Актуальні новини

Дайджест новин: цікаве у Вільногірську протягом тижня з 30 вересня по 4 жовтня

Наталія Москаленко 09:05, 5 Жовтня 2024
Цікаве у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA
Цікаве у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

День бібліотек, здорожчання тарифів на воду, хто несе відповідальність за бювети у Вільногірську, на утримання яких витрачено майже 700 тисяч гривень, народжуваність і шлюби у Вільногірській громаді, День козацтва та спортивні успіхи молоді – цікаве за тиждень у Вільногірську на Вільногірськ IN.UA

Новини Вільногірська:

Щорічно 30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек — важливе свято для тих, хто працює в бібліотеках та втілює любов до читання в життя

З 1 жовтня 2024 року у Вільногірську набирає чинності новий тариф на водопостачання. Згідно з рішенням місцевої влади, вартість питної води – 43,20 грн/м3 (без урахування ПДВ) за централізоване водопостачання для бюджетних установ та інших споживачів та 14,84 грн/м3 (без урахування ПДВ) за централізоване водовідведення.

Проблеми з подачею води на бюветі біля Палацу культури та спорту тривають вже три тижні, і досі працює лише один кран. Така ж ситуація спостерігається на бюветі біля ліцею №4. Попри неодноразові звернення до міської ради, ніякої конкретної інформації щодо заходів для забезпечення безперебійної роботи не надано. Історію всіх наших звернень та останню відповідь від балансоутримувачів ми детально виклали в цьому матеріалі.

Серпень приніс Вільногірській громаді радісні новини: народжуваність і кількість укладених шлюбів помітно зросли. Цей місяць відзначився значним збільшенням новонароджених та нових сімей. 

День українського козацтва пройшов яскраво у студентів місцевого коледжу, взяли участь у змаганнях, де продемонстрували спритність та вправність.

Цими вихідними у Дніпрі відбувся чемпіонат з класичного паверліфтингу, в якому місто Вільногірськ представила команда КДЮСШ “Авангард” під керівництвом тренерки Наталії Зінчук.

Корисне: 

Ця нова модель навчання передбачає, що замість регулярних 45-хвилинних уроків учні отримуватимуть освіту в навчальних осередках, які створюються громадами.

Ця нова модель навчання передбачає, що замість регулярних 45-хвилинних уроків учні здобуватимуть освіту в навчальних осередках, які створюються громадами. 

Обсяг нарахованого кешбеку від старту програми — 42 мільйони гривень. Понад 1,6 мільйона громадян долучилися до «Національного кешбеку», у Дії активовано 926 тисяч карток. 

Погода у Вільногірську на вихідні

Сьогодні, 28 вересня у місті без опадів. У Вільногірську ясна погода радує вдень, але вона протримається недовго, весь інший час небо буде вкрите хмарами. Температура повітря до + 26. 29 вересня температура повітря сягне до +26 градусів тепла.У Вільногірську протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Без опадів.

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь