
Сьогодні, 8 травня, у місцевому парку Вільногірська відбулося покладання квітів з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом. На заході присутні були освітяни та представники влади. В Україні вшанування цієї дати відзначається вперше.
Більше в матеріалі Вільногірськ IN.UA
Вшанування пам’яті тих, хто боровся з нацизмом
Вшанувати памʼятну дату вільногірці зібралися у місцевому парку, щоб покласти квіти тим, хто боровся з нацизмом, а також пом’янути мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації.
«8 травня – це день пам’яті всіх захисників України, всіх наших дідів, прадідів, які воювали. Які віддали своє життя заради кращого майбутнього своїх онуків та майбутнього покоління. Я вважаю, що треба на такі заходи запрошувати й здобувачів освіти, щоб вони знали історію своєї країни», – каже освітянка Наталя Баранова.
В Україні це свято відзначається вперше. Минулого року Верховна рада прийняла закон «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» де йдеться, про зміну назви та святкування його саме в день капітуляції Німеччини – 8 травня.
З чого почалася війна
Задля пожвавлення торгівельних зв’язків в жовтні-листопаді 1938 року представники економічного відділу німецької МЗС починають розмови з радянськими представниками у Берліні. В книзі «Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939–1941» історик, співавтор Єгор Брайлян розповідає про причини та наслідки цих подій.
Пролог до Другої світової війни
23 серпня 1939 року, Німеччина і Радянський Союз уклали Договір про ненапад, відомий також як Пакт Молотова-Ріббентропа. Обидві сторони домовилися про розподіл сфер впливу у Східній Європі. Цей договір став прологом до Другої світової війни, яка почалася через тиждень після його підписання.

Скільки тривала Друга світова війна
Понад шести страшних років тривала Друга світова війна. Охопила значну частину планети. 61 держава боролася з нацизмом. Воєнні дії велися на території близько 40 країн. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.

Символом пам’яті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі є маки пам’яті.
Читайте також: