Військові показали, як святкують Різдво на фронті в умовах війни. 72-га ОМБр імені Чорних Запорожців поділилася кадрами святкування Різдва Христового.
Про це пише Вільногірськ IN.UA.
Як святкують Різдво військові
Військові оприлюднили світлини святкування Святвечіра та Різдва Христового. Бійці не забули й про кутю — традиційну страву, без якої не обходиться жодне Різдво.
“В молитві й однострої. Кожен молився про себе і для себе. Про родину, дітей. Про сина, який швидко росте і доню, яка розгорне подарунок. Про вечерю на столі в рідному домі. Про те чому ми тут і на скільки нас стане. Про те, щоб стало на довше. Подякували за те, що є і те, що буде. Привітали один одного та з’їли куті. Без неї ніяк. А потім пішли телефонувати додому, бо зірка зійшла. З прийдешнім Різдвом!”, — йдеться в повідомленні.
У Вільногірську останнім часом фіксуються стрибки напруги електромережі. Причиною цього є аварійне розвантаження та стабілізаційні відключення електроенергії, які впливають як на побутових споживачів, так і на підприємства.
Навіть якщо в оселі перепади напруги майже непомітні, вони можуть поступово виводити з ладу побутову техніку.
Особливо це стосується моментів, коли після відновлення електропостачання одночасно запускається велика кількість електроприладів. У цей час у будинковій мережі виникають значні коливання напруги, які можуть пошкодити техніку.
Як захистити побутові прилади від стрибків напруги
Фахівці компанії ДТЕК “Дніпровські електромережі” рекомендують дотримуватися наступних порад:
Уникайти одночасного ввімкнення кількох потужних приладів після відновлення електроживлення.
Вимикайти ключову техніку з розеток (холодильники, бойлери, пральні машини) після відключення електроенергії.
Після відновлення живлення підключайте прилади до мережі поступово, витримуючи інтервал 10–15 хвилин між їх ввімкненням. Це зменшить пікове навантаження на мережу та знизить ризик пошкодження техніки.
Енергетики, додають, що дотримання цих простих рекомендацій допоможе зберегти вашу побутову техніку у справному стані та уникнути непередбачених витрат на її ремонт.
Вільногірська міська рада нагадує про важливість йодної профілактики у разі радіаційної небезпеки та правильні дії при термічних опіках, що допоможуть зменшити шкоду для здоров’я в екстрених ситуаціях.
Про йодну профілактику та допомогу при термічних опіках розповіла Вільногірську міська рада.
Йодна профілактика у разі радіаційної небезпеки
Йодна профілактика застосовується для зменшення впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу. Важливо: калію йодид слід приймати лише після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність профілактики, згідно з регламентом Міністерства охорони здоров’я України.
Препарат для йодної профілактики — калію йодид. Оптимальний ефект досягається при прийманні препарату за 6 годин до і до 6 годин після надходження радіоактивної хмари. Приймати його після 24 годин вже не ефективно.
Як приймати калію йодид?
У разі аварії, місцевими органами влади будуть визначені пункти видачі препарату, найближчі до місць проживання людей. Препарат потрібно приймати в таких дозах:
діти до 1 місяця – 16 мг;
діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг;
діти від 3 до 12 років – 62,5 мг;
діти від 12 років, дорослі до 40 років, вагітні – 125 мг.
Людям старшим за 40 років калій йодид не призначають, оскільки щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод.
Протипоказання: наявність (у том числі в анамнезі) захворювань щитоподібної залози, зокрема гіпертиреозу різної природи; фурункульоз; токсична аденома; підвищена чутливість до йоду; герпетиформний дерматит Дюринга; гіпокомплементемічний васкуліт; геморагічний діатез; кропив’янка, туберкульоз легень, нефрит, нефроз, піодермія.
Домедична допомога при термічних опіках
Термічний опік – невідкладний стан, спричинений дією високих температур, в результаті чого виникає пошкодження шкіри та м’яких тканин. Опіки поділяються на 4 ступені:
І ступінь (еритема) — почервоніння шкіри, набряк і біль;
ІІ ступінь (утворення пухирів) — сильний біль, почервоніння, міхури з рідиною;
ІІІ ступінь — пошкодження всіх шарів шкіри, утворення щільного струпа;
IV ступінь (обвуглення) — пошкодження всіх шарів шкіри, м’язів, сухожилків і кісток.
Алгоритм дій при термічному опіку:
Переконайтеся в безпеці для себе і постраждалого;
Припиніть дію високої температури (зніміть тліючий одяг, прикраси);
Зателефонуйте за номером 103 і дотримуйтеся інструкцій диспетчера;
Охолоджуйте місце опіку водою кімнатної температури протягом 20 хвилин;
Накладіть стерильну марлеву пов’язку (без тиску);
Якщо опік більше 20% у дорослих або 10% у дітей — накрийте постраждалого термопокривалом;
Не залишайте постраждалого до приїзду медиків.
Ці рекомендації можуть значно зменшити негативні наслідки опіків і допомогти швидше надати необхідну допомогу.
У Вільногірську останнім часом фіксуються стрибки напруги електромережі. Причиною цього є аварійне розвантаження та стабілізаційні відключення електроенергії, які впливають як на побутових споживачів, так і […]
Вільногірська міська рада нагадує про важливість йодної профілактики у разі радіаційної небезпеки та правильні дії при термічних опіках, що допоможуть зменшити шкоду для здоров’я в […]
Дніпропетровщина першою серед регіонів завершила формування Єдиної мережі ЦНАП. Точки доступу до адміністративних послуг тепер є в усіх громадах області. Про це повідомляє голова Дніпропетровської […]
21 грудня 2019 року У Кам’янському відкрили перший приватний музей ретро-мотоциклів, де можна побачити найстаріші мотоцикли України. Засновником музею став колекціонер Олександр Фролов. Про це […]
Вбивство сталось 21 грудня на лівобережжі міста. 67-річну жінку, без ознак життя, знайшла в її квартирі донька та повідомила про це у поліцію. Про це […]