Новини

У Вільногірську знову отруїли собаку

Анастасія Гришкова 13:15, 13 Лютого 2025
Отруєння тварин, поліція на місці події / фото ВільногірськIN.UA

У четвер, 13 лютого, на вулиці Садовій у Вільногірську перехожі виявили собаку з ознаками отруєння.

На місці події побували журналісти Вільногірськ IN.UA.

Також на місце події викликали поліцію та ветеринара, який підтвердив, що собака дійсно була отруєння.

З огляду на симптоми – почервонілі слизові оболонки, піна з рота, судоми та почервоніння очей – можна припустити сильне токсичне отруєння. Ймовірно, собака спожила отруту ще з вечора, якщо інтоксикація мала поступовий розвиток. Найвірогідніше, отрута була підмішана в їжу”, — пояснив веретинар Валерій Фетісов.

Журналісти звернулися з заявою до поліції

Редакція ВільногірськIN.UA написала заяву до поліції для порушення кримінальної справи.

В поліції додали, що буде проводитися розтин собаки, яку знайшли мертвою.

Обережно чутливий контент

Отруєння тварин / фото ВільногірськIN.UA

Крім того журналісти звернулися до Жилсервісу, бо потрібно було прибрати тіло собаки. Після чого на місце прибула лише жінка з пакетом, якій комунальне підприємство доручило утилізувати тіло.

Редакція звернулася по допомогу до депутата Вільногірської міської ради Інни Середи. Яка на власному авто доставила отруєну собаку до місця зберігання.

Поліція приймає заяву / фото Вільногірськ IN.UA

Нагадаємо, що ще в січні редакція ВільногірськIN.UA зверталася до правоохоронних органів із проханням розслідувати випадки масового отруєння тварин.

У відповідь поліція заявила, що винних встановити не вдалося. Проте місцеві мешканці переконані в іншому.

Люди помічали, як чоловік на велосипеді кидає пакет, а потім одразу їде. Він навіть не розкрив його, що виглядає підозріло. В пакеті було помітно видно м’ясо великими кусками, та таблетку, яка не розчинилася. Це все зафільмували. Якщо люди дійсно хочуть нагодувати тварину, вони залишають їжу відкрито, щоб тварина могла її з’їсти. На жаль, після цього випадку отруїли ще трьох собак”, — розповідає у коментарі журналістам, очевидця Юлія.

Вранці, 13 лютого, наша редакція оприлюднила матеріал за фактами перевірки. І вже цього ж дня у місті знову виявили загиблу собаку з ознаками отруєння.

Наявні факти свідчать про те, що у Вільногірську систематично труять тварин. Водночас правоохоронні органи, замість активного розслідування та пошуку винних, не вживають необхідних заходів, щоб зупинити ці дії.

Громадян просять повідомляти про подібні випадки правоохоронців

У зв’язку з частими випадками отруєння тварин у Вільногірську закликаємо небайдужих громадян повідомляти про такі інциденти до поліції.

Власникам домашніх тварин рекомендуємо бути особливо пильними та утримувати улюбленців під наглядом, щоб убезпечити їх від можливих загроз.

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь