
Команда Вільногірськ IN.UA долучилась до благодійної ініціативи національного фестивалю “Код нації”. За результатами тестування наша випускова редакторка Анастасія Гришкова набрала 84 бали, що відповідає рівню “Магістр конституційного права”.
У цьому матеріалі ми пояснюємо, як пройти тест на знання Конституції України і чому це може бути цікаво.
Редакція Вільногірськ IN.UA долучилася до тестування
“Коли побачила інформацію про це онлайн-тестування — не вагалась ані хвилини. Це чудова можливість перевірити свої знання. Адже ми, журналісти, постійно працюємо з непростими темами — законодавчими, політичними, суспільними. Ми маємо доносити їх до людей простою мовою. У своїй щоденній роботі я постійно маю справу з правовими нормами: відстежую зміни, пояснюю нововведення, тлумачу закони, щоб читачі могли зрозуміти, як це впливає на їхнє життя. Для мене це тестування стало не просто черговою формальністю — а свого роду викликом. І водночас — підтвердженням: я розуміюся на процесах, про які пишу щодня”, — пояснює Анастасія Гришкова випускова редакторка Вільногірськ IN.UA.
Анастасія додає, що загалом тестування не було складним, однак деякі завдання викликали труднощі. Зокрема, ті, де потрібно було встановити зв’язок між дією та її наслідком — такі запитання вимагали більш глибокого розуміння Конституції України.
За словами Анастасії, ще зі шкільних років їй подобався предмет правознавство і вона знала його “відмінно”. А перше офіційне тестування на знання Конституції для Анастасії пройшло ще у 2018 році — під час участі у відборі до Національної поліції.
Тоді вона успішно склала всі тести: Конституція, Закон “Про Національну поліцію”, Закон “Про запобігання корупції” — усе це не стало перешкодою. Єдиною перепоною стала фізична підготовка, яку, на жаль, не вдалося здати. Але правова база вже тоді стала сильною стороною, пояснює Анастасія.

Як пройти тестування
Для участі у тестуванні потрібно зареєструватися за посиланням. Це можна до 18 липня, а скласти тест — до 28 липня включно.
З моменту реєстрації протягом 36 годин учасник отримує доступ до особистого кабінету, де проходить онлайн-тестування. На виконання завдань надається 1 година. Тестування можна пройти з 10 години ранку до півночі.
Тест складається з 30 запитань з кількома варіантами відповідей. У тесті є не лише прості запитання, наприклад, коли ухвалили Конституцію України. Також є завдання, де треба встановити відповідність між датою та ухваленням закону або розібратися в ситуаціях, які потребують кращого розуміння Конституції України. Водночас кожне завдання містить варіанти відповідей.
Відповіді зберігаються автоматично, а сертифікат надсилається на електронну пошту, вказану під час реєстрації.
Також журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з мешканцями міста, щоб дізнатися, чи знають вони про можливість пройти тестування на знання Конституції України та як часто звертаються до Основного Закону у повсякденному житті.
Мешканка Вільногірська Марина розповідає: “ Про тестування я дізналася з соцмереж, вирішила спробувати — стало цікаво перевірити, наскільки добре я знаю Конституцію. Планую пройти тест найближчим часом.
”Ще одна жителька міста, пані Надія, зазначила, що раніше не чула про тест, але зацікавилась ініціативою й має намір перевірити свої знання. За її словами, вона знайома з основними правами, однак визнає, що не знає всіх, тому за потреби звертається по допомогу до юристів.
Додамо, що після проходження тестування учасники отримують електронний іменний сертифікат, у якому зазначено рівень знань:
- 100 балів – рівень “Суддя Конституційного суду України”,
- 90 – 99 балів – “Конституційний експерт”,
- 80 – 89 балів – “Магістр Конституційного права”,
- 70 – 79 балів – “Студент юридичного факультету”,
- 60 – 69 балів – “Юний знавець Конституції”,
- 0 – 59 балів – “Початківець в юриспруденції”.
Тестування має благодійний характер — участь є платною у формі благодійного внеску 50 гривень, а зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку Збройних Сил України.
Читайте також:
- Відтепер — у вільному доступі: Вільногірська міськрада додала на сайт перелік назв вулиць громади
- Українські родини отримають по 5 000 грн на першокласників: в Уряді анонсували допомогу
Підписуйтесь