Яку допомогу надають у Вільногірську за працевлаштування переселенців?

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:30, 26 Листопада 2024
Вільногірську центр зайнятості / фото Вільногірськ IN.UA

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №331, роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб (ВПО), можуть отримати компенсацію в розмірі мінімальної заробітної плати (8000 грн) протягом трьох місяців. Ми звернулися до Вільногірського центру зайнятості, аби дізнатися більше про привілеї для роботодавців. 

Більше на Вільногірськ IN.UA

Консультантка роботодавців Вільногірського відділу обласного центру зайнятості Світлана Лисак зазначила, що держава прагне стимулювати роботодавців брати на роботу осіб зі статусом ВПО. Це не лише можливість підтримати тих, хто змушений був залишити домівку, але й спосіб отримати фінансову допомогу від держави в умовах воєнного часу.

“Компенсація виплачується за умови, що працівник отримує мінімальну заробітну плату або більше. У разі зменшення зарплати до мінімальної, роботодавець може втратити виплату за цей період”, – пояснила консультантка роботодавців Вільногірського відділу обласного центру зайнятості Світлана Лисак.

Компенсація для роботодавців: як її отримати?

Роботодавці повинні щомісяця подавати заявку на відшкодування разом із відомостями про доходи працівника.

До заяви також додаються:

  • довідка про статус ВПО;
  • наказ про прийняття на роботу;
  • ідентифікаційний код працівника.

Чому роботодавці уникають подачі заявок?

За словами Світлани Лисак, мало хто з роботодавців у Вільногірську користується цією можливістю. Причина – низька обізнаність про умови та порядок отримання компенсації.

“Багато підприємців навіть не чули про постанову №331. Дехто вважає цей процес надто складним. Проте для подачі заявки потрібно зовсім небагато документів, і це суттєва підтримка як для роботодавців, так і для ВПО”, – зазначила консультантка роботодавців Вільногірського відділу обласного центру зайнятості Світлана Лисак.

Світлана також закликала роботодавців уважно ознайомитися з текстом постанови та скористатися можливістю підтримки від держави.

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

Право на які освітні пільги мають військовослужбовці

Військовослужбовці, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та постраждалі внаслідок російської агресії мають право на освітні пільги. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

З 1 липня в Україні запрацює нова базова соціальна допомога: що потрібно знати

З 1 липня 2025 року в Україні стартує новий механізм соціальної підтримки. Базова соціальна допомога об’єднає кілька видів виплат в одну, а її мінімальний розмір […]