Вільногірськ у руках ФОПів: міська рада не справляється з благоустроєм

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:35, 15 Жовтня 2024
прибирання дерев / фото Вільногірська міська рада

Днями Вільногірська міська рада висловила подяку ФОП Олександру Борисенку за його благодійну діяльність у спилюванні аварійних дерев та омолодженні зелених насаджень. Наша редакція звернулася до Олександра Борисенка за деталями цієї ініціативи.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Як розповів сам Олександр Борисенко, з приводу аварійних дерев до нього звернувся особисто мер з питанням чи можна їх прибрати на благодійній основі. Він погодився, адже сам занепокоєний їх станом.

“До нас звернувся мер позаминулого тижня щодо двох величезних тополь, які значно перевищують висоту 9-поверхового будинку. Їхні великі гілки зачіпають балкони, завдаючи незручностей мешканцям. Я спиляв деякі з цих дерев і відвіз дрова до Посунківської церкви, а частину направив на притулок. Заявок на вирубку надходить дуже багато, телефонують щодня, але в бюджеті немає грошей, тому чекати, поки дерева впадуть, не дуже доцільно. Поки є можливість, я намагаюся допомагати місту”, – заявив Олександр Борисенко.

Олександр розповів, що комунальне підприємство «УК «Жилкомсервіс» наразі не має потрібної техніки та документів на неї, а також спеціалістів з висотних робіт. Тому він виконує ці роботи на благодійній основі.

“У мене є вся необхідна техніка, а мої спеціалісти мають посвідчення та дозволи на виконання висотних робіт. Вся техніка також сертифікована. Тому я займаюся цими роботами, до того ж у мене є кваліфікована бригада, яка вже три роки виконує роботи для міста”, — зазначив Олександр Борисенко..

Раніше ми писали що на позачерговій сесії Вільногірської міської ради депутати обрали підприємство, яке упорядковуватиме місто та слідкуватиме за його чистотою. Це – комунальне підприємство “УК “Жилкомсервіс”. 

Які послуги має надавати “УК “Жилкомсервіс” за рішенням міськради:

  • Прибирання доріг від снігу, посипка в т.ч. придбання посипкового матеріалу;
  • прибирання тротуарів, зупинок громадського транспорту від снігу, посипка в т.ч. придбання посипкового матеріалу;
  • прибирання доріг від снігу, посипка в т.ч. придбання посипкового матеріалу (старостинський округ);
  • послуги із перевезення безхазяйських відходів, стихійних звалищ;
  • послуги з очистки газонів від сміття;
  • прибирання тротуарів, зупинок громадського транспорту від сміття;
  • прибирання, підмітання доріг від сміття;
  • послуги із скошення трави;
  • послуги із стрижки живої огорожі;
  • послуги з утримання квітників;
  • очистка урн від сміття;
  • охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах блаустрою, видалення дерев;
  • послуги із згрібання та вивезення опалого листя;
  • технічне обслуговування мереж вуличного освітлення. 

“На останній сесії депутати прийшли до того, що немає можливості виділяти гроші. Заявок дуже багато і є такий депутат Антон Боклаг, він ініціював щоб підприємці на благодійній основі допомогли місту. І я почав потихеньку прибирати сухостій, аварійні дерева. Привели разом з Повстенем Олександром парк до ладу. Це все було на благодійній основі”, – розповів Олександр Борисенко

У той час, з міського бюджету на благоустрій міста на 2024 рік виділено 12 894 838 гривень. А це, майже, на 3 мільйони більше, ніж планувалося у 2021 році за програмою “Утримання благоустрою та житлово-комунального господарства Вільногірської міської територіальної громади на 2022-2026 роки”.

Читайте також:

Підписуйтесь

Мешканець Вільногірська бореться за те, щоб всі вивіски в місті були українською 

Наталія Москаленко 17:22, 6 Листопада 2024
Вивіски / фото Вільногірськ IN.UA
Вивіски / фото Вільногірськ IN.UA

Близько місяця тому Володимир Кліницький почав фіксувати порушення законів, які стосуються використання мови у публічному просторі. Проходячи містом, він щоразу натрапляв на вивіски, написані російською мовою — мовою країни-агресора.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Вільногірець переймається мовним питанням

Володимир прийшов до редакції Вільногірськ IN.UA, щоб поділитися своєю стурбованістю мовною ситуацією в місті. Він не обмежується лише фотографуванням проблеми, а активно спілкується з власниками магазинів та сервісів, де досі можна побачити вивіски російською мовою.

За його словами, він обійшов уже кілька десятків торгових точок і на кожному кроці стикається з порушеннями. Коли Володимир звертається до підприємців, більшість з них реагують спокійно та готові змінити вивіски. Проте трапляються й випадки агресивної реакції.

Володимир вважає, що зміна вивісок не повинна бути результатом лише адміністративних санкцій чи примусу, а повинна відбуватись через усвідомлення необхідності будувати український простір у громаді.

«Людям бракує усвідомлення власної національної ідентичності. Люди не розуміють та не памʼятають, або не хочуть памʼятати нашу історію. Те, як наш народ роками цькували за українську мову, викорінювали її. Це відбувається і досі, тому ми маємо боротися», – додав Володимир Кліницький. 

За його словами, для багатьох власників бізнесів використання російської мови на вивісках — це звичка, з якою вони не готові розлучитися. Вони не усвідомлюють, наскільки важливо позбутися символів країни-агресора, особливо в умовах війни, коли кожен крок до українізації має велике значення для національної гідності та незалежності.

«Нас так вчили в школі, ми звикли до цього. Відповідали мені люди», – розповів активіст Володимир Кліницький.

Ще однією причиною залишати старі російськомовні вивіски, на думку Володимира, є небажання витрачати додаткові кошти і час на зміну вивісок. Водночас вони не враховують, що цей крок є не лише підтримкою національної ідентичності, але й сигналом до того, що їх бізнес є частиною сучасної української реальності.

Активіст також звернувся до керівництва міської ради. Він направив своє прохання до начальника управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради, Ростислава Варницького. Володимир сподівається, що через офіційні канали можна швидше вирішити проблему.

Володимир також планує зустрітися з головним архітектором міста Владиславою Перепечкіною, щоб обговорити можливості розв’язання цього питання.

Читайте також:

Підписуйтесь

Три когенераційні установки запрацюють до кінця року: як Дніпропетровщина готує опалення до можливих відключень

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:30, 6 Листопада 2024
три когенераційні установки
когенераційна установка / фото Дніпропетровська ОВА

Від міжнародних партнерів Дніпропетровщина отримала три когенераційні установки. Працюючи на газу вони виробляють не тільки тепло, а й електроенергію. 

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна військова адміністрація.

Відтак, люди у містах, де їх встановлять, залишатимуться із послугами попри ворожі атаки та знеструмлення.

“Так люди будуть зі сталими послугами. Залишатимуться з ними попри ймовірні ворожі атаки та знеструмлення. У планах – встановлення на Дніпропетровщині ще десяти таких установок. У Дніпрі та Жовтих Водах. Перемовини з міжнародними партнерами веде й Зеленодольська громада”, – додав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

В обох містах, де вони працюватимуть, вже провели необхідні тендери. Визначили підрядників, які стали до монтажу. Підключити та запустити обладнання обіцяють до кінця року.

Три когенераційні установки регіон отримав від агентства США з міжнародного розвитку USAID. Кожна установки маю різну потужность – від 530 до 1500 кВт.

Читайте також:

Підписуйтесь

Мешканець Вільногірська бореться за те, щоб всі вивіски в місті були українською 

Близько місяця тому Володимир Кліницький почав фіксувати порушення законів, які стосуються використання мови у публічному просторі. Проходячи містом, він щоразу натрапляв на вивіски, написані російською […]

Три когенераційні установки запрацюють до кінця року: як Дніпропетровщина готує опалення до можливих відключень

Від міжнародних партнерів Дніпропетровщина отримала три когенераційні установки. Працюючи на газу вони виробляють не тільки тепло, а й електроенергію.  Про це повідомляє Дніпропетровська обласна військова […]

16:30, 06.11.2024 Бойцун Дмитро

“Тисячу від Зеленського” можна буде отримати через відділення “Укрпошти”

Заявку на участь у програмі можна буде подати через Дію протягом грудня, січня або лютого. Проте Мінекономіки розробляє механізм отримання виплат 1000 гривень через відділення […]

15:30, 06.11.2024 Бойцун Дмитро

У ДніпроОВА забракували тендер мерії Дніпра щодо речовин для очищення води

При ОВА продовжує працювати група «Прозорість та підзвітність». Цього разу представники заощадили понад 17 мільйонів гривень на двох тендерах.  Про це повідомляє Дніпропетровська обласна військова […]

14:30, 06.11.2024 Бойцун Дмитро

Сміття в центрі Вільногірська: хто винен і як вирішити проблему 

У Вільногірську місцеві жителі висловили обурення через накопичене сміття поблизу кафе “Олімп”. Ми намагались з’ясувати, хто відповідає за прибирання цієї території та яким чином взагалі […]