Де шукати мотивація для підготовки до НМТ: поради 

Єва Буянова 11:00, 16 Березня 2025
Мотивація для підготовки до НМТ/ фото ілюстративне, Pexels

Підготовка до Національного мультипредметного тесту — це марафон, що вимагає витривалості, дисципліни та внутрішнього натхнення. Проте мотивація для підготовки до НМТ може згасати, особливо коли матеріалу багато, а сил обмаль, тому важливо пам’ятати, що кожна година навчання — це інвестиція у майбутнє, а наполегливість і віра в себе допоможуть досягти успіху.

Як зберегти бажання вчитися і не зійти з дистанції – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Сформулюйте свою мету

Насамперед визначте, чому для вас важливо добре скласти НМТ. Чітке усвідомлення своєї мети допоможе тримати фокус і зберігати мотивацію. Це може бути бажання вступити до омріяного університету, отримати високий бал для навчання на бюджеті або просто довести собі, що ви здатні подолати цей виклик.

Розбийте навчання на етапи

Великий обсяг матеріалу може лякати, тому краще ділити його на невеликі частини. Наприклад, щодня опрацьовуйте окрему тему або тип завдань. Кожен успішно виконаний етап стане вашим маленьким досягненням і додатково мотивуватиме рухатися далі.

Створіть комфортні умови для навчання

Важливо, щоб місце підготовки було зручним і сприяло концентрації. Оберіть тиху локацію без зайвих відволікаючих факторів, підготуйте всі необхідні матеріали та подбайте про хороше освітлення. Якщо вам комфортніше навчатися з музикою чи в іншому середовищі, експериментуйте, щоб знайти оптимальний варіант.

Дотримуйтеся чіткого розкладу

Мотивація не завжди буде на високому рівні, і саме дисципліна допоможе не зійти з дистанції. Чіткий графік навчання допоможе уникнути хаосу, тримати темп і не залишати все на останні дні. Навіть якщо вам не хочеться вчитися, звичка дотримуватися розкладу дозволить рухатися вперед, навіть коли ентузіазм зникає.

Шукайте натхнення

Іноді для збереження мотивації варто звернутися до історій успіху. Дивіться відео або читайте інтерв’ю студентів, які успішно склали НМТ та вступили до бажаного вишу. Це додасть вам віри у власні сили та допоможе подолати труднощі на шляху до мети.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як внутрішнім переселенцям вирахувати суму субсидії на оренду житла

Анастасія Гришкова 10:00, 9 Липня 2025
Субсидія на оренду житла / ілюстративне фото, Rexels

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які орендують житло, можуть самостійно дізнатися, на яку суму субсидії можуть розраховувати від держави. Мінсоцполітики запустило два онлайн-калькулятори, що дозволяють швидко й зручно зробити орієнтовний розрахунок.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Як вирахувати суму субсидії на оренду житла

  1. Калькулятор від UNHCR та БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” скористатися калькулятором можна за посиланням
  2. 2.Калькулятор у співпраці з платформою ЛУН за посиланням.

Наприклад, родина з 2 осіб, яка орендує квартиру в місті Дніпро за 9 500 гривень і має сукупний дохід 17 000 гривень, може претендувати на орієнтовну субсидію в розмірі 5 097 гривень. Тобто сплачуватимуть лише 4 402 гривень.

В Мінсоцполітики наголошують, що калькулятори — лише для попереднього розрахунку. Остаточне рішення щодо надання субсидії ухвалює Пенсійний фонд України після подання всіх необхідних документів.

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

Анастасія Гришкова 12:00, 4 Липня 2025
Паспорт / ілюстративне фото, Rexels

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Як змінити ім’я

Для того щоб змінити ім’я треба звернутися до відділу ДРАЦС, підготувати необхідні документи й дочекатися розгляду заяви. З 14 до 16 років ім’я можна змінити за письмовою згодою батьків або піклувальника. З 16 років згода батьків не потрібна.

Які потрібні документи

  • перелік необхідних документів;
  • заява про зміну імені;
  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у випадку, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка заявника;
  • квитанція про сплату державного мита.

Зміна імені проводиться після сплати заявником державного мита.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як внутрішнім переселенцям вирахувати суму субсидії на оренду житла

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які орендують житло, можуть самостійно дізнатися, на яку суму субсидії можуть розраховувати від держави. Мінсоцполітики запустило два онлайн-калькулятори, що дозволяють швидко […]

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]