Вільногірськ під загрозою: чи стане новий власник «ОГХК» каталізатором економічного колапсу

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 14 Жовтня 2024
Вільногірськ
Вільногірський ГМК / фото Микола Лукашук

Акціонерне товариство «ОГХК» є важливим платником податків. Якщо новий власник вирішить оптимізувати виробництво або скоротити персонал, це може призвести до збільшення безробіття у Вільногірську, зменшення купівельної спроможності населення та зниження надходжень до місцевого бюджету. Це питання потребує термінового вирішення, щоб уникнути соціальних і економічних проблем у регіоні.

Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, який входить до складу «ОГХК», є одним зі стратегічних підприємств Дніпропетровської області. 

“Особисто я підтримую велику приватизацію, вона спрямована на залучення ефективного власника, інвестицій для модернізації основних засобів, звільнення держави від витрат на їхнє утримання та отримання доходів у бюджет. Однак залишаються відкриті питання – як це вплине на економіку країни та Дніпропетровщини в цілому?” – розповів голова ДОР Микола Лукашук.

Ризики пов’язані з новим власником «ОГХК»

Слід зазначити, що Вільногірський гірничо-металургійний комбінат – один з найбільших підприємств за кількістю робочих місць Камʼянському районі нашого регіону.

“«ОГХК» є найбільшим виробником титанової сировини в Україні. Від приватизації держава отримала 3,94 мільярда гривень. Фактично це другий в історії країни випадок продажу великого промислового підприємства на відкритих торгах після Криворіжсталі у 2005 році. 90% всієї продукції «ОГХК» йде на експорт.”, – зазначив голова ДОР Микола Лукашук.

Держава не може, наразі, модернізувати комбінат через брак коштів у бюджеті. За умовами продажу, новий власник не має права звільняти працівників впродовж пів року після покупки компанії. Також покупець має модернізувати виробництво на 400 млн грн (не менше 50 млн грн щороку), законсервувати та рекультивувати шламонакопичувач в балці «Моргунка» на Дніпропетровщині, погасити кредиторську заборгованість та впродовж 2025-2027 років провести реконструкцію очисних споруд Вільногірського комбінату. 

Тож, чого очікувати у разі оптимізації або скороченням персоналу новим керівництвом? Чи будуть робочі місця? І чи вплинуть такі зміни на життя жителів Вільногірська? Ці питання залишаються відкритими. 

Ризики, пов’язані з контролем над таким важливим ресурсом як титанова сировина, його використанням та потенційною залежністю від іноземних рішень у стратегічно важливих питань.

Титан – це стратегічний ресурс, який перейшов до бізнесу з іноземним капіталом. 

Це несе певні ризики, враховуючи, що підприємства, подібні до «ОГХК», мають стратегічне значення для національної економіки та безпеки.

Приватизація «ОГХК» принесла державі необхідні зараз кошти, які підуть на критичні потреби під час війни. Проте, за словами Миколи Лукашука,  вона викликає серйозні питання щодо довгострокових наслідків. 

Раніше, ми писали про те, що Об’єднану гірничо-хімічну компанію продали за 3, 94 мільярди. Заявку подав один учасник — ТОВ «Цемін Україна». Його цінова пропозиція склала на 39 млн грн більше за стартову ціну. 

Читайте також:

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

Буянова Єва 12:30, 23 Листопада 2024
День памʼяті жертв Голодомору/ фото Музей Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять невинно вбитих, запалюючи свічки і згадуючи про страшні наслідки штучного голоду, організованого радянським режимом.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

Голодомор 1932–1933 років — геноцид українського народу, організований радянським режимом шляхом штучного створення голоду. Він забрав мільйони життів, ставши однією з найтрагічніших сторінок в історії України. Цей злочин був спрямований на знищення українського селянства, нації та її прагнення до незалежності.

День пам’яті жертв Голодомору було запроваджено указом Президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року. Спочатку він мав назву День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. У 2000 році щорічне вшанування було закріплене на четверту суботу листопада. У 2006 році, після визнання Голодомору геноцидом українського народу, цей день став нагадуванням про злочин, який забрав життя мільйонів, і закликом до збереження історичної пам’яті.

Акція “Запали свічку” — це щорічна традиція, яка відбувається в День пам’яті жертв Голодомору. О 16:00 українці вшановують мільйони загиблих хвилиною мовчання, після чого запалюють свічки на підвіконнях своїх домівок. Цей символічний жест об’єднує людей у спільній пам’яті про трагедію, нагадуючи про важливість збереження історичної правди та вшанування невинних жертв. Свічка є знаком скорботи, пам’яті та надії на те, що подібне не повториться.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Буянова Єва 11:05, 23 Листопада 2024
Обговорення повернення ядерної зброї Україні/ фото Hannah McKay, Reuters

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє The New York Times

Дональд Трамп рішуче налаштований покласти край війні. У звʼязку з цим тривають активні дискусії щодо гарантій безпеки для Києва. Один з варіантів – повернення Україні ядерного статусу. 

“Єдина гарантія безпеки, якої бажає Київ – це запрошення до НАТО. Але українці не отримали його за Байдена, і вкрай малоймовірно, що отримають при Трампі. Тому американські та європейські чиновники обговорюють інші варіанти стримування Росії”, – йдеться у статті. 

Також зазначається, що Байден міг би повернути Україні ядерну зброю. Таке рішення стало б миттєвим стримуючим фактором для Путіна. Але такий сценарій малоймовірний, оскільки має серйозні наслідки. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору

День памʼяті жертв Голодомору — це нагадування про одну з найстрашніших трагедій в історії України, яка забрала мільйони життів. Щороку в четверту суботу листопада українці […]

12:30, 23.11.2024 Буянова Єва
Обговорення повернення ядерної зброї Україні

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє The New York Times.  Дональд Трамп рішуче […]

11:05, 23.11.2024 Буянова Єва
Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у […]

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]

Вільногірці зібрали на ярмарку понад 200 тисяч гривень в допомогу ЗСУ

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб […]