Новини

Заплатили майже 2,5 мільйона за вихід під заставу у справі вимагання грошей у ексзаступника міського голови Вільногірська (ОНОВЛЕНО)

Анастасія Гришкова 18:05, 18 Березня 2025
Сесії Вільногірської міської ради / фото Вільногірськ.IN.UA

Журналісти Вільногірськ.IN.UA вивчили судові ухвали щодо зміни запобіжного заходу фігурантам, які є керівниками місцевих комунальних підприємств, та депутатами, яких звинувачують у вимаганні під час воєнного стану. Крім того, журналісти зверталися за коментарем до обласної поліції, але отримали відповідь, що там не володіють інформацією щодо виходу під заставу підозрюваних. Однак, згідно з ухвалою суду, досудове розслідування здійснюється Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області.

Додамо, що журналістам відомо повні ім’я фігурантів, однак, відповідно до журналістських стандартів ми їх не розголошуємо.

Журналісти змогли ознайомитися з повним текстом судової ухвали лише після того, як вона стала доступною у реєстрі судових рішень, що дозволило детальніше висвітлити події. Тому редакція Вільногірськ.IN.UA публікує матеріал 18 березня, оскільки 26 лютого 2025 року була оприлюднена лише резолютивна частина ухвали.

Дніпропетровський апеляційний суд 26 лютого 2025 року розглянув скаргу на арешт підозрюваних, яких звинувачують у вимаганні, вчиненому групою осіб під час воєнного стану.

Журналісти дослідили ухвали суду, які стосуються запобіжних заходів з правом внесення застави у розмірі понад 900 тисяч одному з підозрюваних, а іншому – у розмірі понад 1,5 мільйонів гривень.

Позиція суду стосовно фігурантів

Раніше, 31 січня 2025 року суд заарештував одного з підозрюваних без права застави до 29 березня. Його захисник подав апеляцію, вимагаючи пом’якшити запобіжний захід.

Апеляційний суд частково задовольнив скаргу: підозрюваному Є. залишиться під вартою, але тепер може внести заставу — 908 400 гривень.

Як йдеться в ухвалі, суд врахував, що підозрюваний раніше не судимий, працює, одружений, має чотирьох дітей, постійне місце проживання та позитивні характеристики.

Також суд також розглянув апеляцію захисника ще одного підозрюваного. Його раніше взяли під варту до 29 березня з можливістю внесення застави 1 514 000 гривень.

Адвокат просив скасувати арешт або зменшити заставу до 233 600 гривень, оскільки фігурант — пенсіонер і має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Також суд встановив, що під час обшуку від 29 січня 2025 року автомобіля ГАЗ 31010, було виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 22 тисячі доларів США.

Однак суд відмовив у задоволенні скарги, вказавши, що у справі немає доказів, які забороняють утримання під вартою.

Таким чином запобіжний захід для одного з підозрюваних залишився без змін, а підозрюваний отримав право на заставу.

Ухвала апеляційного суду набрала законної сили негайно та не підлягає оскарженню.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено деякі неточності, згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Обставини справи

Водночас, це рішення стосується лише запобіжного заходу. Надалі відбудеться судовий розгляд по суті, під час якого буде встановлено винуватість або невинуватість підозрюваних та ухвалено відповідний вирок.

Розслідування щодо фігурантів триває з серпня 2022 року. У лютому 2025 року правоохоронці офіційно повідомили про їх затримання. Їх підозрюють у вимаганні (ст. 189 КК України). За цей злочин передбачене покарання від 7 до 12 років ув’язнення.

Також, журналістам Вільногірськ.IN.UA стало відомо, що обидва підозрювані, які фігурують у цій справі, скористалися правом на внесення застави та вийшли на свободу.

За наявною інформацією, у лютому 2025 року вони були присутні на черговій сесії Вільногірської міської ради. Редакція Вільногірськ.IN.UA уважно стежить за перебігом процесу та інформуватиме читачів про нові деталі та можливі зміни у справі.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.

Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]