Скільки Вільногірська міська рада виділила коштів на розвиток спорту

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 17:01, 22 Січня 2025
Спорт у Вільногірську / картинка Вільногірськ IN.UA

На 2025 рік Вільногірська міська рада передбачила 6,126 мільйона гривень для фінансової підтримки спортивного комплексу “Авангард” та дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ), що підпорядковується “Авангарду”.

На що підуть кошти редакції Вільногірську IN.UA розповіла головна бухгалтерка спортивного комплексу “Авангард” Олена Верховодова.

Міська цільова програма розвитку спорту: як розподілили кошти

Нуль

Єгоров Максим // Директор спортивного комплексу “Авангард”

Саме таку суму, без врахування фінансової підтримки, виділила міська рада на 2025 рік для розвитку фізичної культури та спорту у Вільногірську. З 2022 року, в рамках міської цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту у Вільногірську на 2022-2026 роки, кошти виділялись в основному на фінансову підтримку ДЮСШ. 

Також в рамках програми міська рада виділила кошти на забезпечення участі у змаганнях. А саме 10052 гривні для вихованців “Авангарду” у 2023 році та для вихованців ДЮСШ виділили 7200 гривень у 2022 році й 29575 гривень у 2023 році.

Крім того, Олена Верховодова розповіла, що директору “Авангарду” Єгорову Максиму вдалось залучити 750 тисяч гривень з депутатських фондів обласної ради у 2024 році. Кошти пішли на придбання спортивного обладнання та інвентарю для тренувальної  зали спортивного комплексу.

Проте, основними надходженнями для “Авангарду” та ДЮСШ залишається міський бюджет, а саме 3,967 мільйона гривень для “Авангарду” та 2,159 мільйона гривень для ДЮСШ.

Бюджет спортивних установ Вільногірська / скриншот документу бюджету Вільногірську на 2025 рік

Крім надходжень від міського бюджету, “Авангард” має спеціальний фонд, який отримує надходження від платних послуг комплексу. Ці гроші також використовують на підтримку функціонування спортивної установи.

Бюджет “Авангарду”

На 2025 рік для “Авангарду” виділили 3,967 мільйона гривень фінансової підтримки. Ці кошти розподілені на весь рік наступним чином:

  • заробітна плата працівників – 1,873 мільйона гривень;
  • сплата податку ЄСВ – 412,1 тисячі гривень;
  • оплата різноманітних послуг (обслуговування пожежної сигналізації, обслуговування інтернет-зв’язку, бухгалтерське програмне забезпечення, ремонт водопостачання) 91,4 тисячі гривень;
  • оплата теплопостачання 885 тисяч гривень;
  • оплата водопостачання 119,3 тисячі гривень;
  • оплата електропостачання 574,2 тисячі гривень;
  • вивіз сміття 10,9 тисячі гривень.

Крім того, Вільногірська міська рада розглядала можливість часткової реконструкції спортивного комплексу “Авангард”. Планувався ремонт системи теплопостачання, частини нежитлових будівель та басейнів, в також покрівлі спортивного комплексу.

Реконструкція “Авангарду” / скриншот документа “Стратегія розвитку Вільногірської територіальної громади”

Проте міська рада не прийняла відповідного рішення та не виділила коштів.

“Це вони планували, але так і не зробили. В бюджетному запиті ми пропонуємо це зробити, подаємо прогнозний розрахунок. Наприклад оновлення системи теплопостачання ми вже який рік подаємо, але не вистачає коштів на це”, – зазначила Олена Верховодова.

Також “Авангард” має спеціальний фонд, на який зараховуються кошти від наданих платних послуг. Рахунком цього фонду здійснюються додаткові витрати в інтересах спортивного комплексу. Як розповіла головна бухгалтерка, у 2024 році “Авангард” розрахував надходження на 2025 рік у розмірі 1,097 мільйона гривень. Ці кошти планують розподілити таким чином:

  • заробітна плата працівників – 696 тисяч гривень;
  • сплата податку ЄСВ – 153,1 тисячі гривень;
  • придбання додатково спортивного інвентарю, господарчих та канцелярських товарів – 35,4 тисячі гривень;
  • хімічні реагенти для басейну – 111,6 тисячі гривень;
  • електроенергія – 101,4 тисячі гривень.

Бюджет ДЮСШ

Дитячо-юнацька спортивна школа розміщена в одній будівлі зі спортивним комплексом, проте зареєстрована як окрема юридична особа. Таким чином, для ДЮСШ окремо з міського бюджету виділили 2,159 мільйона гривень на 2025 рік. Ці кошти розподілені на весь рік наступним чином:

  • дитячо-юнацька спортивна школа 2,159 мільйона гривень, з них
  • заробітна плата працівників – 1,346 мільйона гривень;
  • сплачування податку ЄСВ – 300,2 тисячі гривень;
  • придбання канцелярських товарів – 2,2 тисячі гривень;
  • оплата послуг програмного забезпечення – 2,8 тисячі гривень;
  • оплата теплопостачання – 180,8 тисячі гривень;
  • оплата водопостачання – 27,4 тисячі гривень;
  • оплата електропостачання – 278,4 тисячі гривень;
  • вивіз сміття – 2193 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь