Верховна Рада заборонила мобілізацію 18-25 річних

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:45, 9 Жовтня 2024
Українські військовослужбовці на фронті / фото Генштаб ЗСУ

Йдеться про військових, які мають статус обмежено придатних. Верховна Рада ухвалила, що тепер вони можуть бути призвані лише за власною згодою. 

Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.

До того ж військовозобов’язані до 25 років, які стояли на обліку до 4 травня і мали статус непридатними до служби у мирний час – не підлягають мобілізації. 

За законопроєкт голосували без обговорення. Перша версія якого була подана нардепом Верховної Ради Олексієм Гончаренком ще в червні. На його основі створили альтернативний, який і ухвалили нині нардепи. 

“Багато питань, коли 11379-д почне діяти. Після ухвалення в Раді закон підписує спікер і далі відправляється на підпис президенту. Після підпису президента і опублікування закону – він набуває чинності.”, – зазначив нардеп Верховної ради Олексій Гончаренко.

Мобілізація молоді 

Ще 4 жовтня секретар комітету Ради з нацбезпеки Роман Костенко висловив думку, що необхідно знизити призовний вік, адже на фронті не вистачає військових. До того практика мобілізації військовозобов’язаних до 25 років – поширена у світі. 

В Україні офіційно з 23 вересня призов обмежено придатних з 18 до 25 років діяв лише за письмової згоди. До того ж демобілізації вже призваних не відбудеться

“Було прибрано частину про демобілізацію тих, кого встигли призвати”, – пояснив Гончаренко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Афера на 10 мільйонів доларів США: викрили схему з купівлі військового одягу

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 28 Листопада 2024
обшук / фото Національна поліція

Нацполіція розкрила масштабну корупційну схему із закупівлі понад мільйона комплектів військової форми у 2022 році, за завищеною на 10 мільйонів доларів ціною. Фігурантами злочинної змови виявилися колишній радник ексзаступника міністра оборони та народний депутат II-IV скликань, до яких долучилися син депутата та іноземець — шахрай із міжнародним кримінальним досвідом.

Про це повідомляє Національна поліція України.

Зловмисники завищили ціни на форму, що дозволило їм отримати понад 10 мільйонів доларів на різниці вартості закупівлі. Ці кошти планували розподілити між учасниками схеми, серед яких були й експосадовці Міноборони.

10 мільйонів доларів збитків
військова форма / фото Національна поліція

Ключовим організатором злочину виявився іноземець, якого вже неодноразово притягували до кримінальної відповідальності у Франції, Іспанії, Туреччині та Індонезії. Використовуючи свої зв’язки з українськими чиновниками й політиками, він домовився з турецьким текстильним холдингом про постачання військової форми, обіцяючи сприяти отриманню оборонного замовлення.

Слідство триває, правоохоронці продовжують з’ясовувати всі обставини цієї корупційної оборудки.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні запрацював закон про обіг зброї для цивільних: як її задекларувати

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:45, 25 Листопада 2024
українці зможуть задекларувати зброю
фото ілюстративне / Pexels

Сьогодні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Тепер українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту.

Про це повідомляє очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Що робити якщо ви знайшли вогнепальну зброю?

По-перше, слід одразу повідомити у поліцію про знахідку чи наявну зброю за номером 102. Упродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції за місцем вашого перебування для декларування зброї або боєприпасів.

Також ви маєте визначитись чи задекларувати зброю і залишити собі, чи добровільно здати її до підрозділу. Також слід пам’ятати, що перевезення вогнепальної зброї та боєприпасів для здачі або декларування відбувається в незарядженому стані та приховано від інших осіб.

Якщо ви вирішили залишити зброю собі, вам знадобиться:

  • Письмова заява;
  • Паспорт або ID-карта;
  • Фото 3,5 х 4,5 сантиметра;
  • Витяг про місце проживання/реєстрації;
  • Ідентифікаційний номер.
фото Національна поліція

Після процесу декларації українці зможуть зберігати та використовувати для захисту таку зброю та боєприпаси. Проте слід зазначити, що цей закон працює лише на час дії воєнного стану.

Читайте також:

Підписуйтесь

Афера на 10 мільйонів доларів США: викрили схему з купівлі військового одягу

Нацполіція розкрила масштабну корупційну схему із закупівлі понад мільйона комплектів військової форми у 2022 році, за завищеною на 10 мільйонів доларів ціною. Фігурантами злочинної змови […]

15:30, 28.11.2024 Бойцун Дмитро

В Україні запрацював закон про обіг зброї для цивільних: як її задекларувати

Сьогодні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Тепер українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту. Про […]

15:45, 25.11.2024 Бойцун Дмитро

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]

15:30, 07.11.2024 Бойцун Дмитро

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього […]

16:59, 28.10.2024 Бойцун Дмитро

Прем’єра документального фільму «Перемоги 118», присвячений трагедії у Дніпрі 

Фільм присвячений трагічним подіям, що сталися у Дніпрі 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета влучила у багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, 118. Про […]

16:30, 23.10.2024 Бойцун Дмитро