Новини

Заплатили майже 2,5 мільйона за вихід під заставу у справі вимагання грошей у ексзаступника міського голови Вільногірська (ОНОВЛЕНО)

Анастасія Гришкова 18:05, 18 Березня 2025
Сесії Вільногірської міської ради / фото Вільногірськ.IN.UA

Журналісти Вільногірськ.IN.UA вивчили судові ухвали щодо зміни запобіжного заходу фігурантам, які є керівниками місцевих комунальних підприємств, та депутатами, яких звинувачують у вимаганні під час воєнного стану. Крім того, журналісти зверталися за коментарем до обласної поліції, але отримали відповідь, що там не володіють інформацією щодо виходу під заставу підозрюваних. Однак, згідно з ухвалою суду, досудове розслідування здійснюється Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області.

Додамо, що журналістам відомо повні ім’я фігурантів, однак, відповідно до журналістських стандартів ми їх не розголошуємо.

Журналісти змогли ознайомитися з повним текстом судової ухвали лише після того, як вона стала доступною у реєстрі судових рішень, що дозволило детальніше висвітлити події. Тому редакція Вільногірськ.IN.UA публікує матеріал 18 березня, оскільки 26 лютого 2025 року була оприлюднена лише резолютивна частина ухвали.

Дніпропетровський апеляційний суд 26 лютого 2025 року розглянув скаргу на арешт підозрюваних, яких звинувачують у вимаганні, вчиненому групою осіб під час воєнного стану.

Журналісти дослідили ухвали суду, які стосуються запобіжних заходів з правом внесення застави у розмірі понад 900 тисяч одному з підозрюваних, а іншому – у розмірі понад 1,5 мільйонів гривень.

Позиція суду стосовно фігурантів

Раніше, 31 січня 2025 року суд заарештував одного з підозрюваних без права застави до 29 березня. Його захисник подав апеляцію, вимагаючи пом’якшити запобіжний захід.

Апеляційний суд частково задовольнив скаргу: підозрюваному Є. залишиться під вартою, але тепер може внести заставу — 908 400 гривень.

Як йдеться в ухвалі, суд врахував, що підозрюваний раніше не судимий, працює, одружений, має чотирьох дітей, постійне місце проживання та позитивні характеристики.

Також суд також розглянув апеляцію захисника ще одного підозрюваного. Його раніше взяли під варту до 29 березня з можливістю внесення застави 1 514 000 гривень.

Адвокат просив скасувати арешт або зменшити заставу до 233 600 гривень, оскільки фігурант — пенсіонер і має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Також суд встановив, що під час обшуку від 29 січня 2025 року автомобіля ГАЗ 31010, було виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 22 тисячі доларів США.

Однак суд відмовив у задоволенні скарги, вказавши, що у справі немає доказів, які забороняють утримання під вартою.

Таким чином запобіжний захід для одного з підозрюваних залишився без змін, а підозрюваний отримав право на заставу.

Ухвала апеляційного суду набрала законної сили негайно та не підлягає оскарженню.

Оновлено: у попередній версії матеріалу було допущено деякі неточності, згідно редакційної політики ми не видаляємо матеріали, а усуваємо недоліки.

Обставини справи

Водночас, це рішення стосується лише запобіжного заходу. Надалі відбудеться судовий розгляд по суті, під час якого буде встановлено винуватість або невинуватість підозрюваних та ухвалено відповідний вирок.

Розслідування щодо фігурантів триває з серпня 2022 року. У лютому 2025 року правоохоронці офіційно повідомили про їх затримання. Їх підозрюють у вимаганні (ст. 189 КК України). За цей злочин передбачене покарання від 7 до 12 років ув’язнення.

Також, журналістам Вільногірськ.IN.UA стало відомо, що обидва підозрювані, які фігурують у цій справі, скористалися правом на внесення застави та вийшли на свободу.

За наявною інформацією, у лютому 2025 року вони були присутні на черговій сесії Вільногірської міської ради. Редакція Вільногірськ.IN.UA уважно стежить за перебігом процесу та інформуватиме читачів про нові деталі та можливі зміни у справі.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]