До 16 липня всі військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років мали оновити свої військово-облікові дані відповідно до нового закону про мобілізацію. Це дає можливість оцінити мобілізаційний ресурс країни та забезпечити актуальність даних. На тих, хто цього не зробив або не збирається робити очікує адміністративна відповідальність, тобто штраф.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу Відкритий
У роботі ТЦК відбулися зміни
Як повідомила начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олена Кузіна, більшість громадян свідомо підійшли до процедури оновлення даних. Вони використовували три основні шляхи:
- додаток «Резерв Плюс»;
- центри надання адміністративних послуг;
- територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК ТСП).
Наразі з трьох способів оновити дані, у громадян залишився лише один — у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Ця процедура відбувається у звичайному режимі.
До 16 липня громадяни зверталися не лише з питаннями мобілізації, але й для уточнення своїх облікових даних, змін у соціальному статусі та інших питань. За словами Олени Кузіної, проблематичним питання для людей призовного віку був страх перед ТЦК, спричинений дезінформацією. Але вона також повідомила, що ситуація із впливом такої дезінформації на людей поступово зменшується.
Штраф за не оновлення даних
Громадяни, які не оновили дані до встановленого терміну, підпадають під відповідальність згідно зі статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи становлять від 17 до 25 тисяч гривень. Органи Національної поліції, у випадку виявлення порушника, доставлятимуть цю людину до ТЦК, де складатимуть адміністративний протокол.
Олена Кузіна також зауважила, що представники ТЦК виконують свої задачі в рамках закону, згідно з постановою Кабінету міністрів України №560 та іншими нормативними актами. Вона також згадала, що часто конфлікти між представниками ТЦК та громадянами ініціюються саме останніми. Зокрема існують випадки, коли люди застосовували насильство проти працівників комісії. Зі свого боку, працівники ТЦК мають право проводити оповіщення громадян у громадських місцях та не застосовують силу проти військовозобов’язаних.
Читайте також:
- Відповіді на питання щодо військового обліку, мобілізації та проходження ВЛК
- МВС запустило електронний кабінет для постраждалих військових, поліцейських та рятувальників
Підписуйтесь