З 91 когенераційної установки, які передані громадам USAID “Проєкт з енергетичної безпеки” (ПЕБ), до мереж уже підключені вже 18. Вони вже працюють й на Дніпропетровщині.
Про це повідомили представники USAID ПЕБ у Facebook.
Електроенергія для Дніпропетровщини
За даними USAID ПЕБ, в Україну доставили 91 когенераційних установок, сумарна потужність яких досягає 56,5 Мвт. Спеціалісти вже встановили 18 установок, а решта — у процесі під’єднання.
Зазначається що установки були передані 32 містам та двом університетам, включно з населеними пунктами Дніпропетровщини. Усі 91 установки здатні виробляти від 50 кВт до 1500 кВт, що може забезпечити стабільне теплопостачання та електропостачання для понад 1 мільйона мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об’єктів. Крім того, такі установки можуть забезпечувати резервне електропостачання до сусідніх лікарень, обʼєктів водопостачання та водовідведення.
Що таке конгеренація
Когенерація — це одночасне вироблення електро- та теплової енергії на підприємствах теплопостачання. Своєю чергою, когенераційні установки генерують електроенергію передусім для власного споживання. Це дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії.
Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з них вже госпіталізували.
Про це повідомляє голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.
Очільник Ради оборони міста підкреслив, що в адміністративну будівлю влучила ракета. Аварійно-рятувальна операція триває.
У місті, окрім адмінбудівлі, пошкоджені 10 багатоквартирних будинків, 2 мікроавтобуси, легковик.
“Штаб допомоги людям розгортається. Людям постраждалих будинків видаватимуться необхідні будматеріали, комунальні бригади. Якщо необхідно – допомога з розселенням, приймаються заяви на матеріальну допомогу від міста”, – розповів Олександр Вілкул.
Внаслідок того, що росіяни вдарили по місту, 10 травмованих госпіталізовано до лікарні. Медики надають всю необхідну допомогу. Серед пацієнтів – жінка у «важкому» стані. У неї різані рани голови.
На місці працюють всі необхідні служби, зокрема психологи ДСНС надають постраждалим необхідну допомогу та підтримку.
У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу присутні поклали квіти як символ скорботи та солідарності з українським народом, засвідчуючи свою відданість цінностям незалежності, свободи та гідності.
“Українці – сильна нація, здатна єднатися, боротися і навіть змінювати хід історії. Незламність, витримка і впевненість мільйонів — це фундамент вільного майбутнього України”, – зазначили у Вільногірській міській раді.
На заході зібралися небайдужі жителі громади, працівники бюджетних установ та активні містяни.
Раніше ми писали, що до Дня Гідності та Свободи, Національний музей Революції Гідності підготував інформаційні матеріали для ознайомлення населення з контекстом і значенням Майданів 2004 та 2013 років.
“Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.”, – розповіли в музеї Революції Гідності.
Що означає День Гідності та Свободи?
День Гідності та Свободи відзначається в Україні щорічно 21 листопада на честь подій, які стали символом боротьби за права людини, демократію та національну ідентичність. Це свято об’єднує два ключові періоди в історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-2014 років.
Помаранчева революція 2004 року розпочалася після оголошення результатів другого туру президентських виборів, на яких було зафіксовано численні фальсифікації. Переможцем оголосили проросійського кандидата Віктора Януковича, що спричинило масові протести. Головним осередком опору став Майдан Незалежності у Києві, де тисячі людей виступили на підтримку проєвропейського кандидата Віктора Ющенка. Цей рух отримав назву Помаранчева революція. Внаслідок протестів Верховний Суд України ухвалив рішення про повторний тур виборів, де перемогу здобув Ющенко. На честь цих подій у країні було встановлено День Свободи.
Революція Гідності 2013-2014 років розпочалася з протестів, відомих як Євромайдан, після рішення уряду Миколи Азарова призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Протести переросли в масштабний громадський рух після жорстокого розгону мітингувальників спецпризначенцями «Беркут» у ніч на 30 листопада 2013 року. Це стало точкою неповернення, спричинивши масові акції, які набули характеру боротьби проти авторитарного режиму.
Революція завершилася втечею Януковича в лютому 2014 року. Однак за свободу України було заплачено велику ціну – під час протестів загинули понад 100 осіб, яких назвали Героями Небесної Сотні. Ці події стали символом боротьби за свободу, незалежність і гідність українців.
День Гідності та Свободи нагадує про ціну демократії та роль кожного громадянина у побудові незалежної держави.
Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]
У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу […]
Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]
Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]
Сьогодні вперше російські війська завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру (поки що невідомого зразка) з району Астраханської області. Ворог завдав удару в промислове підприємство […]