Чотири сімейні лікарі звільняються з Вільногірського ЦПМСД: що робити пацієнтам

Наталія Філоненко 15:00, 7 Червня 2024
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД
У Вільногірську звільняються сімейні лікарі центру ПМСД / фото Вільногірськ IN.UA

Наприкінці червня з центру первинної медико-санітарної допомоги звільняються чотири лікарі сімейної медицини. Через це декларації хворих автоматично анулюються. Вже зараз пацієнти можуть передекларуватися до інших лікарів центру ПМСД і отримувати безплатні послуги й надалі.

Про це повідомив журналістам Вільногірськ IN.UA директор лікарні Сергій Карпович.

У Вільногірську звільняються лікарі центру ПМСД

Згідно з чинним законодавством, директор підприємства первинної медико-санітарної допомоги Сергій Карпович повідомляє мешканців міста про зміни в роботі закладу.

«Орієнтовно з 24 червня припиняють свою роботу в центрі ПМСД чотири лікарі. Це Олена Ручка, Олена Сіденко, Юрій та Людмила Кльонкіни», – каже директор ЦПМСД Сергій Карпович.

За попередніми даними, вони працюватимуть у кабінеті приватної сімейної медицини, який не має відношення до центру первинної медико-санітарної допомоги.

Карпович каже, що після звільнення лікарів, декларації, які були укладені з пацієнтами, анулюються автоматично в електронній системі охорони здоров’я України. У кожного з цих лікарів понад 1500 задекларованих пацієнтів. Загальне число таких на місто приблизно 8000 людей.

«Це не значить, що наші містяни залишаться ні з чим. Ні в якому разі. Право вибору пацієнта ніхто не скасовував. Не чекаючи, коли звільниться ваш лікар. Якщо пацієнт задекларований за потенційним, скажімо так, приватними, а хоче обслуговуватись в ПМСД то він може легко зателефонувати або прийти та змінити лікаря на того, якого він обере в нашому закладі. Це вже можна зробити й сьогодні, і завтра», – каже Сергій Карпович.

Як обрати сімейного лікаря

Щоб обрати нового сімейного лікаря, навіть якщо наразі укладена декларація з іншим, необхідно звернутися до кабінету №10 у центр ПМСД.

Або зателефонувати за номером телефону:

  •   096-422-66-44;
  •   096-228-50-47;
  •   098-639-27-22.
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД
Працівниця кабінету №10 ЦПМСД/ фото Вільногірськ IN.UA

Лікарі ПМСД з якими можна скласти нову декларацію

  • Сергій Карпович;
  • Людмила Лазебник;
  • Людмила Лещинська;
  • Володимир Дрибас;
  • Тетяна Трифонова;
  • Вікторія Головянко;
  • Олена Фільова;
  • Ірина Калина;
  • Олена Усенко.

Після передекларування мешканці міста матимуть право й надалі користуватися безплатними послугами:

  •   отримання первинної медико- санітарної допомоги;
  •    отримувати рецепти на безплатні ліки;
  •   оформляти рецепти на знеболювальне для онкохворих;
  •   проходити обстеження біохімічних, гематологічних, клінічних лабораторних досліджень, тестування на Covid-19;
  •   взяття аналізу крові вдома (для окремої категорії хворих);
  •   ЕКГ- дослідження;
  •   вакцинація згідно з національним календарем щеплень;
  •   підготовка меддокументації  для направлення осіб з ознаками непрацездатності на медико- соціальну експертизу;
  •   оформлення довідок про тимчасову непрацездатність;
  •   лікування в умовах денного стаціонару, отримання фізпроцедур та масажу.

Безплатними пільгами пацієнти можуть скористатися за направленням від сімейного лікаря ПМСД.

Звільнені лікарі не матимуть прав користуватися підрозділами від центру ПМСД, а це: лабораторія, денний стаціонар, кабінет масажу, фізіотерапевтичний та кабінет щеплення.

Існує дві постанови Кабміну, якими керуються ПМСД, для надання пацієнтам засобів реабілітації. Фінансування надається з місцевого бюджету.

§  постанова Кабміну 1303 від 17 серпня 1998 року про відшкодування безоплатних рецептів;

§  постанова Кабміну 1301 про забезпечення інвалідів засобами реабілітації – памперси, сечоприймачі та засоби для протезування слуху.

Пацієнти, які потребують цих пільг, у приватного лікаря отримати не зможуть.

Кількість пацієнтів пільгових категорій зростає. Щорічно з місцевого бюджету для безплатного отримання медикаментів виділяється до 2 мільйонів гривень. 

 «Ціни ростуть, ми виписуємо безплатні рецепти не тільки на підставі сімейного лікаря. Це ще важко хворі, які проходять консультацію та лікуються в обласних лікарнях. Там їм розписують високовартісне лікування. Вони приходять до нас, і сімейний лікар коштом місцевого бюджету виписує їм ці рецепти. Це дуже важливо»,  – розповідає директор ПМСД.

Заохочення лікарів ПМСД

Директор Сергій Карпович зараз шукає кваліфікованих лікарів. Розглядає й сумісництво лікарів. З серпня у центр ПМСД доєднається молодий сімейний лікар. Який закінчив інтернатуру. Він вимушений переселенець, закінчив Донецький національний медичний університет.

«Я буду звертатися до міського голови Володимира Василенко з пропозицією надати молодому спеціалісту комунальну квартиру», – каже директор. 

Підвищення кваліфікації, курси, додаткове навчання для лікарів проводиться коштом підприємства.

«Я піклуюсь про кожного нашого пацієнта. Шкода, що з нашого закладу йдуть, аж четверо лікарів. Мені важливо, щоб лікарня працювала й надавала кваліфіковану допомогу всім, хто звернеться за допомогою. Наразі у нас в штаті 9 сімейних лікарів. Маю віру, що до кінця року їх стане більше», – ділиться директор ПМСД Сергій Карпович.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:30, 16 Вересня 2024
Державний грант на навчання
фото ілюстративне / Pexels

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати?

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Такий проєкт — це можливість для абітурієнтів, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень на рік для покриття частини вартості навчання. 

Зазначимо, умови для вступу на бюджет не змінилися. Держава повністю оплачує навчання.

Для отримання гранту абітурієнт повинен: 

  • Вступати на бакалавра (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • Вступати на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • Мати результати НМТ з будь-яких двох предметів: з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня у розмірі 15 тисяч гривень) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня у розмірі 25 тисяч гривень).

Студенти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через мобільний застосунок Дія з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року.

Що потрібно для отримання грантів? Детальна інструкція:

  • Щоб подати заявку на отримання державного гранту, вступники мають визначитися з пріоритетним закладом освіти та вибрати відповідну освітню програму через свій електронний кабінет вступника. 
  • Якщо вступник/-ця відповідає умовам для отримання гранту, тоді отримає відповідне повідомлення у своєму електронному кабінеті. 
  • Після успішного зарахування на бажану програму, студент/-ка має подати заяву на грант через свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації (ЄДЕБО) в період з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року. 
  • Обробивши заяву, студента/-ку поінформують про призначення гранту на перший рік навчання із зазначенням відповідної суми. Зазначимо, що грант надається на весь термін навчання, проте виплати проводитимуть двічі на рік.
  • Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок «Дія» пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в мобільному застосунку “Дія” послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту.
  • Якщо вступник/-ця є неповнолітнім/-ньою, то запит на отримання державного гранту подає один із батьків або законних представників. Кошти, отримані у формі гранту, можуть бути використані лише для оплати навчання в ЗВО, з яким підписано відповідний контракт.

«Нова система фінансування – це про принцип «гроші ходять за студентом». Так абітурієнти отримають більше свободи у виборі майбутньої професії, адже орієнтуватимуться на власні бажання, а не наявність бюджетних місць в університеті. З іншого боку, такий підхід стимулюватиме конкуренцію за вступників між ЗВО. У довгостроковій перспективі це сприятиме покращенню якості освіти, професійному розвитку викладачів, розвитку науки та інновацій. Це революційний крок для української системи вищої освіти», – зазначив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Крім того, розмір гранту може бути вищий, в залежності від обраної спеціальності та галузі знань. Коефіцієнти для яких надали в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Поки проєкт є тестовим. Його робота дасть можливість запроваджувати державні гранти вже на законодавчому рівні. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Горять ліси та бази відпочинку: пожежа у Єлизаветівці, що у Петриківській громаді

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:30, 16 Вересня 2024
Триває гасіння пожежі
лісова пожежа / фото ДСНС Дніпропетровщини

Площа пожежі охопила 15,1 гектара лісових масивів. Від вогню також постраждали бази відпочинку неподалік Блакитних озер. На місці працюють рятувальники.

Про це повідомляє головне управління ДСНС у Дніпропетровській області.

На місці продовжують працювати понад 50 рятувальників та залучено 10 одиниць спецтехніки ДСНС. Також на місці й пожежні машини відомчої пожежної охорони філії «Східний Лісовий офіс», де 20 фахівців Курилівського лісництва ліквідовують вогонь. До допомоги долучилася й Національна гвардія України. 

Як повідомили нам у філії “Східного лісового офісу ДП “Ліси України”, причина пожежі – підпал сухої трави на подвір’ї. 

ГУ Національної поліції повідомило, що дорога поблизу села Єлизаветівка перекрита з обох сторін, поки триває гасіння пожежі. Поліціянти забезпечують регулювання дорожнього руху для об’їзду небезпечної ділянки дороги.

До того ж на місці працюють групи швидкого реагування патрульної поліції Петриківського району, працівники відділення поліції № 10 Дніпровського районного управління поліції та поліцейські офіцери громади Дніпропетровщини.

Роботу вогнеборцям ускладнюють сильні пориви вітру, проте, станом на 17:15 вогонь вдалося локалізувати.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати? Про […]

18:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро
Триває гасіння пожежі

Горять ліси та бази відпочинку: пожежа у Єлизаветівці, що у Петриківській громаді

Площа пожежі охопила 15,1 гектара лісових масивів. Від вогню також постраждали бази відпочинку неподалік Блакитних озер. На місці працюють рятувальники. Про це повідомляє головне управління […]

17:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро

Італія допомагатиме відновлювати українську енергетику

На зустрічі з міністром енергетики Германом Галущенко представник міністра закордонних справ Італії Давіде Ла Чечіліа запевнив, що країна буде посилювати підтримку України для відновлення об’єктів […]

15:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро
Тренінг з навичок першої медичної допомоги 

Вивчення алгоритму M.A.R.C.H: вільногірці опановували навички першої медичної допомоги 

На вихідних пройшов тренінг, де жителі міста вчилися надавати першу допомогу у надзвичайних ситуаціях. Практикум показав лікар сімейної медицини Олексій Сєров, а організувала його редакція […]

Змагання Вільногірська

Шквал емоцій, боротьба та перемога: у Вільногірську пройшли змагання з настільного тенісу та боксу

У суботу, 14 вересня, до Дня фізичної культури та спорту України у спортивному комплексі «Авангард» пройшли змагання з боксу та настільного тенісу. На змаганнях побували […]