Новини

У Вільногірську мешканці скаржаться на неякісну капусту: жінка заявила про отруєння

Ганна Бокова 18:02, 4 Лютого 2025
Капуста в АТБ-маркет / фото, Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську розгорівся скандал навколо якості білокачанної капусти. В одному з місцевих спільнот жителька громади повідомила, що після споживання овочу отруїлася.

Більше деталей про ситуацію дізналися журналісти Вільногірськ IN.UA.

Неякісна капуста

Її допис викликав активне обговорення серед містян.

“Хочу спитати, чи тільки я купувала минулого тижня капусту в АТБ із хімікатами? Отруєння, запах дусту — ціна була 41 гривня за кілограм. У Дніпрі вже люди пишуть скарги на АТБ.Учора зварила борщ, і спочатку у моєї матері з’явилися симптоми слабкого отруєння, а потім і в мене. Я перевірила ще раз на собі — з’їла трохи, і тепер можу впевнено сказати, що це через капусту. Запах трохи відчувається навіть у борщі. Добре, що таблетки допомогли, але краще не жартувати зі здоров’ям”,зазначила місцева жителька Марія Васьович.

Дехто поділився власним негативним досвідом, заявляючи, що куплена ними капуста мала неприємний запах або викликала проблеми зі здоров’ям.

“Також купили таку капустинуЖах, який аромат…Хорошо, що не скуштували, а викинули…”, – написала Світла Мороз.

“Капуста вже з півроку така в АТБ. Два рази брала,та викидала. Тепер нюхаю, але воняє завжди. Не купую в АТБ…”, – написала Олеся Бадло.

Водночас інші коментатори зазначили, що якість продукту їх повністю влаштовує, придбаний у мережевих супермаркетах, зокрема в АТБ.

“Купувала капусту в АТБ десь тиждень назад, може чуть більше. Сьогодні приготувала з нею борщ,то все ОК. Смачний, як завжди, і з туалетом теж проблем немає. Можливо встигла ще нормальну купити?”, – поділилася одна з місцевих жительок.

У Кам’янському мешканці обурені якістю капусти з АТБ

Жителі Кам’янського у мережі активно обговорюють у соцмережах проблему неякісної капусти, яку продають у супермаркетах мережі АТБ.

Дехто з містян заявляє, що овоч має підозрілий запах, схожий на хімікати.

Ситуація з капустою в Україні

Скарги на неякісний продукт з’являються у вільному доступі. Журналісти знайшли чимало скарг у соціальних мережах не лише в Кам’янському, а й в інших містах України, зокрема в Дніпрі, Вільногірську та Полтаві.

Журналістам Вільногірськ IN.UA вдалося поспілкуватися з працівником АТБ, який побажав залишитися анонімним.

За його словами, скарги щодо неякісного овочу від мешканців не надходили, і покупці продовжують купувати капусту. Також він пояснив, що працівники магазину самі не замовляють товар — декілька разів на тиждень приїжджає база, і який саме товар привезуть, заздалегідь ніхто не знає.

Наші журналісти також відвідали кілька інших АТБ-маркетів та поспілкувалися з персоналом. Працівники зазначили, що скарг на якість капусти до них не надходило.

Подібна ситуація у західних регіонах

Жителі західних областей також повідомляють про проблеми з якістю капусти.

З того часу я просто перестала її купувати. Вона має неприємний смак та запах, який проявляється вже після приготування. Хоча за зовнішнім виглядом здавалася якісною продукцією. У результаті викинула її у смітник. Претензій до АТБ-маркету не висувала, адже на той момент вона коштувала 30 гривень”, — поділилася одна з покупчинь у коментарі ВільногірськIN.UA.

Думки містян розділилися. Люди, які купували капусту, зазначають, що її запах нагадує дуст або інші хімічні речовини, а після вживання в деяких випадках виникали симптоми легкого отруєння.

Водночас деякі покупці стверджують, що не мали жодних претензій до капусти, придбаної в АТБ.

Журналісти Вільногірськ IN.UA зателефонували на гарячу лінію АТБ-Маркет, де їм повідомили, що номери пресслужби наразі відключені через відсутність електроенергії. Також оператори гарячої лінії зазначили, що їхня функція полягає лише в реєстрації звернень, тому вони не можуть надати коментар.

АТБ-маркет офіційно поки що не коментує ситуацію. Місцеві жителі закликають звертати увагу на зовнішній вигляд капусти та, у разі сумнівів, не ризикувати здоров’ям.

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь