Вільногірська ОТГ без шкільних автобусів: як сусідні громади вирішують проблему перевезень

Наталія Москаленко 17:15, 18 Жовтня 2024
Шкільний автобус у Вільногірську
Шкільний автобус у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Учні з п’яти сіл Вільногірської ОТГ — Дмитрівки, Мар’янівки, Доброгірського, Мотронівки та Дідового — змушені самостійно добиратися до школи. Попри те, що міська рада компенсує витрати на проїзд, батьки висловлюють обурення. Ми звернулися до Вільногірської міської ради з запитом, щоб дізнатися, чи планується забезпечення шкільним автобусом для учнів. Крім того, ми дослідили досвід перевезень в інших громадах, щоб знайти ефективні рішення. 

Докладніше читайте на Вільногірськ IN.UA.

Початок проблеми

До початку процесу децентралізації, у 2020 році, підвозом дітей до закладів освіти опікувався голова Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського району Олександр Костюков. Він укладав угоду з перевізником і орендував два автобуси, які щодня курсували за встановленим графіком протягом чотирьох годин. Завдяки цьому учні мали можливість вчасно добиратися до Андріївської та Вільногірських шкіл.

Наразі ж 43 школярі з навколишніх сіл змушені самостійно добиратися до школи. Найчастіше вони користуються місцевими автобусами, а за їхньої відсутності намагаються зловити попутний транспорт.

“Коли своїм транспортом, коли міською маршруткою. Дитина прокидається о пів на шосту, аби встигнути на 6:45 на маршрутку. А зі школи тоді маршруткою з Лихівки, яка їде 14:45 і три кілометри пішки, щоб дійти додому, – мама одного зі школярів із села Доброгірське.

Питання щодо підвозу дітей з сіл до Вільногірська обговорювалося на черговій 51-й сесії міської ради, що відбулася 24 серпня 2024 року. До сесійної зали прийшли батьки, які прагнуть, щоб їхні діти мали можливість відвідувати школу, і звертаються до чиновників з проханням про забезпечення шкільного автобуса. У департаменті освіти назвали дві основні причини відсутності транспорту.

“32 дитини з сіл. Зараз триває дистанційне навчання. Є обов’язки ще й батьків, а не тільки органів місцевого самоврядування. Щодо автобусів, то зараз надається перевага тим громадам, у яких були вилучені шкільні автобуси на потреби ЗСУ. Навіть, ті громади не отримали. Закон порушувати ми не будемо. З Божою поміччю возити дітей і нести за них відповідальність, коли немає укриттів під час тривоги, ми не будемо”, – відповіла батькам начальник відділу освіти ДСГП Вільногірської міської ради Ірина Бойко. 

У той час інші громади отримують шкільні автобуси від Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Автобуси були направлені до Божедарівської, Софіївської, Богданівської, Юрʼївської, Миколаївської, Новоолександрівської та Троїцької громад. Крім того, деякі об’єднані територіальні громади отримали кілька одиниць транспорту, що суттєво полегшує підвіз учнів до шкіл.

Що говорить місцева влада

На запит журналістів Вільногірськ IN.UA у відділі освіти повідомили, що на 2024 рік договори про організацію перевезень дітей не укладалися. Крім того, автотранспортні засоби не залучалися і не закуповувалися. 

“Договори про закупівлю шкільних автобусів за період 2023-2024 роки, а також номери закупівель (ідентифікатори закупівель) в системі Prozzoro не укладалися. Станом на 1.10.24 року 39 учнів Вільногірських ліцеїв №2, №3, №4, №5 Вільногірської міської ради потребують підвезення”, – йдеться у відповіді на запит журналістів Вільногірськ IN.UA. 

Досвід сусідніх громад у перевезенні учнів

Поки у міській раді Вільногірська не укладають договори та не обговорюють необхідні перевезення, сусідні громади активно вживають заходів. Шкільні автобуси Божедарівської громади за день намотують понад кілька сотень кілометрів, обслуговуючи кілька закладів освіти. У їхньому автопарку налічується шість автобусів, що значно полегшує підвіз учнів.

“Минулого року міжнародні партнери надали нам два автобуси у якості гуманітарної допомоги. Інші автобуси були придбані за кошти місцевого та державного бюджетів, — повідомили у відділі освіти Божедарівської громаді. 

Також було розроблено план дій на випадок тривоги. Якщо сигнал тривоги спіймає дітей перед вирушенням у дорогу, вони залишаються в укритті. Якщо ж тривога виникає під час поїздки, водій має зібрати всіх учнів і доставити їх до найближчого укриття.

У Саксаганській громаді ситуація дещо інша. Тут обов’язково присутній вихователь під час підвозу, і в разі сигналу “Тривога” автобус не виїжджає, а чекає закінчення тривоги. У школах цієї громади навчається майже 700 учнів, і в наявності є шість шкільних автобусів.

“Вартість автобусів різна. Наприклад, останній отриманий Еталон обійшовся в 1 335 000 гривень. Батьки можуть звертатися до директора школи або до відділу освіти з будь-якими питаннями чи пропозиціями, які ми обов’язково розглянемо”, — зазначили у відділі освіти Саксаганської громади.

Представники інших громад наголошують, що підвіз учнів має бути забезпечений незалежно від кількості дітей, адже це, перш за все, питання безпеки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Доходи та майно Валентини Зюзь: що задекларувала заступниця міського голови Вільногірська

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:42, 11 Квітня 2025
Валентина Зюзь / скриншот запису засідання постійної комісії від 25 березня 2025 року

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради.

У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальниці міського фінансового управління Вільногірської міської ради Валентини Зюзь.

Статки сім’ї Зюзь

Як відомо з декларації оприлюдненої Валентиною Зюзь на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) її основний дохід, у 2024 році, надійшов у вигляді заробітної плати на посаді начальниці міського фінансового управління, на загальну суму у 673,1 тисячі гривень, або приблизно 56 тисяч гривень на місяць.

Крім заробітної плати Валентина Зюзь задекларувала 1290 гривень, отриманих як додаткове благо, кешбек або бонуси.

Доходи / скриншот декларації з сайту НАЗК

Також начальниця міського фінансового управління задекларувала дохід чоловіка, Володимира Зюзь. Його основний дохід у 2024 році надійшов у вигляді заробітної плати, на загальну суму у 224,8 тисячі гривень, або приблизно 18,7 тисячі гривень на місяць. Ці кошти він отримав працюючи у Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті (ВГМК).

Крім того, Володимир Зюзь за сумісництвом отримав 77,8 тисячі гривень заробітньої плати від департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірська, протягом 2024 року. 

В декларації також вказані 483 гривні, отриманих Володимиром Зюзь від ВГМК, записаних як “Інше. Майно надане роботодавцем”. Та 1000 гривень, отриманих як додаткове благо, кешбек або бонуси.

Майно сім’ї Зюзь

У декларації, оприлюдненій Валентиною Зюзь, зазначено квартиру, площею 44,6 метра квадратні, гараж та автомобіль. 

Квартирою Валентина Зюзь володіє спільно з чоловіком, Володимиром Зюзь, та донькою, Дар’єю Зюзь. Вартість квартири, на момент набуття права власності, складає 5903 гривні.

Гараж, площею 24 метри квадратні, знаходиться у власності Володимира Зюзь, та його вартість не зазначена в декларації.

Нерухоме майно / скриншот декларазії з сайту НАЗК

Автомобіль марки DACIA, 2003 року випуску, знаходиться у власності Григорія Варченко, яке він придбав у 2022 році. Його вартість, на момент набуття права власності, згідно з декларацією, складає 70,2 тисячі гривень. В рамках довіреності, цим авто користується Володимир Зюзь.

Нагадаємо, що ми вже розповіли чим володіють та скільки заробляються посадовці Вільногірської міської ради:

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпропетровська ОВА надала громадам області допомогу на відновлення

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:05, 10 Квітня 2025
Рувнування / фото ілюстративне, Pexels

Дотацію в розмірі 50 мільйонів гривень Дніпропетровська ОВА спрямувала місцевим бюджетам трьох міст і двох громад області.

Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Кошти отримали Дніпро, Кривий Ріг, Нікополь та Маломихайлівська та Межівська громади, що на Синельниківщині, які страждають через постійні руйнівні атаки ворога.

Фінанси мають цільове призначення: місцева влада може використати їх на:

  • виплату матеріальної допомоги чи лікування постраждалих;
  • придбання будівельних матеріалів і проведення відновлювальних робіт
  • “загалом все, що допоможе оговтатися”, — зазначив Сергій Лисак.

Читайте також:

Підписуйтесь

Доходи та майно Валентини Зюзь: що задекларувала заступниця міського голови Вільногірська

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради. У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи заступниці […]

10:42, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

Дніпропетровська ОВА надала громадам області допомогу на відновлення

Дотацію в розмірі 50 мільйонів гривень Дніпропетровська ОВА спрямувала місцевим бюджетам трьох міст і двох громад області. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації […]

18:05, 10.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

На ремонт доріг у Вільногірську планують спрямувати майже 700 тисяч гривень

У Вільногірську в 2025 році планують витратити понад 668 тисяч гривень на поточний ремонт доріг. Відповідні витрати передбачені Програмою утримання об’єктів благоустрою та житлово-комунального господарства […]

16:45, 10.04.2025 Дмитро Бойцун

Як зберегти розсаду у весняні морози: досвід Анжели Петрівни з Вільногірська

Анжела Петрівна з Вільногірська вже багато років вирощує розсаду — для себе, родини, а іноді й на продаж. У теплицях на її городі росте все: […]

На Дніпропетровщині викрили злочинну організацію, яка монополізувала ритуальні послуги

Національна поліція України викрила злочинну організацію у Кривому Розі, яка протягом тривалого часу привласнювала бюджетні кошти, отримані через фіктивні тендери на надання ритуальних послуг. Про […]

13:30, 10.04.2025 Дмитро Бойцун