Серед регіонів за кількістю роботодавців-боржників Дніпропетровщина посідає третє місце. В області зареєстровано 2,2 тисячі проваджень стосовно невиплати зарплати співробітникам.
Про це йдеться в статистиці Опендатабот.
Кількість роботодавців-боржників в Україні почала зростати у 2021 році. До повномасштабного вторгнення рф кількість боргів по зарплаті в Україні складала 6,3 тисяч У 2022 році ця сума зменшилась майже на третину, але вже у 2023-му зросла на 6,6%, а в 2024-му – ще на 7,1%.
Крім Дніпропетровщини, найбільше завинили робітникам працедавці Київської області та Сумщини – відкрито 3,4 та 5,6 тисяч проваджень відповідно.
Адвокати та юристи радять у випадку, якщо роботодавець затримує зарплату, не панікувати та не чекати, а дотримуватись певного алгоритму дій, щоб вирішити ситуацію.
“Виплата зарплати повинна тривати у два етапи – аванс і залишкова частина коштів. Проміжок між цими виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів. Можлива затримка не має перевищувати більш ніж 7 календарних днів після закінчення періоду, коли повинна була відбутися виплата за графіком. Дати виплати коштів можуть бути встановлені у договорі між роботодавцем та співробітником”, – говорить юрист Петро Жовін.
Він зазначає, що згідно із Законом України «Про оплату праці» з усіх доходів роботодавець насамперед повинен сплатити зарплату працівникам, а вже потім – оплачувати інші платежі. За порушення строків виплати зарплати, або її виплату в неповному розмірі роботодавець несе адміністративну та кримінальну відповідальність.
Що робити якщо роботодавець не йде на поступки
Якщо роботодавець вчасно не виплатив зарплату, то перше, що має зробити робітник – поговорити з цього приводу з керівником.
“Якщо розмови не вийшло і після цього гроші він все одно не заплатив, то можна поскаржитись до Державної служби з питань праці. Подати скаргу можна онлайн або звернувшись до територіального відділення. Держслужба проведе перевірку”, – зазначає юрист.
Держслужба з питань праці повинна провести в такому разі позапланову перевірку, аби дізнатись причини невиплати зарплати і виписати припис роботодавцю та штраф. Якщо ж і після цього він не платить зарплату, то на нього робітники можуть подати до суду.
Читайте також:
- На Дніпропетровщині почалась вакцинація диких тварин від сказу
- З 1 листопада на Дніпропетровщині обмеження у риболовлі
Підписуйтесь