Стерилізація вуличних собак у Вільногірську: як у місті дбають про тварин

Марія Макарович 15:00, 11 Липня 2024
Ветеринар ГО “ЗооКонтроль” / фото Вільногірськ IN.UA

Стерилізація безпритульних собак є важливою роботою. Такі  тварини зазвичай проявляють суттєво менше агресії, тому це впливає на безпеку людей та інших тварин у місті. Крім того, це є одним із гуманних способів зменшити популяцію собак, що не мають дому та власника. Цього року у Вільногірську цією роботою займаються спеціалісти з ГО «ЗооКонтроль». 

Наша редакція поспілкувалася з представниками організації та дізналася, особливості їх роботи

Стерилізація вуличних собак: чому це важливо для міста

ГО «ЗооКонтроль» вже не перший раз працюють у Вільногірську. У листопаді минулого року, Вільногірськ.IN.UA вже писали про їх діяльність. Втім, проблема великої кількості безпритульних тварин досі залишається актуальною. Хтось вже народився на вулиці, когось покинули власники. Тому міська рада виділяє кошти та закуповує послуги профільних спеціалістів, щоб зменшити кількість безпритульних собак. Цього разу спеціалісти ЗооКонтролю мають провести операції 100 собакам міста. 

Cобаки після процедури / фото Вільногірськ IN.UA

Варто зазначити, що стерилізація як безпритульних, так і домашніх тварин є гуманним способом контролю їх чисельності. Такої думки дотримуються й профільні зоозахисні організації. Зоозахисники приводять статистику з досліджень, що на вибірці 40 тисяч собак, стерилізовані суки живуть на 26,3% довше, а кобелі — на 13,8% довше. Тож, це є важливою та абсолютно нормальною практикою. Крім того, коли спеціалісти стерилізують собак, вони також оглядають тварину на наявність інших захворювань, які розповсюджені для вуличних собак та роблять їй вакцинацію.

 «Ми колемо собакам вітчизняну вакцину гарної якості, антибіотик та знеболювальні препарати використовуємо, щоб собачкам неболюче було. Тому вони себе гарно почувають, ніхто не скавчить, не плаче. В цілому сама стерилізації займає від 20 до 40 хвилин, залежно від стану здоров’я чи віку. Потім ми її перетримуємо декілька днів, а коли приходить час, оглядаємо, і бригада повертає її на те місце, де взяли собаку. Весь цей час вони їдять, п’ють, в них є кондиціонер, мухоловка, тобто багато того, чого в мене навіть вдома немає. Кондиціонера і мухоловки я не маю» – розповідає лікар ГО «ЗооКонтроль»

Спеціалісти організації підтримують контакт із волонтерами міста та небайдужими містянами. Завдяки цьому вони отримують інформацію про місце скупчення чи життя вуличних собак. Після отримання інформації, кінолог-ветеринар виїжджає на місце, відловлює собак та привозить їх до місця проведення огляду, операції та післяопераційного догляду. 

Як впливає стерилізація на собаку та на безпеку людей у місті

Спеціаліст-ветеринар / фото Вільногірськ IN.UA

Спеціалісти організації розповіли нам, що у собак є декілька типів агресії. Своєю роботою вони унеможливлюють прояви найбільш розповсюдженого типу – це статева агресія. До того ж завдяки вакцинації ветеринари роблять профілактику сказу. Ця хвороба є дуже смертельною для тварин без лікування та при укусі може передатися людині. Тварини, які хворі на сказ також можуть проявляти агресію. Після всієї процедури на тварину одягають спеціальну бирку, щоб люди могли зрозуміти, що така собака стерилізована та вакцинована. Крім того, завдяки підшкірному чіпу, який також вживляється собаці, неможливо сфальсифікувати факт вакцинації. Тому що підшкірний чіп має унікальний код, який можна дізнатися, просканувавши ідентифікувати собаку.

«Оброблені нами собаки будуть мати кліпсу на вусі. В цьому році вона салатова. Колір кожного року міняється, і тому за кольором кліпси можна з’ясувати, якого року вакцинована собака. Тож, якщо, не дай Боже, когось із містян буде покусано собакою, наші оброблені собаки мають чіп підшкірний. Ми після роботи надаємо адміністрації документацію відповідно стосовно виконаної нашої роботи, де список оцих чіпів і кожна собака помічена. Тобто, якщо ситуація, коли собака кусає, її відловлюють, сканують її чіп і виявляють, що з такого року вона була вакцинована від сказу. Вакцина від сказу зазвичай має тривалість імунітету, який вона викликає, близько трьох років. Тобто на три роки більшість собак захищені від сказу» – пояснив лікар

Завдяки такій інформації лікарі зможуть ефективніше підбирати план лікування людини, якщо так сталося, що її покусала вулична собака. 

Як себе поводитися з вуличними собаками: паради спеціалістів

Як поводити себе із собаками / фото Вільногірськ IN.UA

Редакція також розпитала спеціалістів ЗооКонтролю щодо основних правил поводження із собаками, особливо, тих, які варто знати дітям. 

«Тут можна підійти масштабно, комплексно. Починаючи з того, що потрібно прищеплювати любов до братів наших менших, вчити, що не потрібно їх бити, навіть коли вони безпомічні й маленькі. Не потрібно їх викидати на вулицю. Ми ж відповідальні за тих, кого приручили. І потрібно ставитися відповідально до тваринок. Неважливо, це собака, котик чи папуга, ще там хтось, якась мишка» – радить лікар

Також, важливо навчити дитину, як правильно поводитися в присутності будь-якої собаки. Ветеринар розповідає, що заздалегідь ми не знаємо, агресивна собака чи ні. Тому не варто робити ніяких різких рухів, нахилянь, імітацій, що ви берете камінь чи палку. Треба просто спокійно займатися своїми справами, обходити й не втручатися в життя собаки. Тобто, собака живе своїм життям, а люди своїм. Втім, якщо вже так трапилася, що собака побігла за дорослим чи дитиною, то механізм дій змінюється.

«В таких випадках ми повертаємося обличчям до собаки, стоїмо, руки по швах і потихеньку-потихеньку відступаємо. Тому що дати бій собаці не кожна доросла людина зможе, а дитина тим паче. Тому обережно повертаємося обличчям, якщо є щось в руках, наприклад, сумка, ми не замахуємося, а просто виставляємо між собою і собакою, і потихеньку відступаємо, щоб не нападати» – пояснює ветеринар.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Право на які освітні пільги мають військовослужбовці

Анастасія Гришкова 11:00, 27 Червня 2025
військові / ілюстративне фото, ТрО “Північ”

Військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі внаслідок російської агресії мають право на освітні пільги.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Освітні пільги

Держава гарантує їм повну оплату навчання, соціальні стипендії, пільгові кредити, безкоштовне користування підручниками та проживання в гуртожитках.

Як скористатися пільгами: перелік документів

Щоб отримати державну цільову підтримку, необхідно особисто подати заяву на ім’я керівника закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти із зазначенням виду підтримки.

До заяви слід додати копії відповідних документів, що підтверджують пільговий статус:

  • посвідчення учасника бойових дій;- посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності;
  • виписка з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Читайте також:

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

Право на які освітні пільги мають військовослужбовці

Військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі внаслідок російської агресії мають право на освітні пільги. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

З 1 липня в Україні запрацює нова базова соціальна допомога: що потрібно знати

З 1 липня 2025 року в Україні стартує новий механізм соціальної підтримки. Базова соціальна допомога об’єднає кілька видів виплат в одну, а її мінімальний розмір […]

У Вільногірську створюють клуби за інтересами

У Вільногірську започатковують простір, де кожен може поділитися своїм досвідом, знаннями та вміннями. Про це повідомляє Департамент соціально-гуманітарної політики. Клуби за інтересами Бажаючих поділитися власним […]

На внутрішніх переселенців чекають нові перевірки з 1 липня

З 1 липня 2025 року Міністерство фінансів щомісяця перевірятиме, чи перебувають внутрішньо переміщені особи (ВПО) за кордоном понад 90 днів поспіль. Якщо це підтвердиться, їхній […]