“Досконалість приходить з практикою”: вільногірська майстриня, яка створює ляльки

Катерина Тесленко 15:17, 27 Лютого 2025
Майстриня Інна Кулакевич / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську живе майстриня Інна Кулакевич, яка захоплюється створенням каркасних ляльок. Її історія почалася відносно недавно, але вона вже встигла створити багато унікальних творінь. Інна поділилася своєю історією та технікою роботи з Вільногірськ IN.UA

Початок творчого шляху

Інна давно займається шиттям — свого часу навчалася в Дніпропетровському училищі №56. Лялькарством вона зацікавилася випадково. Минулої зими вона захотіла так само, як і її подруги, створити скандинавського гнома. Після цього її син запропонував спробувати створити ляльку.

Перші ляльки Інни Кулакевич / фото з архіву Інни Кулакевич

“Тож я спробувала і мені це дуже сподобалось,” — ділиться Інна.

Вона розповідає, що часто переглядає майстер-класи, шукає інформацію та вчиться новим технікам.

Техніка та матеріали

Інна починає процес створення ляльки з виготовлення каркасу з дроту. Потім обмотує його синтепоном, який нарізає на тонкі смужки. Голова ляльки також має основу, яку Інна набиває синтепоном та формує обличчя, додаючи деталі, такі як очі, носик і губки. Очі для ляльок Інна купує окремо. За її словами, їх можна купити в будь якому магазині для художників.

Створення каркасних ляльок / фото Вільногірськ IN.UA

Для створення волосся Інна використовує нитки або тресси, які купує і потім прикріплює до ляльки. Губи та брови ляльок вона фарбує  за допомогою косметики.

Кожна лялька має свою унікальну сукню, яку Інна шиє за власними дизайнами, надихаючись роботами інших майстрів. Вона використовує залишки тканини для створення платтячок.

Племінниця Інни Кулакевич із її лялькою / фото з архіву Інни Кулакевич

“Ці сукні мені так подобаються. Це я надивилася в інтернеті,” — говорить Інна про свої дизайни.

За словами Інни, досконалість приходить із практикою. Тож вона намагається пробувати різне та удосконалювати свої ляльки.

Плани на майбутнє

Наразі Інна робить ляльки для близьких родичів та друзів, але має плани розширити свою діяльність і почати приймати замовлення.

Племінник Інни Кулакевич з її лялькою / фото з архіву Інни Кулакевич

“Якщо буде хтось замовляти, звісно, я зроблю,” — каже Інна.

Інна працює в швейній майстерні “Попелюшка” і сподівається, що в майбутньому її ляльки знайдуть своїх шанувальників. Вона вважає це заняття заспокійливим і таким, що приносить задоволення. Інна робить свої ляльки у вільний час і дарує їх дітям та близьким людям.

Читайте також:

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь