Чотири сімейні лікарі звільняються з Вільногірського ЦПМСД: що робити пацієнтам

Наталія Філоненко 15:00, 7 Червня 2024
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД / фото Вільногірськ IN.UA

Наприкінці червня з центру первинної медико-санітарної допомоги звільняються чотири лікарі сімейної медицини. Через це декларації хворих автоматично анулюються. Вже зараз пацієнти можуть передекларуватися до інших лікарів центру ПМСД і отримувати безплатні послуги й надалі.

Про це повідомив журналістам Вільногірськ IN.UA директор лікарні Сергій Карпович.

У Вільногірську звільняються лікарі центру ПМСД

Згідно з чинним законодавством, директор підприємства первинної медико-санітарної допомоги Сергій Карпович повідомляє мешканців міста про зміни в роботі закладу.

«Орієнтовно з 24 червня припиняють свою роботу в центрі ПМСД чотири лікарі. Це Олена Ручка, Олена Сіденко, Юрій та Людмила Кльонкіни», – каже директор ЦПМСД Сергій Карпович.

За попередніми даними, вони працюватимуть у кабінеті приватної сімейної медицини, який не має відношення до центру первинної медико-санітарної допомоги.

Карпович каже, що після звільнення лікарів, декларації, які були укладені з пацієнтами, анулюються автоматично в електронній системі охорони здоров’я України. У кожного з цих лікарів понад 1500 задекларованих пацієнтів. Загальне число таких на місто приблизно 8000 людей.

«Це не значить, що наші містяни залишаться ні з чим. Ні в якому разі. Право вибору пацієнта ніхто не скасовував. Не чекаючи, коли звільниться ваш лікар. Якщо пацієнт задекларований за потенційним, скажімо так, приватними, а хоче обслуговуватись в ПМСД то він може легко зателефонувати або прийти та змінити лікаря на того, якого він обере в нашому закладі. Це вже можна зробити й сьогодні, і завтра», – каже Сергій Карпович.

Як обрати сімейного лікаря

Щоб обрати нового сімейного лікаря, навіть якщо наразі укладена декларація з іншим, необхідно звернутися до кабінету №10 у центр ПМСД.

Або зателефонувати за номером телефону:

  •   096-422-66-44;
  •   096-228-50-47;
  •   098-639-27-22.
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД/ фото Вільногірськ IN.UA

Лікарі ПМСД з якими можна скласти нову декларацію

  • Сергій Карпович;
  • Людмила Лазебник;
  • Людмила Лещинська;
  • Володимир Дрибас;
  • Тетяна Трифонова;
  • Вікторія Головянко;
  • Олена Фільова;
  • Ірина Калина;
  • Олена Усенко.

Після передекларування мешканці міста матимуть право й надалі користуватися безплатними послугами:

  •   отримання первинної медико- санітарної допомоги;
  •    отримувати рецепти на безплатні ліки;
  •   оформляти рецепти на знеболювальне для онкохворих;
  •   проходити обстеження біохімічних, гематологічних, клінічних лабораторних досліджень, тестування на Covid-19;
  •   взяття аналізу крові вдома (для окремої категорії хворих);
  •   ЕКГ- дослідження;
  •   вакцинація згідно з національним календарем щеплень;
  •   підготовка меддокументації  для направлення осіб з ознаками непрацездатності на медико- соціальну експертизу;
  •   оформлення довідок про тимчасову непрацездатність;
  •   лікування в умовах денного стаціонару, отримання фізпроцедур та масажу.

Безплатними пільгами пацієнти можуть скористатися за направленням від сімейного лікаря ПМСД.

Звільнені лікарі не матимуть прав користуватися підрозділами від центру ПМСД, а це: лабораторія, денний стаціонар, кабінет масажу, фізіотерапевтичний та кабінет щеплення.

Існує дві постанови Кабміну, якими керуються ПМСД, для надання пацієнтам засобів реабілітації. Фінансування надається з місцевого бюджету.

§  постанова Кабміну 1303 від 17 серпня 1998 року про відшкодування безоплатних рецептів;

§  постанова Кабміну 1301 про забезпечення інвалідів засобами реабілітації – памперси, сечоприймачі та засоби для протезування слуху.

Пацієнти, які потребують цих пільг, у приватного лікаря отримати не зможуть.

Кількість пацієнтів пільгових категорій зростає. Щорічно з місцевого бюджету для безплатного отримання медикаментів виділяється до 2 мільйонів гривень. 

 «Ціни ростуть, ми виписуємо безплатні рецепти не тільки на підставі сімейного лікаря. Це ще важко хворі, які проходять консультацію та лікуються в обласних лікарнях. Там їм розписують високовартісне лікування. Вони приходять до нас, і сімейний лікар коштом місцевого бюджету виписує їм ці рецепти. Це дуже важливо»,  – розповідає директор ПМСД.

Заохочення лікарів ПМСД

Директор Сергій Карпович зараз шукає кваліфікованих лікарів. Розглядає й сумісництво лікарів. З серпня у центр ПМСД доєднається молодий сімейний лікар. Який закінчив інтернатуру. Він вимушений переселенець, закінчив Донецький національний медичний університет.

«Я буду звертатися до міського голови Володимира Василенко з пропозицією надати молодому спеціалісту комунальну квартиру», – каже директор. 

Підвищення кваліфікації, курси, додаткове навчання для лікарів проводиться коштом підприємства.

«Я піклуюсь про кожного нашого пацієнта. Шкода, що з нашого закладу йдуть, аж четверо лікарів. Мені важливо, щоб лікарня працювала й надавала кваліфіковану допомогу всім, хто звернеться за допомогою. Наразі у нас в штаті 9 сімейних лікарів. Маю віру, що до кінця року їх стане більше», – ділиться директор ПМСД Сергій Карпович.

Читайте також:

Підписуйтесь

Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Буянова Єва 14:00, 23 Листопада 2024
Топ-5 книжок для зимових вечорів/фото Freepik

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує тепло навіть у найхолодніші дні, надихне на роздуми й допоможе поринути у світ літератури.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

«Ожинова зима» Сара Джіо

Сіеттл, 1933. Самотня мати Віра Рей цілує свого трирічного сина Даніеля, вкладає спати й вирушає на роботу в нічну зміну в місцевий готель. Вона повертається, щоб виявити, що травнева хуртовина вкрила місто снігом, а її хлопчик зник. На замерзлій вулиці Віра знаходить його улюбленого іграшкового ведмедика, а сніг замітає будь-які сліди її сина чи злочинця.
Сіеттл, 2010. Репортер «Сіеттл Ґеральд» Клер Олдрідж отримує завдання написати про першотравневу «ожинову зиму» (пізнє весняне похолодання) і її двійника з минулого. Вона дізнається про викрадення, яке так і залишилося нерозкритим, і присягається віднайти правду. Виявляється, що між життями цих двох жінок існує багато несподіваних паралелей…

«Різдво з червоним кардиналом» Фенні Флеґґ

Живеш, плануєш, відкладаєш гроші на відпустку, а тоді… Невтішний діагноз ставить крапку в планах. Від свого лікаря Освальд дізнається, що жити йому лишається небагато. Буденні проблеми враз стають смішними й неважливими. Освальд вирішує: до дідька похмурий Чикаго! Попереду — Різдво. Останнє для Освальда. І зустріти його він планує в чарівному віддаленому містечку під назвою Лост-Ривер. Здається, що навіть час забув про це місце. Тут листоноші пересуваються човнами, а місцеві жінки — членкині таємничої спільноти, яка підпільно робить добрі справи. Люди неспішні й загадкові, і в повітрі витає аромат лимонного пирога. Одного дня Освальд зазирає до місцевої крамнички, у якій мешкає пташка. Маленька червона пташка на ім’я Джек. Та це лише одне з див, які чекають на Освальда в Лост-Ривері. Усе-таки він опинився тут зовсім не випадково…

«Поцілунок у Нью-Йорку» та «Поцілунок у Парижі» Кетрін Райдер

Це дві книги про підлітків, що волею випадку, зруйнованих планів, невдач чи то пак волею долі зустрічають одне одного напередодні Різдва і проводять цей передсвятковий час разом посеред Нью-Йорка в першій частині і Парижа в другій. До яких пригод приведе та чим закінчиться їхнє знайомство дізнаєтеся з цих книжок. Якщо вам хочеться чогось легкого, ненав’язливого, романтичного й атмосферного на один вечір, то ці історії для вас!

«Різдвяна історія» Чарльз Діккенс

Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад «Різдвяної пісні» розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко. Внутрішній «поштовх» дав англійцям Чарльз Діккенс своєю «Різдвяною піснею» – саме вона внесла в святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав основи своєрідної «різдвяної філософії», яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.

«Твій милий Скрудж» Меґан Квін

Хіба можна не любити той різдвяний час, коли скрізь мерехтять гірлянди, кружляють сніжинки, пахне печивом і пряниками, коли хочеться одягатися в кумедні светри з дзвіночками, а святковий настрій, здається, витає в повітрі? Але Нола точно знає, як це — ненавидіти свята. Вона розійшлася зі своїм хлопцем і повернулась у рідне містечко, де почала ремонт у батьківському домі. Нола намагається уникати святкової метушні, та головне для неї — уникати зустрічей із Калебом, який багато років тому розбив її серце. Проте дівчина й не підозрює, що Калеб досі її кохає. Одного дня Нола отримує лист від загадкового Скруджа, який так само ненавидить Різдво, і починає листуватися з незнайомцем. Але чи можна закохатися у того, кого зовсім не знаєш?

Читайте також:

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

Буянова Єва 12:30, 23 Листопада 2024
День памʼяті жертв Голодомору/ фото Музей Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять невинно вбитих, запалюючи свічки і згадуючи про страшні наслідки штучного голоду, організованого радянським режимом.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Голодомор 1932–1933 років — геноцид українського народу, організований радянським режимом шляхом штучного створення голоду. Він забрав мільйони життів, ставши однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Цей злочин був спрямований на знищення українського селянства, нації та її прагнення до незалежності.

День пам’яті жертв Голодомору було запроваджено указом Президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року. Спочатку він мав назву День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У 2000 році щорічне вшанування було закріплене на четверту суботу листопада. У 2006 році, після визнання Голодомору геноцидом українського народу, цей день став нагадуванням про злочин, який забрав життя мільйонів, і закликом до збереження історичної пам’яті.

Акція “Запали свічку” — це щорічна традиція, яка відбувається в День пам’яті жертв Голодомору. О 16:00 українці вшановують мільйони загиблих хвилиною мовчання, після чого запалюють свічки на підвіконнях своїх домівок. Цей символічний жест об’єднує людей у спільній пам’яті про трагедію, нагадуючи про важливість збереження історичної правди та вшанування невинних жертв. Свічка є знаком скорботи, пам’яті та надії на те, що подібне не повториться.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Топ-5 книжок для зимових вечорів

Топ-5 книжок для зимових вечорів: підбірка

Топ-5 книг для зимових вечорів — це ідеальний вибір для тих, хто хоче зануритися в атмосферу затишку та захопливих історій. Ми зібрали добірку, яка подарує […]

14:00, 23.11.2024 Буянова Єва
День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці […]

12:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Обговорення повернення ядерної зброї Україні

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє The New York Times.  Дональд Трамп рішуче […]

11:05, 23.11.2024 Буянова Єва
Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у […]

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]