Безплатні засоби реабілітації ветеранам: як отримати

Олександра Зоз 15:22, 18 Червня 2024
Допоміжні засоби реабілітації для ветеранів
Допоміжні засоби реабілітації для ветеранів/ фото istock

Ветерани можуть безоплатно отримати протезно-ортопедичні вироби, у тому числі взуття, засоби для самообслуговування та догляду, допоміжні засоби для пересування. Порядок отримання засобів реабілітації затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року №32.

Повідомляє на Liga.net юрист Українського ветеранського фонду Мінветеранів Ярослав Хоменко.

Засоби реабілітації для ветеранів: порядок

Порядок передбачає, що засоби реабілітації виготовляються і постачаються суб’єктами господарювання, внесеними Держлікслужбою до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів в обіг.

Особи, які бажають самостійно придбати засоби реабілітації відповідно до медичних показань, можуть отримати компенсацію у межах, затверджених Мінсоцполітики граничних цін.

Хто має право отримати засоби реабілітації

Безоплатно отримати необхідні реабілітаційні засоби можуть:

  • дорослі та діти з інвалідністю;
  • діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • люди, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції та інших осіб та їх соціальний захист»;
  • жінки та дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз;
  • люди похилого віку;
  • військовослужбовці;
  • травмовані від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань;
  • люди з інвалідністю з-поміж іноземців, людей без громадянства, які постійно проживають в Україні, біженці.

«Цей порядок включає широке коло військовослужбовців, які зазнали поранень або інших травм під час виконання своїх обов’язків, зокрема резервістів, військовозобов’язаних, добровольців Сил територіальної оборони, військовослужбовців Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби та інших утворених відповідно до законів військових формувань», — розповідає Ярослав Хоменко.

Перелік допоміжних засобів реабілітації

  • протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття;
  • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  • засоби для пересування;
  • меблі та оснащення;
  • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

«Кожен з цих засобів призначений для покращення якості життя та сприяння незалежності осіб з інвалідністю. Наприклад, протезно-ортопедичні вироби дозволяють відновити або компенсувати втрату функцій кінцівок, а засоби для орієнтування і спілкування допомагають людям з порушеннями зору та слуху бути більш автономними та інтегрованими у суспільство», — зазначає юрист Мінветеранів.

Як отримати допоміжні засоби

Для отримання допоміжних засобів реабілітації необхідно пройти певну процедуру. 

  1. Визначити медичні показання для забезпечення засобами реабілітації, що здійснюється медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією або військово-лікарською комісією залежно від категорії людини. На підставі висновків цих комісій формується індивідуальна програма реабілітації, яка визначає необхідні засоби реабілітації.
  1. Подати заяву про забезпечення засобом реабілітації або виплату компенсації до органів соціального захисту населення, центру надання адміністративних послуг або через електронний кабінет особи. До заяви необхідно додати документи, що посвідчують особу, рішення ВЛК чи висновок ЛКК (для учасників бойових дій), документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
  2. Для військовослужбовців необхідно додатково подати копії довідок про обставини травми, виданих командиром військової частини, та інших документів, що підтверджують участь в антитерористичній операції або в заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України.

«Попри значні переваги існуючого механізму забезпечення допоміжними засобами реабілітації, існують певні виклики, з якими стикаються особи з інвалідністю та їхні родини. Однією з основних проблем є складність та тривалість процедури отримання засобів реабілітації. Багато хто з користувачів скаржиться на бюрократичні перепони та затримки у розгляді заяв. Це призводить до того, що деякі люди змушені чекати місяцями або навіть роками на отримання необхідних засобів реабілітації», — зазначає юрист.

Читайте також:

Підписуйтесь

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
фото офіційне видання Президента України

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного правопорядку, а також тих, хто виправдовує окупацію України або підтримує агресора. До списку увійшли 34 діяча.

Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

У списку присутні колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ, прокурори, а також артисти й діячі культури, політики та релігії з Росії. Всі вони безстроково втратили українські державні нагороди.

До десяти осіб застосували максимальний пакет санкцій, що включає 21 вид обмежень. Окрім позбавлення нагород, санкції передбачають блокування активів, анулювання ліцензій, дозволів і повне припинення торгівельних операцій.

Для семи осіб санкції були введені вперше. Серед них — колишній перший заступник лідера «Партії регіонів» Олександр Єфремов, який мав кілька орденів «За заслуги» та орден «князя Ярослава Мудрого». Також під санкції потрапив екс-заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, нагороджений орденами та почесним званням «Заслужений юрист України».

Позбавлено нагород і вісьмох осіб, які вже перебувають під іншими санкціями, серед яких:

  • Віктор Медведчук, колишній народний депутат, що мав численні нагороди, включаючи ордени «За заслуги» та князя Ярослава Мудрого.
  • Дмитро Табачник, ексміністр освіти, відзначений орденами та званням «Заслужений діяч науки і техніки».
  • Микола Азаров, ексголова уряду, нагороджений орденами та званням «Заслужений економіст України».
  • Віктор Пшонка, колишній Генпрокурор, та Андрій Деркач, ексдепутат, які теж мали державні нагороди.

Також звання «Народний артист України» втратили російські виконавці Микола Басков, Філіп Кіркоров, Олександр Малінін, композитор Ігор Крутой, а співачки Ані Лорак і Таїсія Повалій — ще й звання «Заслужений артист України».

Читайте також:

Підписуйтесь

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 09:30, 22 Листопада 2024
фото ілюстративне / Pexels

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець.

Про це повідомляє видання oboz.ua 

Законопроєкт, розроблений Кабінетом Міністрів, передбачає низку нововведень, які мають на меті спростити процедуру виконання судових рішень та оптимізувати процес стягнення боргів. 

Серед основних положень:

  • Автоматичний арешт коштів боржників у банках, з обов’язковим підключенням фінансових установ до системи взаємодії;
  • Звернення стягнення на депозитні рахунки боржників, що тепер регламентуватиметься окремим порядком;
  • Інтеграція виконавчого провадження з системою обліку цінних паперів, що дозволить блокувати активи боржників;
  • Взаємодія Єдиного реєстру боржників з іншими реєстрами, щоб запобігти відчуженню майна боржниками;
  • Автоматизоване виключення з реєстру боржників та зняття арешту з рахунків після повного погашення заборгованості.

У Міністерстві юстиції позитивно оцінили ініціативу, наголошуючи, що її реалізація дозволить скоротити строки виконання дій, підвищити їхню ефективність та збільшити надходження до бюджету шляхом стягування боргів.

“При цьому реалізація проєкту Закону … слугуватиме збільшенню надходжень до нього за рахунок стягнутих із боржників коштів”, – зазначили у міністерстві.

Законопроєкт також спрощує процедуру повторного пред’явлення виконавчих документів і виключає дублювання записів у реєстрі боржників.

Читайте також:

Підписуйтесь

Президент позбавив нагород зрадників України: хто увійшов в список

Верховна Рада схвалила ініційований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород осіб, засуджених за тяжкі злочини, дії проти національної безпеки чи міжнародного […]

12:00, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Борги під контролем: кошти боржників арештовуватимуть автоматично

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №9363, який спрямований на цифровізацію та автоматичний контроль за боржниками. ЗА – проголосували 271 народний обранець. Про це […]

09:30, 22.11.2024 Бойцун Дмитро

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Нові житлові права для ВПО та реформування МСЕК: що ухвалила Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розширює житлові права для внутрішньо переміщених осіб. Документ передбачає створення бази нерухомості, придатної для проживання, а також можливість оренди невикористаних […]

14:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро

Ветерани війни з Вільногірська пройдуть безплатний курс з розмінування (ОНОВЛЕНО)

З 2 по 19 грудня ветерани війни проходитимуть спеціалізований курс з механізованого розмінування. Програма передбачає як теоретичні знання, так і практичні навички, необхідні для роботи […]

09:45, 20.11.2024 Бойцун Дмитро