Сьогодні у Вільногірську застосовується графік погодинних відключень для стабілізації ситуації у регіоні. Як заявляють в “Укренерго”, причиною щоденних відключень є масований ракетний обстріл, що стався 28 листопада 2024 року.
Погодинні графіки відключень у Вільногірську опублікували в ПрАТ “ПЕЕМ”ЦЕК”.
Коли сьогодні будуть відключати світло?
У Вільногірську 4 грудня графік погодинних відключень застосовуватиметься з 06:00 до 22:00. Він має такий вигляд:
1 черга: з 07:00 до 08:00 та з 16:00 до 20:00;
2 черга: з 06:00 до 08:00 та з 16:00 до 20:00;
3 черга: з 08:00 до 12:00 та з 20:00 до 22:00;
4 черга: з 08:00 до 12:00;
5 черга: з 12:00 до 16:00;
6 черга: з 12:00 до 16:00.
Попереджаємо, що протягом доби, за розпорядженням “Укренерго”, графік може змінюватися. Мешканці та мешканки Вільногірська також можуть перевірити графіки на сайті (Прат Підприємство з експлуатації електричних мереж Центральна Енергетична Компанія).
Як подивитись графік відключень світла?
Графік відключення світла / фото ДТЕК
На офіційному сайті ДТЕК Дніпровські електромережі є графік, за яким можна прослідкувати відключення світла за конкретною адресою.
Вам потрібно вказати населений пункт, вулицю та номер будинку. Білі клітинки показують наявність світла, сірі навпаки, коли світло буде відсутнє. Світло сірі клітинки показують можливі відключення світла.
Плавальний басейн у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA
У Вільногірську працює відкритий 50-метровий басейн. За його функціонуванням уже багато років стежить Сергій Пойда — людина, яка знає про нього все: від насоса до рівня кислотності води.
Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з Сергієм Пойдою, який зараз виконує обов’язки директора “Авангард”, та дізналися, як очищається басейн.
Що відбувається під басейном
Плавальний басейн комунального закладу спортивного комплексу “Авангард” – це не просто місце відпочинку та спорту, а складна система, яка вимагає постійного технічного догляду. Сергій Пойда працює тут вже багато років та знає кожен клаптик цього об’єкта.
За словами Сергія Пойди, уся технічна частина розташована в підвалі. Вода, яка надходить у чашу басейну, спершу проходить фільтрацію: її очищують сітки, а потім — фільтри з дрібним піском.
“Цей пісок природний, має хорошу щільність. На звичайному — вода буде зеленою”, — розповідає Сергій Пойда.
За станом фільтрів стежать за допомогою манометрів. Коли тиск підвищується, проводиться очищення піску, яке триває до моменту, коли вода знову стає прозорою.
“Через віконце видно, коли вода знову стає чистою. Тоді промивання можна зупинити”, — каже Сергій Пойда.
Сергій Пойда / фото Вільногірськ IN.UA
Як контролюють склад води
Щодня декілька разів перевіряється рівень хлору та кислотності. Для знезараження води використовується гіпохлорит натрію, як у системах централізованого водопостачання. Також додають препарати проти водоростей і регулятори pH.
“Ми тричі на день міряємо хлор. Він має бути в нормі — інакше дітям буде небезпечно плавати”, — каже Сергій.
Також регулярно вимірюється pH води. Якщо показники виходять за межі норми, воду коригують відповідними реагентами.
Сезонна підготовка триває майже місяць
Щороку перед початком сезону проводиться технічна підготовка. Перевіряють усі системи, фільтри, насосне обладнання, труби. Басейн наповнюють водою поступово, на це йде близько двох тижнів.
“Ми намагаємося відкритися на 1 червня — до Дня захисту дітей. Але якщо це вихідні, то на день-два пізніше”, — зазначає Сергій.
Організація роботи під час сезону
У басейні працюють інструктори, які стежать за відвідувачами. За словами техніка, басейн проєктували з урахуванням безпеки: слизьких поверхонь або гострих кутів немає.
“Батьки знають: якщо дитина в басейні — вона в безпеці. Її там не тільки доглянуть, а ще й навчать правильно плавати”, — говорить Сергій.
Бувають відгуки від відвідувачів, які порівнюють басейн з морем.
“Була пара, розповідала: з’їздили на море, витратилися, а вода — брудна, медузи. А тут — прийшли, покупались у чистій воді, поїли й додому”, — згадує Сергій.
Плавальний басейн у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA
Яку роль відіграє басейн у місті
Басейн має олімпійську довжину — 50 метрів. Такі відкриті спортивні споруди в Україні зустрічаються нечасто.
“Усі плавають на короткій воді — 25 метрів. А тут — справжній масштаб. Тренери кажуть, що це важливо для підготовки спортсменів”, — розповідає Сергій.
За словами Сергія, зберегти об’єкт вдалося завдяки попередньому керівництву міста.
“Якби не Віктор Варена — перший директор гірничо-металургійного комбінату, — нічого б не було. Він заклав основу — і ми досі тримаємось”, — каже він.
У Кам’янському поліцейські викрили 45-річну місцеву жінку, яка підозрюється у розповсюдженні наркотиків. Про це повідомляє Кам’янське районне управління поліції. Жінка розповсюджувала наркотичні речовини За даними […]
У Вільногірську працює відкритий 50-метровий басейн. За його функціонуванням уже багато років стежить Сергій Пойда — людина, яка знає про нього все: від насоса до […]
У Вільногірську знову загострилася дискусія щодо фінансування покосу трави. Цьогоріч на ці роботи планують витратити понад мільйон гривень. Утім серед депутатів виникли суперечки, що приватний […]
Мінцифра анонсувала бета-тест нової цифрової послуги — заміни техпаспорта через застосунок Дія. Власники авто тепер можуть стати першими користувачами зручного сервісу та допомогти команді розробників […]
На Дніпропетровщині, вранці 23 квітня, російські війська атакували місто Марганець, скерувавши ударний дрон-камікадзе в автобус, у якому перебували працівники одного з місцевих підприємств. Про це […]