Фікус – популярна домашня рослина. Вона не є вибагливою, але чутлива до умов. Редакція зібрала основні поради по догляду за фікусом, які будуть корисні як для новачків, так і для людей, які вже мають фікус.
Як доглядати за фікусом – читайте на Вільногірськ.IN.UA
Освітленість
Більшість фікусів мають великі листя з насиченим забарвленням, і для їхнього здорового росту необхідне яскраве освітлення. Однак варто уникати прямих сонячних променів — найкраще розмістити рослину в місці з розсіяним світлом біля вікна. Якщо фікусу не вистачатиме світла, він може почати втрачати листя та блякнути. Тому найкраще місце для фікуса – біля східного або західного вікна. Там достатньо світла, але не має палючого сонця.
Температура
Оптимальна температура для фікуса становить +17–20 °C. У літній період рослина добре почувається при +25–30 °C, а взимку її варто утримувати при температурі не нижче +12 °C. Фікус також варто тримати подалі від протягів та різких перепадів температур. Не можна ставити рослину біля відкритих вікон, кондиціонерів та батарей.
Полив
- Частота поливу: Поливайте фікус, коли верхній шар ґрунту (1–2 см) підсохне. Для більших рослин допустимо просихання на глибину 6–7 см.
- Вода: Використовуйте теплу, відстояну воду.
- Зимовий період: Взимку полив скорочують, оскільки надмірна вологість може призвести до загнивання коренів.
- Вологість повітря: Фікуси родом з тропіків, тому вологе повітря їм життєво необхідне. Догляд за фікусом в домашніх умовах припускає обов’язкове обприскування. Слідкуйте, щоб вода була теплою і м’якою (відстояною).
Обрізка
Фікус слід періодично підрізати, щоб сформувати гарну крону, обмежити ріст у висоту та стимулювати розгалуження. Оптимально проводити обрізку раз на 2–3 роки, коли рослина досягне бажаної висоти.
Пересадження
Фікуси, яким понад чотири роки, слід пересаджувати раз на 2–3 роки. Новий горщик має бути приблизно на 4 см більший за попередній. Якщо рослина занадто велика й пересадка складна, достатньо періодично оновлювати верхній шар ґрунту.
Читайте також:
Підписуйтесь