Додаткову імунізацію проти кашлюку, дифтерії та правця проводять на Дніпропетровщині

Марія Макарович 15:07, 12 Серпня 2024
Додаткова імунізація
Додаткова імунізація/ фото istock

В області активізують заходи щодо імунізації проти небезпечних інфекційних захворювань, таких як кашлюк, дифтерія та правець. Це відбувається в рамках національної кампанії, спрямованої на захист населення та профілактику поширення інфекцій.

Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Додаткова імунізація: кашлюк, дифтерія, правець

На Дніпропетровщині оголосили про початок додаткової кампанії з вакцинації проти кашлюку, дифтерії та правця. За даними завідувачки відділу імунопрофілактики Валентини Портних, за останні роки рівень вакцинації серед населення знизився до критичних 40-60%, а серед дорослих  – до 20-30%, зросла захворюваність на кашлюк.

Тільки за перші 6 місяців 2024 року в Україні кількість випадків цієї хвороби зросла більш ніж у 30 разів.

На Дніпропетровщині захворюваність на кашлюк також зросла втричі – зареєстровано 49 випадків, з яких 47 припадає на дітей. Окрім кашлюка, фіксуються поодинокі випадки правця та дифтерії. Це свідчить про необхідність термінової ревакцинації населення.

Як і де отримати щеплення на Дніпропетровщині

Щоб захиститися від кашлюка, дифтерії та правця необхідно зробити щеплення, зазначають у Дніпропетровському центрі контролю та профілактики хвороб. Вакцина безкоштовна.

Для цього необхідно:

  • звернутися до сімейного лікаря. Він перевірить вакцинальний статус, відповість на всі питання щодо вакцинації та направить на щеплення. Варто обов’язково повідомити лікаря про стан здоров’я, можливі хронічні хвороби та алергії;
  • отримати щеплення у пункті вакцинації. З направленням від лікаря можна зробити щеплення в амбулаторіях загальної практики, поліклініках або спеціалізованих медичних центрах.

У Центрі нагадують, що людям варто робити щеплення згідно з Національним календарем щеплень для того, щоб убезпечити себе від небезпечних хвороб. 

Усі вакцини, які використовуються в Україні, є якісними, безпечними та відповідають міжнародним стандартам. Перед щепленням медпрацівники обов’язково проводять огляд, а після процедури рекомендується залишатися під наглядом ще 30 хвилин для виключення можливих алергічних реакцій.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Анастасія Гришкова 13:00, 1 Липня 2025
Пеня за несплату аліментів / ілюстративне фото, Rexels

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки.

Про це повідомила Наталія Чернявська, завідувач сектора “Вільногірське бюро правничоїдопомоги”.

Як отримати пеню за несплату аліментів

Пеня за несплату аліментів в Україні передбачена статтею 196 Сімейного кодексу України. Вона є одним із способів впливу на боржника для стимулювання своєчасної сплати аліментів.

Умови для нарахування пені:

  1. Наявність заборгованості зі сплати аліментів.
  2. Заборгованість перевищує один місяць.

Розмір пені становить 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100% від загальної суми заборгованості.

Приклад розрахунку: сума заборгованості — 10 000 гривень, кількість днів прострочення — 20. Розмір пені становить: 10 000 гривень × 1% × 20 = 2 000 гривень.

Пеня не нараховується автоматично — лише за рішенням суду. Таким чином одержувач аліментів повен звертатися до суду про стягнення мені за несплату аліментів.

Пеня не нараховується автоматично — вона стягується лише за рішенням суду. Тому одержувач аліментів повинен звернутися до суду з позовом про стягнення пені за прострочення виплат.

Читайте також:

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]

Вільногірськ наближається до забезпечення житлом переселенців

Ще у квітні 2022 року Уряд ухвалив постанову № 495 про створення фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. У документі визначили, як формувати […]