Вільногірська міськрада обрала секретаря

Наталія Москаленко 13:17, 31 Жовтня 2024
Антон Боклаг став секретарем
Антон Боклаг став секретарем / фото Вільногірська міська рада

На 73-й сесії міської ради відбулося таємне голосування, за результатами якого секретарем Вільногірської міської ради став Антон Боклаг – голова депутатської фракції від партії “Слуга народу”. Майже рік ця посада залишалася вакантною, а пленарні засідання проводив міський голова. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Історія голосувань

Перед цим посаду займав Олександр Бобошко, який залишив її за власним бажанням у 2023 році. Тоді міський голова пропонував на посаду секретаря міськради Юрія Мелащенка, але депутати його кандидатуру не підтримали. Дев’ять депутатів відмовилися брати бюлетені для голосування, один утримався, а семеро проголосували “за”.

Пізніше, депутати висунули кандидатуру Антона Боклага на 60-му пленарному засіданні у березні 2024 року. Тоді не ухвалили рішення про призначення через один голос, якого не вистачило. 

Антон Боклаг
Антон Боклаг

Сьогодні відбулося вже друге голосування за його кандидатуру, запропоновану міським головою Володимиром Василенко. Відповідно до законодавства, якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менше, аніж половиною депутатів від загального складу, то наступну пропозицію має вносити міський голова.

Голосування проходило в таємному режимі.

Для проведення голосування була створена лічильна комісія, за створення якої проголосували депутати. Основною функцією комісії є підрахунок голосів. До її складу увійшли три народні обранці:

  • Світлана Єрандіна                           
  • Ірина Сміяненко
  • Олег Штамбург

На сесії в таємному голосуванні брали участь 21 депутат, окрім Антона Боклага. Від політичної партії “Слуга народу” свій голос віддали 4 депутати. У підсумку, за його кандидатуру проголосували 17 осіб, проти — 2, утрималися — 2.

“Хочу подякувати за підтримку. У свою чергу, гарантую, що буду виконувати посадові обов’язки секретаря міської ради відповідно до вимог законодавства України”, — заявив новообраний секретар міськради Антон Боклаг.

Обов’язки секретаря згідно з статтею 50 Закону України про місцеве самоврядування в Україні: 

1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови;

2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 цього Закону;

4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” та інших законів;

5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;

6) за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;

8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

10) вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради інші питання, пов’язані з діяльністю ради та її органів.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині за І квартал “швидка” понад 200 разів виїжджала до постраждалих від обстрілів

Єва Буянова 17:00, 6 Квітня 2025
На Дніпропетровщині “швидка” понад 200 разів була на місці обстрілів/ фото ілюстративне, Pexels

У першому кварталі 2025 року бригади екстреної медичної допомоги Дніпропетровщини здійснили 225 виїздів на місця ворожих обстрілів.

Про це повідомляє директор Комунального підприємства “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Дніпропетровської обласної ради Радій Шевченко

“Ці виклики — не просто цифри, а людські трагедії, біль та щоденна мужність. Бригади працюють на межі можливостей, адже це вже четвертий рік повномасштабної війни”,– каже Радій Шевченко. 

Він додав, що загалом з початку року до Центральної оперативної диспетчерської області надійшло понад 234 тисячі дзвінків, а швидкі здійснили понад 130 тисяч виїздів. Серед них — 904 критичних і 104 407 екстрених викликів. Майже 16 тисяч разів допомога знадобилася дітям, понад 3 тисячі – пацієнтам з інсультами, більше тисячі – з інфарктами, а 819 – постраждалим у ДТП.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Дніпропетровщина отримала 1,2 мільярда гривень для забезпечення житлом родин військових 

Єва Буянова 15:00, 6 Квітня 2025
Забезпечення житлом родин військових/ фото АрміяInform

Вже 284 українські Герої та їхні родини отримали можливість придбати власне житло в рамках програми забезпечення житлом родин військових. Це військові, які були змушені покинути свої домівки через війну, ті, хто отримав поранення та інвалідність, а також рідні полеглих захисників.

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

Щоб підтримати цих людей і висловити вдячність за їхню відвагу, минулого року держава спрямувала кошти на забезпечення їх житлом. Зокрема, Дніпропетровська область отримала 1,2 мільярда гривень для забезпечення житлом 570 людей.

За словами Сергія Лисака, програма дає змогу самостійно обирати, де й у яких умовах розпочинати нове життя.

Він додав, що родини військових вирішують, у якій області жити далі, та обирають між квартирами у новобудовах, житлом на вторинному ринку чи приватними будинками. Після покупки вони облаштовують свій новий дім — простір тепла та спокою.

Читайте також: 

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині за І квартал “швидка” понад 200 разів виїжджала до постраждалих від обстрілів

На Дніпропетровщині “швидка” понад 200 разів була на місці обстрілів

17:00, 06.04.2025 Єва Буянова

Як укласти договір про нерухомість замість аліментів

Договір про нерухомість замість аліментів

13:05, 06.04.2025 Єва Буянова

В Україні 6 квітня оголошено Днем жалоби за загиблими внаслідок атаки на Кривий Ріг

У суботу, 6 квітня, в Україні оголошено День жалоби за жертвами жорстокої атаки на Кривий Ріг. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр […]