Зміни у роботі ТЦК: що очікувати призовникам, які не оновили дані до 16 липня

Марія Макарович 18:31, 24 Липня 2024
Зміни у ТЦК
Зміни у роботі ТЦК/ фото pexels

До 16 липня всі військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років мали оновити свої військово-облікові дані відповідно до нового закону про мобілізацію. Це дає можливість оцінити мобілізаційний ресурс країни та забезпечити актуальність даних. На тих, хто цього не зробив або не збирається робити очікує адміністративна відповідальність, тобто штраф.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу Відкритий

У роботі ТЦК відбулися зміни

Як повідомила начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олена Кузіна, більшість громадян свідомо підійшли до процедури оновлення даних. Вони використовували три основні шляхи:

  • додаток «Резерв Плюс»;
  • центри надання адміністративних послуг;
  • територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК ТСП).

Наразі з трьох способів оновити дані, у громадян залишився лише один — у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Ця процедура відбувається у звичайному режимі. 

До 16 липня громадяни зверталися не лише з питаннями мобілізації, але й для уточнення своїх облікових даних, змін у соціальному статусі та інших питань. За словами Олени Кузіної, проблематичним питання для людей призовного віку був страх перед ТЦК, спричинений дезінформацією. Але вона також повідомила, що ситуація із впливом такої дезінформації на людей поступово зменшується.  

Штраф за не оновлення даних

Громадяни, які не оновили дані до встановленого терміну, підпадають під відповідальність згідно зі статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафи становлять від 17 до 25 тисяч гривень. Органи Національної поліції, у випадку виявлення порушника, доставлятимуть цю людину до ТЦК, де складатимуть адміністративний протокол. 

Олена Кузіна також зауважила, що представники ТЦК виконують свої задачі в рамках закону, згідно з постановою Кабінету міністрів України №560 та іншими нормативними актами. Вона також згадала, що часто конфлікти між представниками ТЦК та громадянами ініціюються саме останніми. Зокрема існують випадки, коли люди застосовували насильство проти працівників комісії. Зі свого боку, працівники ТЦК мають право проводити оповіщення громадян у громадських місцях та не застосовують силу проти військовозобов’язаних. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Єгор Цівка: шлях до 2 місця на олімпіаді з інформаційних технологій(ОНОВЛЕНО)

Єва Буянова 16:40, 17 Квітня 2025
Єгор Цівка/ фото з особистого архіву героя

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка виборов ІІ місце на IV етапі Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA

Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:

“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець. 

Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:

“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на наступний з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець. 

Завдання олімпіади виявилися досить складними:

“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка. 

Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:

“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець. 

Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:

“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор. 

IV етап Х Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій/фото з особистого архіву героя

Його улюбленим предметом у школі є інформатика:

“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень. 

Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:

“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень. 

Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:

“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор. 

На даний момент він навчається самостійно:

“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець. 

Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:

“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Івашина Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.

Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточність та вжито словосполучення “здобув перемогу” та “шлях до перемоги”, цю неточність було виправлено. Згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

Анастасія Гришкова 14:30, 17 Квітня 2025
Реабілітовані послуги / ілюстративне фото, міська рада Дніпра

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах” та “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно табо хворими, протягом перших трьох років життя”.

Про це йдеться у повідомленні міської ради Дніпра.

Які послуги можна отримати

До переліку послуг входять фізична терапія, мовна терапія, ерготерапія, фізіопроцедури та психологічна підтримка.

Реабілітаційні послуги надають лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, психологи, лікарі-неврологи, у тому числі дитячі.

Відділення оснащене сучасним реабілітаційним обладнанням:

  • тренажерами;
  • реабілітаційними брусами;
  • балансирами;
  • засобами для розвитку побутових, соціальних та ігрових навичок,
  • вертикалізаторами.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Тетяна Прибиток підкреслила: “Через повномасштабну війну потреба у реабілітаційній допомозі зростає. У Дніпрі такі послуги надають дев’ять міських закладів. У них працюють кваліфіковані фахівці, які допомагають пацієнтам відновити функції та повернутися до активного життя”.

Отримати реабілітаційні послуги можна за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря, з яким укладена декларація.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Дніпрі розширюють доступ до реабілітаційних послуг для дітей і дорослих

У Дніпрі ще один із центрів первинної медико-санітарної допомоги підписав договір з Національною службою здоров’я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних […]

Актуальні новини

Масована атака дронів на Дніпропетровщину: є загиблі та поранені

У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]

Підприємці прифронтових регіонів Дніпропетровщини зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”

Підприємці з прифронтових регіонів зможуть отримати до 500 тисяч гривень гранту за програмою “Власна справа”. Про це повідомили в Міністерстві економіки України. Хто може отримати […]

На Дніпропетровщині голову благодійної організації визнали винним у загибелі дитини

Керівник благодійного фонду організував відпочинок для дітей у наметовому таборі біля водойми. Проте одна з дітина, залишившись без нагляду, зайшла у воду та потонула, оскільки […]