
У четвер, 20 лютого, о 10:00 у Вільногірську відбувся захід, присвячений до Дня Героїв Небесної Сотні. Подія проходила в міському парку, на площі біля памʼятника воїнам Антитерористичної операції. У цей засніжений день мешканці міста зібралися, щоб вшанувати памʼять загиблих Героїв та віддати їм шану.
Журналістка Вільногірськ IN.UA також була присутня на цьому заході.
Захід на площі

На заході були присутні представники установ, підприємств і організацій.Також були присутні міський голова Володимир Василенко та секретар міської ради Антон Боклаг. Вони згадували події 2014 року та віддавали шану тим, хто виступив за гідне життя, зміни в суспільстві, ідеали демократії та європейське майбутнє України.
Наприкінці заходу присутні поклали квіти до памʼятника воїнам Антитерористичної операції.

Герої Небесної Сотні
Небесна Сотня – це 107 людей, які загинули під час Революції Гідності та навесні 2014 року на початку російської агресії на сході України.
Небесну Сотню можна назвати першими учасниками сучасної російсько-української війни. У лютому 2014 року розпочалася збройна агресія проти громадян України. Перший бій у Києві продемонстрував дії росії в Україні сьогодні
Назва “Небесна Сотня” виникла від структурних одиниць Самооборони Майдану – сотень. Вперше її використали під час прощання із загиблими на майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року. 21 лютого поетеси Людмила Максимлюк і Тетяна Домашенко написали вірші, де вперше згадується “Небесна Сотня”. Наступного дня це словосполучення використовували на сцені Майдану і в інтернеті. На Урядовому порталі згадка про Героїв Небесної Сотні з’явилася 28 лютого 2014 року.
До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віку, віросповідань та освіти. Серед них були громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, а найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
Ці люди залишили помітний слід у новітній історії України. Їхні імена згадують під час заходів, присвячених Революції Гідності, і в різних куточках країни встановлені пам’ятники та меморіальні дошки на їхню честь.
Читайте також:
Підписуйтесь