Цікаві події у Вільногірську: дайджест новин за 27-31 січня

Анастасія Гришкова 12:31, 31 Січня 2025
Цікаві новини у Вільногірську / фото, Вільногірськ. IN.UA

Тиждень у Вільногірську виявився наповненим на події, що викликали неабиякий резонанс серед місцевих мешканців. Від зміни тарифів на абонентське обслуговування з водопостачання та водовідведення до важливих змін у майбутньому громади.

Більше про події у Вільногірську читай читайте у матеріалі Вільноногірськ.IN.UA.

Новини Вільногірська

Поїзд №6015 тимчасово змінить свій розклад руху.

У Вільногірську затвердили Програму соціально-економічного розвитку на 2025–2027 роки. Головна редакторка Вільногірськ IN.UA Ганна Бокова звернула увагу на ключові недоліки документу

У Вільногірську зростуть тарифи на абонентське обслуговування з водопостачання та водовідведення.

У Вільногірському фаховому коледжі відзначили День затвердження Державного прапора України. Урочисте відкриття прапорів відбулися на честь цього дня.

У Вільногірську продовжують реалізовувати заходи щодо гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин.

Малий бізнес в Україні отримав додаткову підтримку від держави: підприємці, які вперше створюють робоче місце, можуть розраховувати на компенсацію сплаченого Єдиного соціального внеску.

У Вільногірську директору спортивного комплексу “Авангард” Максиму Єгорову оголосили догану через проведення несанкціонованого турніру, під час якого помер місцевий футболіст.

У Вільногірську зовсім скоро запрацює волонтерсько-молодіжний простір “Вулик” – простір для відпочинку, навчання, спілкування молоді та всіх охочих. Проте приміщення потребує ремонту.

Новини Дніпропетровщини

Під час перевірки декларацій за 2024 рік Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) суттєві розбіжності у відомостях. Серед тих, в кого виявили порушення є високопосадовці із Дніпропетровщини.

На Дніпропетровщині відкрито перший підземний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ.

Підписуйтесь

Які солодощі не шкодять зубам

Єва Буянова 16:00, 20 Квітня 2025
Які солодощі не шкодять зубам/ фото ілюстративне, Pexels

Які солодощі можна їсти без шкоди для зубів? Хоча цукор традиційно вважається головним ворогом усмішки, не всі солодощі однаково шкідливі. Правильний вибір десертів і режим їх споживання допоможуть зберегти зубну емаль здоровою, а візити до стоматолога — рідкісними.

Які солодощі не шкодять зубам – читайте на Вільногірськ IN.UA

Солодке та зуби: що важливо знати

Рідше, але під час їжі — краще

Вживання солодощів під час основних прийомів їжі менш шкідливе для зубів, ніж часті перекуси між ними. Це пов’язано з тим, що часте споживання цукру створює сприятливі умови для розвитку карієсу. 

Клейкі солодощі — особливо небезпечні

Цукерки, іриски та батончики, які прилипають до зубів, можуть затримуватись у важкодоступних місцях, сприяючи розвитку карієсу та навіть пошкодженню пломб.

Природні цукри — менш шкідливі

Фрукти та овочі містять клітковину, воду та поліфеноли, які сприяють очищенню зубів і зменшують ризик карієсу.

Молоко підтримує здоров’я зубів

Коров’яче молоко багате на кальцій і казеїн, які зміцнюють зубну емаль і можуть знижувати ризик карієсу.

Які солодощі безпечні для зубів

  • соковиті свіжі фрукти та ягоди;

  • натуральні сухофрукти без доданого цукру (у невеликій кількості);

  • чорний шоколад із низьким вмістом цукру;

  • домашні ласощі без білого цукру, приготовані з бананів або фініків.

Матеріал має інформаційний характер, перед вживанням краще порадитися з лікарем

Читайте також: 

Підписуйтесь

Добірка цікавих фактів про Великдень 

Єва Буянова 14:00, 20 Квітня 2025
Цікаві факти про Великдень/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це не лише глибоко релігійне свято, а й час яскравих традицій, що сягають корінням у давнину. Від обміну фарбованими яйцями ще з часів стародавніх цивілізацій до запуску повітряних зміїв на Бермудських островах — святкування Великодня у світі вражає розмаїттям символів, звичаїв і культурних особливостей.

Редакція Вільногірськ.IN.UA підготувала добірку цікавих фактів про Великдень. 

Цікаві факти про Великдень

  • Традиція обміну фарбованими яйцями виникла ще до появи християнства. У давнину перси та єгиптяни дарували одне одному яйця на честь весняного рівнодення, бажаючи родючості та довгого життя.
  • Найбільше у світі пасхальне яйце розташоване у місті Вегревілл, провінція Альберта, Канада. Це гігантське яйце важить близько 2 тонн і має довжину приблизно 8 метрів.
  • Англійська назва Великодня — Easter — походить від імені англосаксонської богині весни та світанку Eostre. У деяких культурах її ототожнюють із богинею Іштар.
  • Ягня є ще одним важливим символом Великодня в багатьох країнах. Воно символізує жертовність і часто зображується на вітальних листівках із написом “Agnus Dei” (Агнець Божий). Також поширена традиція випікати пасхального баранчика з тіста.
  • На Бермудських островах у Страсну п’ятницю існує звичай запускати повітряних зміїв, що символізують вознесіння Христа.
  • Традиція купувати новий одяг на Великдень виникла в Нью-Йорку в середині XIX століття. Люди вірили, що новий одяг на свято принесе удачу на весь рік. Цей звичай зберігся донині й набуває дедалі більшої популярності.

Читайте також: 

Підписуйтесь