З 1 листопада на Дніпропетровщині обмеження у риболовлі

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:45, 29 Жовтня 2024
фото ілюстративне / Pexels

Рибалкам Дніпропетровщини нагадали, що з 1 листопада на зимувальних ямах почнеться заборона ловлі риби. Триватиме вона до початку весняно – літньої нерестової заборони 2025 року.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

На ресурсі Дніпропетровського рибоохоронного патруля повідомляють, що це їх основною метою є збереження водних біоресурсів та забезпечення оптимальних умов їх зимівлі.

Видано наказ, де затверджено перелік меж зимувальних ям. У ньому зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. Найближчим до Вільногірська є Макортівське водосховище.

Визначені місця зимівлі водних біоресурсів (зимувальні ями) на акваторії Макортівського водосховища:

  • Акваторія на відстані 150 метрів від берега в межах с. Андріївка, площею

– 6 га;

  • Акваторія від греблі на відстань 1000 м проти течії по всій ширині

водосховища, площею – 35 га;

  • Акваторія за 100 метрів від берега з верхньої границі с. Нова Зоря по

траверзу на протилежний берег шириною 400 м і вниз за течією на 1000 м,

площею – 40 га.

Проте, у рибалок є й інші варіанти – у заборонений період ловля дозволена поза межами зимувальних ям. Можна користуватися гачковими, у тому числі нахлистовими, донними, поплавковими, зимовими вудками, жерлицями (кружками) та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків не перевищує 7 одиниць на одного рибалку.

За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Читайте також:

Підписуйтесь

Незаконно видобували копалини на понад 400 мільйонів у Дніпропетровській області

Анастасія Гришкова 13:00, 8 Травня 2025
Вручення підозри / фото, Національна поліція

Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Національна поліція.

Незаконний видобуток копалин

Як встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Нацполіції, до злочинної діяльності причетні керівники пов’язаних між собою компаній, зокрема й зареєстрованих у Республіці Кіпр.

Попри призупинення дії спецдозволів, ділки продовжили розробку родовища, видобуваючи коалін — сировину, яку використовують у виробництві кераміки, паперу, картону та косметики.

Незаконно видобутий коалін реалізовували як в Україні, так і за кордоном, зокрема й до росії. Загалом, за результатами слідства, зловмисники добули та продали майже 345 тисяч тонн корисних копалин, завдавши державі збитків на понад 408 мільйонів гривень.

Частину отриманих коштів — 280 мільйонів гривень — обвинувачені спрямували на розвиток бізнесу, решту — витратили на придбання нерухомості, автотранспорту та інше майно.

На активи підозрюваних на суму 10 мільйонів гривень накладено арешт.Наразі досудове розслідування завершено.

Обвинувальний акт скеровано до суду. Фігурантам інкримінують легалізацію майна, здобутого злочинним шляхом (ст. 209 ККУ), а також порушення правил використання надр та незаконний видобуток копалин (ст. 240 ККУ).

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині чоловік виловив раків на мільйон гривень під час нерестової заборони

Анастасія Гришкова 11:06, 8 Травня 2025
Незаконний вилов раків / фото, Національна поліція

У Криворізькому районі затримали порушника за незаконний вилов риби та раків під час нерестової заборони. Чоловік виловив риби на майже один мільйон гривень.

Про це повідомляє поліція Дніпропетровської обласної.

Незаконний вилов риби та раків

У Криворізькому районі правоохоронці викрили 55-річного чоловіка, який незаконно виловлював рибу та раків під час заборони, що діє на час нересту.

Використовуючи заборонені сітки-раколовки та гумовий човен, порушник зібрав майже 10 кілограмів водних біоресурсів, завдавши шкоди природі на майже мільйон гривень.

Інцидент стався в ніч на 3 травня у прибережній зоні Криворізького району, коли поліцейські водної поліції Дніпра разом з рибоохоронним патрулем провели рейд у межах спеціальних заходів “Нерест”.

На місці події було викликано слідчо-оперативну групу для оформлення процесуальних документів.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 249 Кримінального кодексу України — незаконне зайняття водним добувним промислом.

Читайте також:

Підписуйтесь

Незаконно видобували копалини на понад 400 мільйонів у Дніпропетровській області

Чотирьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за незаконний видобуток корисних копалин у Дніпропетровській області. Про це повідомляє Національна поліція. Незаконний […]

На Дніпропетровщині чоловік виловив раків на мільйон гривень під час нерестової заборони

У Криворізькому районі затримали порушника за незаконний вилов риби та раків під час нерестової заборони. Чоловік виловив риби на майже один мільйон гривень. Про це […]

8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 8 травня, в Україні вшановують пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні та відзначають перемогу над нацизмом. У 2025 році Україна відзначає 80-ту річницю […]

У Вільногірській громаді з’явиться шкільний автобус

У Вільногірській громаді передбачили 760 тисяч гривень на співфінансування придбання шкільного автобуса. Відповідне рішення ухвалили під час позачергової сесії в межах збільшення видатків на освітню […]

Укрзалізниця запускає додатковий швидкий поїзд Київ — Дніпро

Укрзалізниця призначила додатковий швидкий поїзд №220/219 сполученням Київ — Дніпро — Київ. Він курсуватиме лише два дні — 9 та 11 травня. Про це повідомили […]