Мотанки від серця: історія Світлани, яка наповнює життя кольорами

Наталія Москаленко 17:47, 31 Жовтня 2024
Мотанки
Мотанки / фото майстрині

Вільногірськ багатий на талановитих людей, і сьогодні ми хочемо розповісти про одну з них — Світлану, яка вже не один рік займається виготовленням мотанок. Її захоплення рукоділлям почалося завдяки онучці, яка надихнула бабусю створювати ці унікальні витвори.

Деталі читайте на Вільногірськ IN.UA.

Початок виготовлення мотанок

Захоплення пані Світлани розпочалося в той час, коли її онука пішла в садочок, 10 років тому. Вихователі регулярно давали дітям завдання створювати вироби своїми руками, і бабуся, сповнена любові та натхнення, вирішила виготовити мотанку, щоб подарувати радість малечі. Цей момент став справжнім поштовхом до її улюбленої справи, яка наповнила життя новими барвами.

Сьогодні, коли онучка вже навчається в школі, пані Світлана продовжує створювати свої мотанки. Вона зізнається, що це заняття не лише заспокоює її думки, а й дозволяє знайти заняття для рук. Виготовлення мотанок стало для неї справжнім ритуалом, що приносить умиротворення та радість.

Саме під час перегляду фільмів та телепрограм крісло Світлани перетворюється на справжню майстерню, де народжуються чудові ляльки-мотанки. Це місце, де її творчість набирає обертів, а руки створюють казкові образи, наповнені теплом і затишком.

“Я не можу просто дивитись телевізор або сидіти склавши руки, мені треба щось робити. Тому ось або вʼяжу, або ось ці мотанки роблю”, – розповіла Світлана. 

Пані Світлана навчилася виготовляти мотанки, спираючись на інформацію з інтернету. Для своїх виробів вона використовує матеріали, які знаходить у секонд-хендах, а також у магазині тканин. Декор іноді купує у продовольчих магазинах. На створення однієї мотанки витрачає 4-5 годин, адже кожна деталь вимагає уваги та любові.

Жінка зберігає свої мотанки вдома і поки що не планує їх продавати. Вона вважає за краще дарувати свої творіння близьким та знайомим. Іноді до неї навідуються подруги, її онуки, просять навчити їх цього ремеслу, і вона з радістю ділиться своїми знаннями та натхненням. 

Редакція Вільногірськ IN.UA прагне розказати історії про мешканців міста та їх захоплення. Якщо ви знаєте цікавих особистостей або самі маєте унікальну історію, не вагайтеся звертатися до нас за телефоном 380 (50) 778 17 35 або на електронну пошту  [email protected]. Ми поділимося вашими досягненнями та розповімо про ваші натхнення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Велика субота 2025: традиції та заборони

Єва Буянова 11:00, 19 Квітня 2025
Велика субота/ фото ілюстративне, Freepik

Велика субота — день тиші, молитви й останніх приготувань перед Великоднем. Це особливий час, коли віряни згадують страждання Ісуса Христа, дотримуються суворого посту, відвідують храм і завершують усі справи, щоби з чистим серцем зустріти Світле Воскресіння.

Детальніше про традиції та заборони у цей день – читайте на Вільногірськ IN.UA 

Велика субота 2025

Страсна, або Велика субота — це останній день перед Великоднем, сповнений скорботи за Ісусом Христом, який був розіп’ятий у п’ятницю. У цей день віряни традиційно відвідують храм, моляться та завершують приготування до Світлого Воскресіння. Цього року цей день припадає на 19 квітня. 

Що можна робити

У суботу тривають фінальні приготування до Великодня: господині печуть паски, фарбують яйця. У цей день також заведено ділитися милостинею та підтримувати тих, хто потребує. Це слушний час для добрих справ без очікування винагороди, для вибачень перед рідними та прощення образ. Також це останній день Великого посту, особливо суворий. Навіть святкові страви, як-от паски та крашанки, готують, але не куштують до завершення нічного богослужіння.

Прикмети

  • сміятися у Велику суботу – до сліз протягом всього року; 
  • розлилося багато води – до хорошого річного сінокосу та багатого врожаю; 
  • ясна погода у цей день – до теплого та сонячного літа; 
  • кинути освячене яйце до води і вмитися нею – до здоровʼя та подовження молодості. 

Заборони

• не вживають їжу, приготовану з термічною обробкою;

• не п’ють спиртне;

• не розговляються з третьої години ночі до ранку неділі;

• не займаються рукоділлям;

• не працюють у саду;

• не ходять на риболовлю;

• не ображають тварин;

• не купаються;

• не влаштовують вечірок, не танцюють і не співають;

• не відвідують кладовище;

• не сваряться, не б’ються, не лаються й не зловтішаються;

• не відмовляють у допомозі тим, хто просить;

• не віддають нічого з дому;

• не позичають гроші.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Анастасія Гришкова 16:00, 18 Квітня 2025
Ексклюзивні новини / фото, Вільногірськ IN.UA

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі.

У Вільногірську провели прибирання території біля Палацу культури та спорту. Роботи тривали чотири дні й виконувалися без залучення бюджетних коштів.

Прибирання біля Палацу культури та спорту / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську невідомі викрали частину великодньої експозиції, встановленої місцевою громадською організацією “Бахмутська фортеця” спільно з майстринею Світланою Борщ.

З галереї викрали експонати / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Директор вільногірського КП “Управляюча компанія “Жилкомсервіс” Іван Буряк подав оновлену декларацію, в якій зазначив нові об’єкти нерухомості та доходи за 2024 рік. Зокрема у минулому році Буряк придбав земельну ділянку вартістю понад 100 тисяч гривень.

Буряк є керівником підприємства, що фінансується з бюджету, а також чинним депутатом міської ради, якого судять за підозрою у тяжкому злочині, але він продовжує впливати на ухвалення рішень у місті Вільногірськ.

У понеділок, 14 квітня, близько 10:00, до поліції надійшла інформація про ймовірне замінування будівлі суду у Вільногірську. Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомили у пресслужбі поліції Кам’янського району.

У центрі Вільногірська облаштовують Площу Героїв, тут з’явиться місце, де вшануватимуть полеглих військових. Окрім цього у місті також планують ще встановити меморіал на честь загиблих військовослужбовців.

Площа Героїв / фото Вільноногірськ IN.UA

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка здобув перемогу в олімпіаді з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі. У […]

Чи відпочиватимуть українці після Великодня у 2025?

У перший робочий понеділок після Великодня українці завжди мали додатковий вихідний. Про те з оголошенням воєнного стану ця тенденція змінилася. Чи матимуть українці додатковий вихідний […]

Нерухомість та земельні ділянки: що відомо про майно та доходи директора КП “Жилсервіс”

Директор комунального підприємства “Жилсервіс” Вільногірської міської ради Олександр Лукінов задекларував низку об’єктів нерухомості, зокрема житлові будинки та земельні ділянки. Відповідна інформація міститься в його декларації […]

Ветерани та їхні родини можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на власну справу: стартував конкурс “Варто діяти”

Учасники конкурсу можуть отримати фінансування на реалізацію бізнес-ідеї – від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. До участі запрошуються ветеранів, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, […]