Грошей мало, роботи багато: аварійні дерева Вільногірська поки на місці

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 15:30, 1 Листопада 2024
Аварійне дерево
Аварійне дерево

До редакції звернулась жителька Вільногірська Альона з проханням з’ясувати ситуацію з аварійним деревом на вулиці Устенко, 25. Вона повідомила, що аварійні служби, які прибули за її заявкою на спилювання, не вжили жодних заходів, аби ліквідувати аварійне дерево. Досліджуючи один випадок, ми дізнались про загальну ситуацію по цьому виду благоустрою.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Жінка переймається ситуацію, адже це дерево загрожує пошкодити її оселю. Дерево вже хилиться до балконів будинку, та з приходом зими ситуація може погіршитись.

“Поки стоїть, але дуже хилиться до балконів. Чого ж і панікуємо. Попереду зима, а ще дитячий майданчик поруч”, – розповіла місцева мешканка Альона.

Нашій редакції вдалось поспілкуватись з головою КП «УК «Жилкомсервіс» Іваном Буряком. Як зазначив очільник, коштів на роботи не вистачає, проте комунальники “Жилкомсервісу” не відвідували цю адресу. Він припустив, що це могли бути працівники управління архітектури.

“Заявки були ще пів року назад, масса заявок, але коштів не вистачає. Пів місяця назад дали копійки на ці дерева. І зараз хочуть щоб ми за 150 тисяч все в місті спиляли. По кожному дереву ще треба з’ясувати яке те дерево, щільність деревини, його висоту, діаметер, перевірити корінну систему”, – розповів голова «УК «Жилкомсервісу» Іван Буряк.

Хто відповідальний за аварійні дерева?

Раніше цю ситуацію контролювало управління архітектури, проте вже з цього місяця догляд за аварійними деревами має перейти в повноваження «УК «Жилкомсервісу». 

“Ми їх щоденно переглядаємо. Якщо аварійне дерево омолоджуємо, або на спил передаємо. Я з’ясую в понеділок що це за дерево, що з ним робити.”, – відповів Іван Буряк.

Зі слів директора Івана Буряка, недостатнє фінансування створює проблеми. Бо виділеної суми вистачить на спилювання приблизно 19-ти дерев.

Ми вже писали, що такими роботами займались різноманітні ФОП організації на благодійній основі. Одним з таких був ФОП Олександр Борисенко, який виконав висотні роботи на особисте прохання мера міста.

Якщо у вас є важливі питання по життєдіяльності міста і вам потрібна інформаційна підтримка звертайтесь в редакцію за телефоном 380 (50) 778 17 35 або на електронну пошту  [email protected]. Ми поділимося вашими досягненнями та розповімо про ваші натхнення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь