Мешканець Вільногірська бореться за те, щоб всі вивіски в місті були українською (ОНОВЛЕНО)

Наталія Москаленко 13:48, 27 Листопада 2024
Вивіски / фото Вільногірськ IN.UA
Вивіски / фото Вільногірськ IN.UA

Близько місяця тому Володимир Кліницький почав фіксувати порушення законів, які стосуються використання мови у публічному просторі. Проходячи містом, він щоразу натрапляв на вивіски, написані російською мовою — мовою країни-агресора.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Вільногірець переймається мовним питанням

Володимир прийшов до редакції Вільногірськ IN.UA, щоб поділитися своєю стурбованістю мовною ситуацією в місті. Він не обмежується лише фотографуванням проблеми, а активно спілкується з власниками магазинів та сервісів, де досі можна побачити вивіски російською мовою.

За його словами, він обійшов уже кілька десятків торгових точок і на кожному кроці стикається з порушеннями. Коли Володимир звертається до підприємців, більшість з них реагують спокійно та готові змінити вивіски. Проте трапляються й випадки агресивної реакції. Володимир зазначає, що робить це він не просто так, адже згідно зі статтею 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та статтею 6 Закону України «Про рекламу», усі рекламні повідомлення мають бути розміщені лише державною мовою.

“Мовну проблему можна викласти трьома словами: ідентичність, безпека, оборона”, — наголосив Володимир.

Володимир вважає, що зміна вивісок не повинна бути результатом лише адміністративних санкцій чи примусу, а повинна відбуватись через усвідомлення необхідності будувати український простір у громаді.

«Людям бракує усвідомлення власної національної ідентичності. Люди не розуміють та не памʼятають, або не хочуть памʼятати нашу історію. Те, як наш народ роками цькували за українську мову, викорінювали її. Це відбувається і досі, тому ми маємо боротися», – додав Володимир Кліницький. 

За його словами, для багатьох власників бізнесів використання російської мови на вивісках — це звичка, з якою вони не готові розлучитися. Вони не усвідомлюють, наскільки важливо позбутися символів країни-агресора, особливо в умовах війни, коли кожен крок до українізації має велике значення для національної гідності та незалежності.

«Нас так вчили в школі, ми звикли до цього. Відповідали мені люди», – розповів активіст Володимир Кліницький.

Ще однією причиною залишати старі російськомовні вивіски, на думку Володимира, є небажання витрачати додаткові кошти і час на зміну вивісок. Водночас вони не враховують, що цей крок є не лише підтримкою національної ідентичності, але й сигналом до того, що їх бізнес є частиною сучасної української реальності.

Звернення до місцевої влади

Активіст також звернувся до керівництва міської ради. Він направив своє прохання до начальника управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради, Ростислава Варницького. Володимир сподівається, що через офіційні канали можна швидше вирішити проблему.

Володимир також планує зустрітися з головним архітектором міста Владиславою Перепечкіною, щоб обговорити можливості розв’язання цього питання.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скасування догани Єгорову: Вільногірська міська рада оскаржує рішення суду

Анастасія Гришкова 11:00, 15 Квітня 2025
Установа суду / фото, судова влада

У березні Максим Єгоров звернувся до суду через догану, яку йому оголосила Вільногірська міська рада за порушення трудової дисципліни. Суд став на бік Єгорова та визнав догану незаконною. Проте Вільногірська міська рада не погодилася з таким рішенням і подала апеляційну скаргу.

Про це йдеться в реєстрі судових рішень.

Що відомо про догану Єгорову

Редакція Вільногірськ IN.UA зібрала всю інформацію яку відомо стосовно догани Єгорову

Нагадаємо, у грудні 2024 року директору спортивного комплексу “Авангард” Максиму Єгорову винесли догану за проведення проведення турніру, який не був погоджений офіційно. Під час цього заходу помер футболіст.

В коментарі редакції Вільногірськ IN.UA, Максим Єгоров повністю заперечив свою вину. За його словами, догану йому оголосили неправомірно, а причиною цього він вважає напружені стосунки з Вільногірською міською радою.

Натомість Максим Єгоров не погодившись з таким рішенням звернувся до суду.

Згодом, 7 лютого 2025 року Вільногірська міська рада прийняла рішення про звільнення Єгорова з посади директора СК “Авангард”.

Розгляд справи у судах

Справу щодо скасування рішення про догану Єгорову розглядали у березні 2025 року. Суд задовольнив позов Єгорова до Вільногірської міської ради та визнав рішення неправомірним.

А вже 26 березня 2025 року Вільногірська міська рада подала апеляцію на рішення суду у справі про скасування догани Єгорову, однак скаргу залишили без руху, оскільки було не повністю сплачено судовий збір.

Суд надав Вільногірській міській раді 10 днів, щоб усунути недолік — повністю сплатити судовий збір.

Як йдеться в ухвалі апеляційного суду, за подання апеляційної скарги потрібно сплатити 3028 гривень. Натомість міська рада перерахувала лише 1453,44 гривень тож має доплатити ще 1574,56 гривень.

Вільногірська міська рада усунула недоліки, тому апеляційну скаргу на рішення міськрайонного суду прийняли до розгляду. 10 квітня у справі призначено склад суду.

Редакція Вільногірськ IN.UA стежить за розвитком подій та інформуватиме про подальші зміни.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірську курсуватимуть додаткові автобуси до міського кладовища

Анастасія Гришкова 09:30, 15 Квітня 2025
У Вільногірську курсуватимуть додаткові автобуси / ілюстративне фото, Rexels

У місті продовжує курсуватимуть додаткові автобуси до міського кладовища та у зворотному напрямку. Рейси здійснюються щосуботи.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада у Fecebook.

Курсуватимуть додаткові автобуси

Відправлення о 07:30 від зупинки:

  • “ЦМЛ (нова лікарня) із зупинками біля: Центру ПМСД (стара лікарня),
  • магазину “VARUS”,
  • спорткомплексу “Авангард”,
  • магазину “PROSTOR”,
  • кафе “У Петровича”.

Зворотний рейс з кладовища – о 11:30.

Крім того, 27 квітня 2025 року будуть здійснюватися додаткові комерційні рейси за маршрутом “ЦМЛ – Кладовище’.

Відправлення о 06:30, із зупинками на вказаних вище зупинках.

Вартість проїзду – 40,00 грн.

Читайте також:

Підписуйтесь

Скасування догани Єгорову: Вільногірська міська рада оскаржує рішення суду

У березні Максим Єгоров звернувся до суду через догану, яку йому оголосила Вільногірська міська рада за порушення трудової дисципліни. Суд став на бік Єгорова та […]

У Вільногірську курсуватимуть додаткові автобуси до міського кладовища

У місті продовжує курсуватимуть додаткові автобуси до міського кладовища та у зворотному напрямку. Рейси здійснюються щосуботи. Про це повідомляє Вільногірська міська рада у Fecebook. Курсуватимуть […]

У Вільногірську прибрали територію біля Палацу культури та спорту

Нещодавно у Вільногірську провели прибирання території біля Палацу культури та спорту. Роботи тривали чотири дні й виконувалися без залучення бюджетних коштів. Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася […]

Понад два мільйони гривень планують витратити у Вільногірську на приміщення для Центру Життєстійкості

У Вільногірську планують відремонтувати приміщення на Бульварі Миру, 15, виділивши на це понад 2 мільйони гривень із міського бюджету. Після оновлення тут буде знаходитись Центр […]

Новини

У Вільногірську з галереї вкрали частину великодньої експозиції

У Вільногірську невідомі викрали частину великодньої експозиції, встановленої місцевою громадською організацією “Бахмутська фортеця” спільно з майстринею Світланою Борщ. Йдеться про 16 декоративних писанок, кожна з […]