У Вільногірську рятували лебедів, які примерзли до криги

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:53, 12 Лютого 2025
Лебеді на озері / фото Вільногірськ IN.UA

На озері “Квадрат” поблизу Вільногірська місцеві жителі побачили двох лебедів, які своїми лапами примерзли до криги.

Журналісти Вільногірськ IN.UA побували на місці події.

Порятунок лебедів

Наразі небезпеки для птахів немає. Як пояснив начальник частини №52, підполковник Денис Сіленко, для лебедів замерзле озеро — природне джерело харчування. Вони знаходять отвори в кризі та полюють на рибу, яка близько підпливає.

Денис Сіленко / фото Вільногірськ IN.UA

“Вони там стоять, тому що там проруб і риба лізе “дихати”, вони її ловлять і їдять. Зараз їм нічого не загрожує, та злетіти вони поки не зможуть”, – розповів Денис Сіленко.

Попри занепокоєння місцевих, птахів поки не планують рятувати. Пов’язано це з ризиком, що птахи потім знову повернуться на “рибне” місце та продовжать полювати.

“Ми їх можемо витягти на берег, але як тільки в них буде можливість, вони туди повернуться. Це схоже на котів, коли їх з дерева знімаєш, вони потім знову на дерево лізуть”, – підкреслив Денис Сіленко.

Першим лебедів побачив Анатолій, житель Вільногірська та частий відвідувач озера. Він повідомив про знахідку своїм рідним, які викликали відповідні служби для порятунку птахів.

Анатолій / фото Вільногірськ IN.UA

“Це я перший їх побачив. Я сюди приїжджаю кожен день. Я їх і завтра перевірю, як вони”, – поділився місцевий житель Анатолій.

Також Сіленко Денис зазначив, що місцевим не варто самотужки пробувати рятувати лебедів у подібних ситуаціях, адже людина на тонкій кризі може легко провалитись у воду. Слід врахувати й те, що птахи не потребують порятунку, адже коли лебеді закінчать полювати, вони самотужки залишать озеро. Тільки якщо їм це не вдасться, ситуацію під контроль візьмуть рятувальники.

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь