Нові можливості в Дії: як цифровізація змінить життя українців у 2025 році

Єва Буянова 16:00, 15 Лютого 2025
Нові можливості в Дії/ фото Дія

У 2025 році нові можливості в Дії продовжують революціонізувати взаємодію українців з державними послугами. Від повної інтеграції штучного інтелекту до цифровізації нотаріальних сервісів та допомоги для українців за кордоном — нові можливості обіцяють зробити життя зручнішим, а бюрократію менш обтяжливою.

Які зміни чекають на користувачів і як вони вплинуть на повсякденні справи — читайте на Вільногірськ.IN.UA

23 травня 2019 року новообраний Президент України Володимир Зеленський представив концепцію «держави в смартфоні», яка передбачала можливість спілкування з державою та участі в її управлінні через мобільний телефон.

Державу в смартфоні анонсувати у 2020, у 2025 році Дії виповнюється 5 років: від 2 до 48 документів, 40 сервісів та більше 130 послуг. Але це не кінець, Дія продовжує розвиватися. 

Очікувані послуги в Дії у 2025 році 

Нові можливості завдяки штучному інтелекту

Один із пріоритетів — повна інтеграція штучного інтелекту в усі проєкти. Яскравий приклад — AI-чатбот Наталка, який спрощує спілкування з партнерами, що хочуть підключити сервіси Дії. Він обробляє базові запити та допомагає обрати оптимальний сценарій інтеграції. За три місяці роботи Наталка відповіла на понад 1 400 запитів.

Цифрові сервіси для водіїв

У 2025 році планується перевести 90% послуг для водіїв у цифровий формат. 

Основні нововведення: 

  • розширені можливості перереєстрації авто;
  • оновлення техпаспорта;
  • зміни щодо зберігання номерних знаків;
  • реєстрація авто після розмитнення.

Державні послуги для українців за кордоном

Спільно з МЗС ведеться робота над цифровізацією консульських послуг. 

Що можуть отримати українці за кордоном:

  • ID-картка; 
  • закордонний паспорт; 
  • реєстрація народження дитини; 
  • цифрові довідки. 

Цифровізація нотаріальних послуг

Запровадження еНотаріату дозволить: 

  • засвідчувати документи через відеозв’язок у Дії; 
  • швидко оформлювати шлюбні договори та договори купівлі-продажу. 

Цей проєкт реалізується у співпраці з Мін’юстом та Нотаріальною палатою.

Розвиток Дія.Картки

Дія.Картка стане зручним способом отримання державних виплат безпосередньо на смартфон. 

Вона охопить:

  • соціальні виплати; 
  • компенсації та інші види фінансової допомоги.

Зміна прізвища без зайвих процедур

Планується впровадити можливість зміни прізвища в кілька кліків у Дії. Це позбавить необхідності звертатися до кількох держустанов, значно спрощуючи бюрократичні процедури.

Цифровізація послуг, пов’язаних зі смертю

Дія працює над спрощенням процедур, пов’язаних зі смертю. 

Планується впровадження цифрових сервісів: 

  • отримання лікарського свідоцтва про смерть; 
  •  державної реєстрації смерті; 
  • передання даних у реєстри та оформлення допомоги на поховання без додаткових візитів до держустанов.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Субсидія на оренду житла: як подати документи, якщо власник за кордоном

Анастасія Гришкова 18:05, 20 Лютого 2025
Субсидія на оренду житла / ілюстративне фото, Rexels

Внутрішньо переміщені особи, які орендують житло, можуть отримати субсидію навіть у випадку, якщо власник помешкання перебуває за кордоном.

Як подати заяву читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA.

Власник за кордоном: що варто знати

Подати документи можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього наймач у своєму особистому кабінеті заповнює онлайн-форму заяви та договору найму, додає копії необхідних документів (за бажанням) та зберігає їх у системі.

Після цього документи стають доступними наймодавцю, який у своєму особистому кабінеті підтверджує правильність даних та підписує їх кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Далі свою електронну підпис накладає наймач, після чого документи надходять на розгляд до Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, жінки, яка мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), має право на отримання субсидії на оренду житла навіть у випадку, якщо її чоловік, який не має статусу ВПО, проживає в іншій області України.

Читайте також:

Підписуйтесь

Ветерани отримають майже 10 мільйонів гривень на розвиток бізнесу

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 17:00, 19 Лютого 2025
Гроші / фото ілюстративне, НБУ

Перша у 2025 році хвиля подачі заяв на отримання грантів для ветеранів визначила 19 переможців, серед яких 15 учасників бойових дій та 4 члени їхніх родин. Загалом вони отримають майже 10 мільйонів гривень на започаткування або розвиток власної справи.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Гранти ветеранам

З моменту запуску ветеранського компонента державної програми “Власна справа” гранти вже отримали 1178 ветеранів та членів їхніх родин. Загальна сума фінансування склала 553 мільйони гривень.

Понад половина (57%) грантоотримувачів — це учасники бойових дій, решта 43% — другі з їхнього подружжя. Найпоширенішим розміром гранту є сума до 500 тисяч гривень.

Найбільше коштів підприємці спрямовують на розвиток бізнесу у сфері переробної промисловості, а також в оптову та роздрібну торгівлю. Реалізація цих проєктів дозволить створити понад 2000 робочих місць у всіх регіонах України.

У першій хвилі 2025 року 14 переможців отримають гранти розміром до 500 тисяч гривень, троє – до 250 тисяч, ще двоє – до 1 мільйона гривень. Найбільша кількість грантоотримувачів зареєстрована у Львівській та Івано-Франківській областях, а також у місті Києві. Найпопулярніші напрями для ведення бізнесу серед переможців — переробна промисловість, тимчасове розміщення та організація харчування.

“Власна справа” для ветеранів 

Програма передбачає, що учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників можуть отримати гранти у таких розмірах:

  • до 250 тисяч гривень, до 500 тисяч гривень або до 1 мільйона гривень — для ветерана за умови створення одного, двох або чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тисяч гривень або до 500 тисяч гривень — для другого з подружжя ветерана або загиблого захисника за умови створення одного або двох робочих місць.

Для отримання гранту від 500 тисяч до 1 мільйона гривень ветеран має бути зареєстрованим як фізична особа-підприємець щонайменше 12 місяців. Також такий грант надається за умови співфінансування, де 70% вартості покриває держава, а 30% підприємець інвестує власними коштами.

Читайте також:

Підписуйтесь

Субсидія на оренду житла: як подати документи, якщо власник за кордоном

Внутрішньо переміщені особи, які орендують житло, можуть отримати субсидію навіть у випадку, якщо власник помешкання перебуває за кордоном. Як подати заяву читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA. […]

Ветерани отримають майже 10 мільйонів гривень на розвиток бізнесу

Перша у 2025 році хвиля подачі заяв на отримання грантів для ветеранів визначила 19 переможців, серед яких 15 учасників бойових дій та 4 члени їхніх […]

17:00, 19.02.2025 Дмитро Бойцун

Які аналізи можна здати безплатно за направленням сімейного лікаря

Пацієнти, які підписали декларацію із сімейним лікарем, можуть безплатно здати низку лабораторних аналізів у межах Програми медичних гарантій – 2025. Які аналізи можна зробити безкоштовно […]

Українцям виплатили 9,6 мільярда гривень “Зимової єПідтримки” та “Національного кешбеку”

Статистика охоплює програми “Зимова єПідтримка” та “Національний кешбек” з 25 жовтня 2024 року по 1 лютого 2025 року. Загальна сума коштів, витрачених українцями за цей […]

10:37, 18.02.2025 Дмитро Бойцун

Підприємці можуть отримати грант до 20 тисяч євро на альтернативні джерела енергії

Грант можна отримати в рамках програми “Підтримка енергостійкості мікро- та малих підприємств України”. Фінансову підтримку українських підприємців надає Норвезька агенція з розвитку співробітництва (NORAD) та […]

09:30, 18.02.2025 Дмитро Бойцун