Зміни у процедурі обстеження зруйнованого житла на ТОТ: що відомо

Марія Макарович 15:40, 26 Червня 2024
Зруйноване житло на Донеччині
Зруйноване житло на Донеччині/ фото istock

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розширює експериментальний проєкт з дистанційного обстеження зруйнованого житла. Раніше обстеження пошкодженого житла вимагало фізичної присутності комісій. Тобто люди з окупованих територій не мали можливості подати заявку на компенсацію. Завдяки новій системі дистанційного обстеження за допомогою аерозйомки, облік руйнувань здійснюється швидше та ефективніше, що дозволяє оперативно реагувати на потреби постраждалих громадян.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції ТОТ.

Експериментальний проєкт дозволяє використовувати аерозйомку, щоб підтвердити руйнування житла на тимчасово окупованих територіях та територіях бойових дій. Це необхідно для того, щоб внести дані про руйнування до Державного реєстру нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Раніше власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях не мали можливості офіційно підтвердити факт руйнації. Адже процедура обстеження житла вимагала фізичної присутності Комісії. Відповідно, люди не могли подати заявку на компенсацію від держави. Проєкт від Мінреінтеграції може розв’язати цю проблему. Спочатку нову процедуру із використанням аеророзвідки випробували в Мелітополі. Тепер влада планує розширити його на інші тимчасово окуповані території. Вносити дані до Реєстру будуть Комісії, які створені при виконавчих органах місцевих рад та при обласних військових адміністраціях.

Така Постанова вже знаходиться на стадії погодження центральними органами виконавчої влади. Проєкт сприяє швидшому та ефективнішому збору даних про пошкодження, що зменшує бюрократичні бар’єри та підвищує прозорість процесу. Цей проєкт Міністерство реінтеграції ТОТ реалізовує спільно з Міністерством цифрової трансформації.

«Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному Реєстрі збитків для їх відшкодування», — зазначила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:45, 18 Вересня 2024
Пенсійний Фонд онлайн
фото ілюстративне / Pexels

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні.

Про це розповідає Вільногірська Міська Рада.

Для того, щоб скористатися послугами необхідно встановити додаток “Пенсійний Фонд” на смартфоні. Для входу в особистий кабінет потрібно підтвердити свою особу використовуючи “Дія.Підпис” або “BankID”.

За допомогою електронних сервісів Пенсійного фонду України вже можна:

  • Оформити житлову субсидію чи пільгу;
  • Подати заяву на призначення/перерахунок пенсії;
  • Виправити особисті дані;
  • Перевірити чи сформований листок непрацездатності та його статус; 
  • Перевірити чи сплачено за вас роботодавцем ЄСВ;
  • Мати доступ до наявних відомостей своєї електронної трудової книжки;
  • Потерпілі на виробництві або члени їх сімей, які мають право на страхові виплати, можуть подати заяву на призначення/перерахунок страхової виплати;
  • Розрахувати розмір майбутньої пенсії;
  • Пройти ідентифікацію особи.

Окрім перелічених послуг також можна замовити доставлення документів:

  • Пенсійне посвідчення;
  • Довідку про розмір пенсії;
  • Довідку про отриману субсидію чи пільгу;
  • Довідки ОК-5 та ОК-7 (довідка про доходи).

Громадяни, які бажають взяти участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за спрощеним механізмом, можуть онлайн укласти договори про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі). Це знадобиться, якщо не вистачає страхового стажу для призначення пенсії у майбутньому, або збільшити розмір розрахункової заробітної плати, з якої буде обчислюватися розмір пенсії.

Щодо особистих даних, вебпортал та додаток фіксують будь-який вхід до системи, та використовують цю інформацію згідно з чинним законодавством. Особисту інформацію може бути надано виключно правоохоронним або державним органам, з вимоги передбаченої законом.

Як дізнатись про зміни у Пенсійному Фонді

Зазвичай, Пенсійний фонд України повідомляє громадян про зміни, які відбулися у пенсійному законодавстві. Також пенсіонери мають повідомити інформацію про зміни. 

До таких відносяться:

  • Отримання нового паспорта (у разі викрадення чи втрати старого);
  • Зміна прізвища, по батькові чи імені;
  • Зміна ідентифікаційного коду;
  • Працевлаштування чи звільнення з роботи;
  • Реєстрація чи зняття з обліку як фізичної особи-підприємця;
  • Виїзд на постійне місце проживання за кордон;
  • Набуття, зміна чи припинення особливого статусу.

Це теж можна зробити онлайн. Та для звернення про зміни потрібно прикласти скан-копії оригіналів документів.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових […]

17:04, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні. Про це розповідає Вільногірська Міська Рада. […]

12:45, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати? Про […]

18:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро

Програма «Доступні ліки»: які медичні препарати можуть отримати ВПО

Ліки відіграють критичну роль у збереженні та поліпшенні здоров’я людини, забезпечуючи ефективні засоби для лікування хвороб, полегшення симптомів і профілактики захворювань. Тож, які медичні препарати […]

16:35, 15.09.2024 Буянова Єва

Артснаряди калібру 155-мм: в Україні стартувало власне виробництво

Артснаряди та їх виробництво стане кроком до посилення обороноздатності країни та зменшення залежності від імпортних постачань. Новий проєкт допоможе не лише підвищити ефективність артилерійських підрозділів, […]

14:30, 15.09.2024 Буянова Єва