Наприкінці червня з центру первинної медико-санітарної допомоги звільняються чотири лікарі сімейної медицини. Через це декларації хворих автоматично анулюються. Вже зараз пацієнти можуть передекларуватися до інших лікарів центру ПМСД і отримувати безплатні послуги й надалі.
Про це повідомив журналістам Вільногірськ IN.UA директор лікарні Сергій Карпович.
У Вільногірську звільняються лікарі центру ПМСД
Згідно з чинним законодавством, директор підприємства первинної медико-санітарної допомоги Сергій Карпович повідомляє мешканців міста про зміни в роботі закладу.
«Орієнтовно з 24 червня припиняють свою роботу в центрі ПМСД чотири лікарі. Це Олена Ручка, Олена Сіденко, Юрій та Людмила Кльонкіни», – каже директор ЦПМСД Сергій Карпович.
За попередніми даними, вони працюватимуть у кабінеті приватної сімейної медицини, який не має відношення до центру первинної медико-санітарної допомоги.
Карпович каже, що після звільнення лікарів, декларації, які були укладені з пацієнтами, анулюються автоматично в електронній системі охорони здоров’я України. У кожного з цих лікарів понад 1500 задекларованих пацієнтів. Загальне число таких на місто приблизно 8000 людей.
«Це не значить, що наші містяни залишаться ні з чим. Ні в якому разі. Право вибору пацієнта ніхто не скасовував. Не чекаючи, коли звільниться ваш лікар. Якщо пацієнт задекларований за потенційним, скажімо так, приватними, а хоче обслуговуватись в ПМСД то він може легко зателефонувати або прийти та змінити лікаря на того, якого він обере в нашому закладі. Це вже можна зробити й сьогодні, і завтра», – каже Сергій Карпович.
Як обрати сімейного лікаря
Щоб обрати нового сімейного лікаря, навіть якщо наразі укладена декларація з іншим, необхідно звернутися до кабінету №10 у центр ПМСД.
Або зателефонувати за номером телефону:
- 096-422-66-44;
- 096-228-50-47;
- 098-639-27-22.
Лікарі ПМСД з якими можна скласти нову декларацію
- Сергій Карпович;
- Людмила Лазебник;
- Людмила Лещинська;
- Володимир Дрибас;
- Тетяна Трифонова;
- Вікторія Головянко;
- Олена Фільова;
- Ірина Калина;
- Олена Усенко.
Після передекларування мешканці міста матимуть право й надалі користуватися безплатними послугами:
- отримання первинної медико- санітарної допомоги;
- отримувати рецепти на безплатні ліки;
- оформляти рецепти на знеболювальне для онкохворих;
- проходити обстеження біохімічних, гематологічних, клінічних лабораторних досліджень, тестування на Covid-19;
- взяття аналізу крові вдома (для окремої категорії хворих);
- ЕКГ- дослідження;
- вакцинація згідно з національним календарем щеплень;
- підготовка меддокументації для направлення осіб з ознаками непрацездатності на медико- соціальну експертизу;
- оформлення довідок про тимчасову непрацездатність;
- лікування в умовах денного стаціонару, отримання фізпроцедур та масажу.
Безплатними пільгами пацієнти можуть скористатися за направленням від сімейного лікаря ПМСД.
Звільнені лікарі не матимуть прав користуватися підрозділами від центру ПМСД, а це: лабораторія, денний стаціонар, кабінет масажу, фізіотерапевтичний та кабінет щеплення.
Існує дві постанови Кабміну, якими керуються ПМСД, для надання пацієнтам засобів реабілітації. Фінансування надається з місцевого бюджету.
§ постанова Кабміну 1303 від 17 серпня 1998 року про відшкодування безоплатних рецептів;
§ постанова Кабміну 1301 про забезпечення інвалідів засобами реабілітації – памперси, сечоприймачі та засоби для протезування слуху.
Пацієнти, які потребують цих пільг, у приватного лікаря отримати не зможуть.
Кількість пацієнтів пільгових категорій зростає. Щорічно з місцевого бюджету для безплатного отримання медикаментів виділяється до 2 мільйонів гривень.
«Ціни ростуть, ми виписуємо безплатні рецепти не тільки на підставі сімейного лікаря. Це ще важко хворі, які проходять консультацію та лікуються в обласних лікарнях. Там їм розписують високовартісне лікування. Вони приходять до нас, і сімейний лікар коштом місцевого бюджету виписує їм ці рецепти. Це дуже важливо», – розповідає директор ПМСД.
Заохочення лікарів ПМСД
Директор Сергій Карпович зараз шукає кваліфікованих лікарів. Розглядає й сумісництво лікарів. З серпня у центр ПМСД доєднається молодий сімейний лікар. Який закінчив інтернатуру. Він вимушений переселенець, закінчив Донецький національний медичний університет.
«Я буду звертатися до міського голови Володимира Василенко з пропозицією надати молодому спеціалісту комунальну квартиру», – каже директор.
Підвищення кваліфікації, курси, додаткове навчання для лікарів проводиться коштом підприємства.
«Я піклуюсь про кожного нашого пацієнта. Шкода, що з нашого закладу йдуть, аж четверо лікарів. Мені важливо, щоб лікарня працювала й надавала кваліфіковану допомогу всім, хто звернеться за допомогою. Наразі у нас в штаті 9 сімейних лікарів. Маю віру, що до кінця року їх стане більше», – ділиться директор ПМСД Сергій Карпович.
Читайте також:
- Лікувально-оздоровчий та профілактичний масажі: коли треба звертатися до спеціаліста
- Українці можуть звернутися без направлення до семи лікарів
Підписуйтесь