Вільногірська громада затвердила бюджет на 2025 рік: куди підуть кошти

Анастасія Гришкова 15:18, 31 Грудня 2024
на які сфери спрямують кошти міського бюджету

Вільногірська громада затвердила бюджет на 2025 рік із доходами 247,4 мільйона гривень, що на 35 мільйони 23 тисячі гривень менше, ніж бюджет громади у 2024 році. Тоді дохід Вільногірської громади становив 282 мільйонів 472 тисяч гривень.

Детальні пояснення бюджету редакція Вільногірськ IN.UA отримала у міському фінансовому управлінні Вільногірської міської ради.

З яких сфер надходять кошти

Основні джерела бюджету громади — податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), який утримується із заробітної плати з оформлених працівників місцевих підприємств, з заробітної плати працівників бюджетної сфери та від підприємців громади.

Також доходи надходять від плати за землю та єдиного податку. В бюджеті враховані субвенції з державного бюджету та від сусідньої громади.

212 мільйонів гривень збирають за рахунок місцевих податків і зборів, в тому числі єдиний податок, тобто податок, який сплачують місцеві підприємці на спрощеній системі оподаткування, за планом складає – 20,7 мільйонів гривень.

Як пояснили у фінансовому управлінні міської ради, зменшення планових надходжень відбулося за рахунок наявного податкового боргу від Мотронівського ГЗК та у зв`язку з тим, що субвенції на освіту передбачено до вересня місяця 2025 року.

Не стабільними в бюджет громади є надходження від плати за землю. Наразі існує податковий борг від Мотронівського гірничо-збагачувального комбінату у сумі 19,7 млн гривень.

32,04 мільйони – це субвенції на освіту, які надходять з державного бюджету для підтримки роботи освітніх закладів.17,1 тисяча гривень – це субвенція з держаного бюджету на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Ще 700 тисяч гривень Вільногірська громада отримає від Божедарівської громади за обслуговування своїх мешканців у Центральній міській лікарні.

Бюджет громади є збалансованим – доходи покривають видатки.

Видатки на основні напрямки

  • Освіта: 101 мільйон 130 тисяч 590 гривень.
  • Охорона здоров’я: 14 мільйонів 328 тисяч 870 гривень.
  • Соціальний захист: 10 мільйонів 901 тисяча 350 гривень.
  • Культура, мистецтво та фізична культура: 11 мільйонів 81 тисяча 210 гривень.
  • ЖКГ: 11 мільйонів 817 тисяч 30 гривень.
  • Державне управління: 47 мільйонів 528 тисяч 880 гривень.
  • Резервний фонд: 9 мільйонів 621 тисяча 190 гривень.
  • На підтримку ЗСУ в 2025 році планують направити один мільйон гривень.
  • Інші напрямки: 5 мільйонів 839 тисяч 350 гривень, в тому числі з бюджету громади буде передано реверсну дотацію державному бюджету у сумі 2,4 млн грн.

У 2025 році значно зростуть видатки на енергоносії, адже зросли тарифи на теплопостачання, водопостачання і водовідведення.

Також, по всій бюджетній сфері заробітна плата залишається на рівні 2024 року.

“Податки збільшилися, а підстави для росту зарплати відсутні — розмір першого тарифного розряду ЄТС залишається на рівні грудня 2024 року. Прожитковий мінімум також на рівні 2024 року. Мінімальна заробітна плата залишається на рівні 2024 року — 8000 гривень”, — пояснила Валентина Зюзь начальниця міського фінансового Управління.

Нагадаємо, у Вільногірський громаді зареєстровано 761 фізична особа підприємець. З них 269 бізнесів розпочали свою діяльність з початку повномасштабного вторгнення. До міського бюджету за останні два роки підприємці сплатили податків в бюджет громади 26,7 мільйона гривень податку.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірські спортсменки здобули “срібло у складі збірної Дніпропетровщини на чемпіонаті України з пауерліфтингу

Єва Буянова 14:00, 19 Квітня 2025
Чемпіонат України з пауерліфтингу/ фото Наталія Зінчук

Вихованки відділення пауерліфтингу КДЮСШ “Авангард” міста Вільногірськ здобули “срібло” на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок та студентів закладів вищої освіти. Змагання проходили у місті Коломия Івано-Франківської області.

Про це повідомляє Наталія Зінчук, тренерка з пауерліфтингу. 

Тренує дівчат Наталія Зінчук — досвідчена наставниця, яка багато років розвиває пауерліфтинг у Вільногірську.

На всеукраїнському помості честь Дніпропетровського регіону представили спортсменки Альбіна Ніхаєнко та Вероніка Стороженко. Завдяки їхнім виступам збірна області здобула друге місце у командному заліку серед дівчат, ставши срібним призером змагань.

 Варто також відзначити внесок Альбіни Ніхаєнко не лише як спортсменки, а й як судді першої категорії, що свідчить про її багаторічний досвід у спорті. А суддя-асистент Олександр Носач забезпечив підтримку спортсменів безпосередньо на помості.

Наталія Зінчук висловила вдячність прихильникам залізного світу, які не лише поруч, а й надихають спортсменів на нові досягнення. 

Також команда висловила щиру вдячність Збройним Силам України за мужність і відвагу, які дозволяють українським спортсменам змагатися, тренуватися і перемагати під мирним небом.

Читайте також: 

Підписуйтесь

З попелу війни — до мистецтва: у Вільногірську відкриють незвичну експозицію

Єва Буянова 12:30, 19 Квітня 2025
У Вільногірську відкриють незвичну експозицію/ фото з особистого архіву героїні

Скоро у Вільногірську відкриють незвичну експозицію — на ній покажуть гільзи, які стали мистецтвом. Авторка робіт — вільногірка, яка перетворює залишки війни на символи відродження, миру й весни.

На бажання героїні ми не розголошуємо імʼя. 

Деталі читайте на Вільногірськ IN.UA

Ідея створювати щось нове з гільз з’явилася не випадково — її підказала родичка. Первинно вона була адресована синові жінки, який навчається на художника. Однак через брак часу юнак не зміг втілити задум. Тоді майстриня взялася за справу самостійно. 

“Так і розпочалося. Одна за іншою гільзи виходили”, — згадує вона.

Розписані гільзи — це не лише художні об’єкти, а й спосіб переосмислення досвіду війни. 

“Мені хотілося, щоб на кожну річ можна було звернутись і поглянути з іншого ракурсу. І те, що вчора ще нас вбивало, сьогодні можна переробити і перетворити на щось інше”, — каже майстриня.

Тематика робіт змінювалася з часом. Спочатку з’являлися символічні образи, пов’язані з українською національною традицією — зокрема, ляльки-мотанки. Але з приходом весни жінку потягнуло до квітів.

“Я розпочинала малювать те, що в мене йшло зсередини. Так мені хотілося нарешті, щоб прийшло щось нове, щось таке квітуче”, — пояснює вона.

Квітковий розпис/ фото з особистого архіву героїні

Для авторки важливо не лише створювати красиві речі, а й змінювати ставлення до болючих спогадів: 

“Щоб це не так було важко згадувати. Щось додати, якусь деталь — і це вже заграє іншими фарбами”.

Хоча жінка не має художньої освіти, її близькі підтримали ініціативу. На перший план для неї виходить не професійність, а щирість. 

“Я просто робила те, що я хотіла, і все”, — каже вона.

Від майбутньої виставки майстриня очікує не слави, а надії. 

“Я би хотіла побажати все ж таки миру. І щоб ми залишили все погане в минулому і на деякі речі дивились по-новому — з розквітом нового життя”.

Як побажання для читачів та майбутніх відвідувачів виставки, вільногірка ділиться віршем: 

Люби. Ціни. Даруй. Тримай.”

Люби себе і поважай ти інших

Люби життя і радуйся за всіх.

Ціни все те, що маєш на сьогодні ти

Життя воно таке… як сплине не вернеш.

Даруй добро і відкривай все серце

Віддай своє, повернеш у сто раз.

Тримай в собі лиш саме сокровенне і…

Безцінний дар ти пронеси скрізь час.

VVV 04.08.24

Читайте також:

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі. У […]

Чи відпочиватимуть українці після Великодня у 2025?

У перший робочий понеділок після Великодня українці завжди мали додатковий вихідний. Про те з оголошенням воєнного стану ця тенденція змінилася. Чи матимуть українці додатковий вихідний […]