Вільногірський центр ПМСД планує витратити понад 140 тисяч гривень на пелюшки та підгузки (ОНОВЛЕНО)

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:43, 20 Березня 2025
Малюк / фото ілюстративне, Pexels

Вільногірський міський центр первинної медико-санітарної допомоги оголосив тендер на закупівлю різноманітних засобів для догляду за малюками. Ця закупівля обійдеться центру в 144,9 тисячі гривень. Товари придбаються для осіб з інвалідністю.

Про це йдеться у тендері на платформі “Prozorro”

Догляд за малюками

Згідно з тендерною документацією центр ПМСД планує придбати 6630 одиниць підгузків для дорослих та дітей, а також одноразові пелюшки.

Предмет закупівлі / скриншот тендеру з платформи “Prozorro”

Варто зазначити, що предмет закупівлі “підгузки для дорослих” в тендері повторюється 6 разів. Це пов’язано з типом підгузків, а також з їх розміром. Центр ПМСД планує придбати підгузки 2 типів: повсякденні та нічні, у трьох основних розмірах. Таким чином для дорослих планують придбати 5910 одиниць товару.

Підгузки / скриншот тендерної документації з платформи “Prozorro”

Своєю чергою для дітей планують закупити 360 одиниць товару. Одноразових пелюшок також планують придбати 360 одиниць.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено неточності, згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як говорити без канциляризмів: на Дія.Освіта з’явився курс про просту мову для чиновників

Анастасія Гришкова 17:00, 23 Травня 2025
ПРООН в Україні / фото: Ксенія Невенченко

На платформі Дія.Освіта запустили курс, який вчить чиновників і представників публічного сектору говорити не “канцеляритом”, а людською мовою.

Про це повідомили на сайті представництва ПРООН в Україні.

Говорити простою мовою

Новий курс — це не про спрощення змісту, а про повагу до людей, яким ця інформація адресована. Його мета — навчити державних службовців чітко, зрозуміло й без зайвого бюрократизму доносити офіційні повідомлення. Аби кожен — незалежно від віку, освіти чи доступу до технологій — зміг зрозуміти, що і як робити.

Презентація курсу відбулася в межах Національного тижня безбар’єрності — ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Подія об’єднала представників влади, медіа, громадського сектору й міжнародних організацій, які переконані: доступна мова — це перший крок до справжньої інклюзії.

Курс складається з п’яти модулів, наповнених практичними порадами: як структурувати повідомлення, уникати канцеляризмів і створювати тексти, які будуть зрозумілі кожному.

“Цей курс — не лише про покращення комунікації, а про зміну підходу, з яким публічні інституції взаємодіють із людьми», — зазначив Христофорос Політіс, заступник Постійного представника ПРООН в Україні, коментуючи запуск курсу. — «У часи кризи та відновлення проста мова стає основою інклюзії, підзвітності та довіри. Інвестуючи в чітку й доступну комунікацію, Україна демонструє всьому світові, яким має бути демократичне врядування — для кожного та кожної, всюди”.

Простою мовою — це про прозорість, довіру і якісну комунікацію. Відтепер державні установи мають інструмент, щоб не лише інформувати, а й бути почутими. І зрозумілими.

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірській громаді зареєстровано понад 500 ФОПів

Анастасія Гришкова 15:00, 23 Травня 2025
Бізнес / ілюстративне фото, Rexels

Станом на 1 січня 2025 року у Вільногірську зареєстровано 552 фізичні особи-підприємці (ФОПи). Упродовж 2024 року 34 особи відкрили власну справу, а 47 — припинили діяльність. У ці дані не входить інформація про підприємців, які подавали заяви в електронному форматі.

Про це йдеться у проєкті рішення звіту міського голови Вільногірська за 2024 рік.

Нові робочі місця

У 2024 рік приніс у місті відкрилися нові магазини, піцерія, аптека, два салони краси, та запрацювали медичні лабораторії.

Загалом з’явилося понад 25 нових робочих місць.

Також згідно зі звіту міського голови, у Вільногірській громаді на кінець 2024 року працює 77 малих і 7 середніх підприємств — це стільки ж, як і торік. Але працівників у цьому секторі стало менше на 4,2%.

Проте він зазначив, що рівень безробіття майже не змінився.

Причинами міський голова Вільногірська називає те, що війна впливає на економіку, знижується купівельна спроможність, фахівці виїжджають за кордон або мобілізуються. Через це деякі підприємства змушені скорочувати зарплати або відправляти людей у неоплачувані відпустки.

Водночас частина підприємців продовжує платити зарплати в повному обсязі. Попри підвищення мінімальної зарплати з квітня на 900 грн, середня зарплата у бізнесі поки не зростає.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як говорити без канциляризмів: на Дія.Освіта з’явився курс про просту мову для чиновників

На платформі Дія.Освіта запустили курс, який вчить чиновників і представників публічного сектору говорити не “канцеляритом”, а людською мовою. Про це повідомили на сайті представництва ПРООН […]

У Вільногірській громаді зареєстровано понад 500 ФОПів

Станом на 1 січня 2025 року у Вільногірську зареєстровано 552 фізичні особи-підприємці (ФОПи). Упродовж 2024 року 34 особи відкрили власну справу, а 47 — припинили […]

У Рівному внутрішньо переміщені особи отримуватимуть компенсацію за податки

У Рівному запустили фінансовий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб — “Реверсний податок”. Він передбачає часткове повернення суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченого роботодавцем до […]

Немає фінансування: чому не підписано закон про компенсацію за майно на ТОТ

Законопроєкт №11161, який передбачає компенсації для переселенців за зруйноване житло на тимчасово окупованих територіях, був ухвалений Верховною Радою ще в грудні 2024 року. Однак документ […]

Пенсії переселенців з ТОТ Луганщини та Донеччини понад рік без руху зберігатимуться у Пенсійному фонді

Пенсії переселенців із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які понад рік не знімали кошти з рахунків або не проходили фізичну ідентифікацію, більше не […]