району відвідували садочки та школи району, де проводили для дітей пізнавальні уроки. Малечі пояснювали правила безпеки дорожнього руху. Про […]

ЄВІ

29 травня завершується реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ

Сьогодні, 29 травня, завершується реєстрація для участі в єдиному вступному іспиті та єдиному фаховому вступному випробуванні. Станом на 27 травня, бажання складати ЄВІ у пунктах […]