Міськрада Вільногірська змінила порядок проведення масових заходів: нові правила діють з 25 травня

Наталія Філоненко 16:10, 28 Травня 2024
Масові заходи, благодійний великодній ярмарок /архівне фото Вільногірськ IN.UA

Конституція гарантує українцям право на мирні зібрання. Але якщо раніше організатори мали лише попередити про такий намір. То в умовах воєнного стану потрібен дозвіл від районної ради. Про це йдеться на офіційній сторінці Вільногірської міської ради

Коли треба попереджати і яка процедура отримання дозволу – читайте в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Масові заходи під час воєнного стану

Відтепер Кам’янська районна рада має давати дозвіл на проведення у Вільногірську таких заходів:

  • мирні збори;
  • мітинги;
  • демонстрації;
  • спортивні та освітні заходи;
  • культурно-просвітницькі, благодійні, релігійні заходи;
  • розважальні.

У статті 39 Конституції України вказано, що українці у містах мають право збиратися на заходи без зброї та завчасно попереджати про проведення заходів органи виконавчої влади.

Проте ці права можуть обмежуватися, у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні. Це підтверджує Указ Президента України «Про запровадження воєнного стану» №64/2022.

Якщо раніше отримати дозвіл на проведення заходу можна було за добу, то тепер подати письмове звернення необхідно не пізніше п’яти робочих днів до дати проведення. 

Повідомлення подається на ім’я  міського голови Вільногірська Володимира Василенка.

Про що необхідно повідомляти органи місцевого самоврядування

Організатор має зазначити про:

  • дату проведення, 
  • час початку;
  • тривалість масового заходу;
  • мету проведення масового заходу;
  • місце (населений пункт громади, адресу) або повний маршрут проведення масового заходу;
  • очікувану кількість учасників масового заходу;
  • ПІБ організатора, та відповідальної особи або представника юридичної особи, громадського об’єднання, організації тощо, що є організатором масового заходу, адресу. 
  • номери контактних телефонів та адресу електронної пошти (за наявності);
  • якщо організатором є юридична особа, громадське об’єднання тощо – повідомляється найменування, місцеперебування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
  • намір організатора щодо проведення фільмування під час масового заходу; 
  • організатор має повідомити про  встановлення тимчасових споруд, використання звукопідсилювальної техніки та дотримання заходів світломаскування, забезпечення умов безпеки для всіх учасників заходу у разі сигналу «Повітряна тривога».

Коли міський голова ознайомиться зі зверненням, він передасть його на погодження до Кам’янської районної військової адміністрації. 

Згодом міська рада повідомить організатора та поліцію про дозвіл на проведення заходу, відбудеться це не пізніше ніж за добу до дати заходу. 

Під час проведення заходу, організатори мають дотримуватися таких правил:

  • організатори мають припинити захід під час сигналу «Повітряна тривога», та сповістити про це учасників. 
  • організувати евакуацію учасників заходу до найпростішого укриття;
  • дотримуватися  громадського порядку учасниками;
  • при необхідності надати  першу медичну допомогу;
  • контролювати правила пожежної безпеки.

Центр громадянських свобод пояснює, що зібрання можуть бути заборонені: 

  • за рішенням суду, це визначає Конституція,
  • військовим командуванням або військовими адміністраціями, відповідно до ЗУ «Про правовий режим воєнного стану». 

Крім того, мирні зібрання можуть бути зупинені, якщо порушують громадський порядок. Це визначено у ЗУ «Про національну поліцію».

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:30, 16 Вересня 2024
Державний грант на навчання
фото ілюстративне / Pexels

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати?

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Такий проєкт — це можливість для абітурієнтів, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень на рік для покриття частини вартості навчання. 

Зазначимо, умови для вступу на бюджет не змінилися. Держава повністю оплачує навчання.

Для отримання гранту абітурієнт повинен: 

  • Вступати на бакалавра (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • Вступати на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • Мати результати НМТ з будь-яких двох предметів: з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня у розмірі 15 тисяч гривень) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня у розмірі 25 тисяч гривень).

Студенти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через мобільний застосунок Дія з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року.

Що потрібно для отримання грантів? Детальна інструкція:

  • Щоб подати заявку на отримання державного гранту, вступники мають визначитися з пріоритетним закладом освіти та вибрати відповідну освітню програму через свій електронний кабінет вступника. 
  • Якщо вступник/-ця відповідає умовам для отримання гранту, тоді отримає відповідне повідомлення у своєму електронному кабінеті. 
  • Після успішного зарахування на бажану програму, студент/-ка має подати заяву на грант через свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації (ЄДЕБО) в період з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року. 
  • Обробивши заяву, студента/-ку поінформують про призначення гранту на перший рік навчання із зазначенням відповідної суми. Зазначимо, що грант надається на весь термін навчання, проте виплати проводитимуть двічі на рік.
  • Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок «Дія» пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в мобільному застосунку “Дія” послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту.
  • Якщо вступник/-ця є неповнолітнім/-ньою, то запит на отримання державного гранту подає один із батьків або законних представників. Кошти, отримані у формі гранту, можуть бути використані лише для оплати навчання в ЗВО, з яким підписано відповідний контракт.

«Нова система фінансування – це про принцип «гроші ходять за студентом». Так абітурієнти отримають більше свободи у виборі майбутньої професії, адже орієнтуватимуться на власні бажання, а не наявність бюджетних місць в університеті. З іншого боку, такий підхід стимулюватиме конкуренцію за вступників між ЗВО. У довгостроковій перспективі це сприятиме покращенню якості освіти, професійному розвитку викладачів, розвитку науки та інновацій. Це революційний крок для української системи вищої освіти», – зазначив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Крім того, розмір гранту може бути вищий, в залежності від обраної спеціальності та галузі знань. Коефіцієнти для яких надали в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Поки проєкт є тестовим. Його робота дасть можливість запроваджувати державні гранти вже на законодавчому рівні. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Горять ліси та бази відпочинку: пожежа у Єлизаветівці, що у Петриківській громаді

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:30, 16 Вересня 2024
Триває гасіння пожежі
лісова пожежа / фото ДСНС Дніпропетровщини

Площа пожежі охопила 15,1 гектара лісових масивів. Від вогню також постраждали бази відпочинку неподалік Блакитних озер. На місці працюють рятувальники.

Про це повідомляє головне управління ДСНС у Дніпропетровській області.

На місці продовжують працювати понад 50 рятувальників та залучено 10 одиниць спецтехніки ДСНС. Також на місці й пожежні машини відомчої пожежної охорони філії «Східний Лісовий офіс», де 20 фахівців Курилівського лісництва ліквідовують вогонь. До допомоги долучилася й Національна гвардія України. 

Як повідомили нам у філії “Східного лісового офісу ДП “Ліси України”, причина пожежі – підпал сухої трави на подвір’ї. 

ГУ Національної поліції повідомило, що дорога поблизу села Єлизаветівка перекрита з обох сторін, поки триває гасіння пожежі. Поліціянти забезпечують регулювання дорожнього руху для об’їзду небезпечної ділянки дороги.

До того ж на місці працюють групи швидкого реагування патрульної поліції Петриківського району, працівники відділення поліції № 10 Дніпровського районного управління поліції та поліцейські офіцери громади Дніпропетровщини.

Роботу вогнеборцям ускладнюють сильні пориви вітру, проте, станом на 17:15 вогонь вдалося локалізувати.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати? Про […]

18:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро
Триває гасіння пожежі

Горять ліси та бази відпочинку: пожежа у Єлизаветівці, що у Петриківській громаді

Площа пожежі охопила 15,1 гектара лісових масивів. Від вогню також постраждали бази відпочинку неподалік Блакитних озер. На місці працюють рятувальники. Про це повідомляє головне управління […]

17:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро

Італія допомагатиме відновлювати українську енергетику

На зустрічі з міністром енергетики Германом Галущенко представник міністра закордонних справ Італії Давіде Ла Чечіліа запевнив, що країна буде посилювати підтримку України для відновлення об’єктів […]

15:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро
Тренінг з навичок першої медичної допомоги 

Вивчення алгоритму M.A.R.C.H: вільногірці опановували навички першої медичної допомоги 

На вихідних пройшов тренінг, де жителі міста вчилися надавати першу допомогу у надзвичайних ситуаціях. Практикум показав лікар сімейної медицини Олексій Сєров, а організувала його редакція […]

Змагання Вільногірська

Шквал емоцій, боротьба та перемога: у Вільногірську пройшли змагання з настільного тенісу та боксу

У суботу, 14 вересня, до Дня фізичної культури та спорту України у спортивному комплексі «Авангард» пройшли змагання з боксу та настільного тенісу. На змаганнях побували […]