Директор одного з профільних департаментів на початку війни уклав 3 прямі договори на купівлю генераторів на загальну суму майже 24 мільйонів гривень. Компанії здійснили постачання товару, про що керівник департаменту підписав видаткові накладні.
Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України.
Детективи Бюро повідомили про підозру керівнику одного з профільних департаментів Дніпровської міської ради за розтрату державних коштів. Як повідомляють слідчі, посадовець зловживав службовим становищем і уклав договори на постачання 268 дизель-генераторів за значно завищеними цінами.
Мова йде про 3 контракти на суми 8,8 мільйонів, 7,7 мільйонів та 7,4 мільйони гривень відповідно. Висновками судово-економічних експертиз встановили, що вартість товарів була завищена загалом на 3,5 мільйони гривень. Тільки у першому договорі вартість була вищою на 25%.
За розтрату державних коштів шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах директор може отримати строк від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Слідчі Кам’янського відділення поліції повідомили про підозру 35-річній жінці, яка підпалила автомобіль свого знайомого. Таким чином вона намагалася помститися чоловікові після словесної суперечки, причини якої не розголошуються.
Про це повідомляє Поліція Дніпропетровської області.
Інцидент стався в жовтні пізно вночі на лівобережжі міста. Жінка прийшла до знайомого, і між ними виник конфлікт. Після суперечки підозрювана побачила у дворі автомобіль, яким користується чоловік.
Ображена жінка кинула всередину автомобіля підпалений папір, внаслідок чого автомобіль загорівся. Вогонь перекинувся на сусіднє авто, припарковане поруч.
Оперативники встановили обставини злочину та повідомили жінці про підозру за частиною 2 статті 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Їй загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.
В Україні триває боротьба з африканською чумою свиней, зокрема в сусідніх громадах. Вільногірська міська рада наголошує на важливих аспектах цього захворювання, щоб убезпечити місцеві господарства та зберегти епідеміологічну ситуацію в регіоні.
Нещодавно було оголошено про введення карантину в кількох населених пунктах: села Мар’янівка та Суха Балка Жовтоводської громади, села Миролюбівка та Полтаво-Боголюбівка П’ятихатської громади, села Новоіванівка та Червона Поляна Саксаганської громади, а також частина міста Жовті Води.
Жителі Вільногірської територіальної громади повинні бути обережними та уважними до можливих ризиків, адже лише спільними зусиллями можна ефективно протидіяти поширенню цієї небезпечної хвороби.
Що потрібно знати про африканську чуму свиней?
Африканська чума свиней не становить небезпеки для людини, проте люди можуть бути носіями вірусу та переносити хворобу від зараженої свині до здорової. Збудник хвороби може зберігати свою життєздатність поза організмом протягом тривалого часу.
Що означає африканська чума свиней для тварини?
Африканська чума свиней є:
гострою (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко);
висококонтагіозною (надзвичайно заразною);
інфекційною (здатною передаватися від однієї тварини до іншої);
вірусною (на збудник не діють антибіотики, тому немає ефективного лікування);
свинячою (захворюють лише домашні та дикі свині).
Хвороба передається через безпосередній контакт, ґрунт, не знезаражені корми, предмети догляду, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів, мух і обслуговий персонал. Також можливе зараження через харчові відходи, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.
Як запобігти вірусу в господарстві?
З метою запобігання поширенню хвороби у Вільногірську звертаються до свинарів із низкою рекомендацій для забезпечення безпеки в господарствах. При спалаху вірусу слід дотримуватися таких правил:
Утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи.
Не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам.
Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
Не купувати тварин у місцях стихійної торгівлі.
Не утримувати свиней у домашніх господарствах мисливцям, працівникам лісу та свиноферм.
Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою.
Африканська чума свиней є однією з найбільш небезпечних хвороб свиней через високу смертність тварин і значні економічні збитки, зумовлені відсутністю вакцини.
Слідчі Кам’янського відділення поліції повідомили про підозру 35-річній жінці, яка підпалила автомобіль свого знайомого. Таким чином вона намагалася помститися чоловікові після словесної суперечки, причини якої […]
В Україні триває боротьба з африканською чумою свиней, зокрема в сусідніх громадах. Вільногірська міська рада наголошує на важливих аспектах цього захворювання, щоб убезпечити місцеві господарства […]
Планують збудувати Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Дніпрі вартістю 64,77 млн грн. Згідно з тендерною документацією на платформі Prozorro, роботи мають завершити до кінця […]
СпільноHUB – це сучасний багатофункціональний центр, який об’єднує різні зони. Серед них — IT-зона з інтерактивним екраном, віртуальні шоломи та геймерський комп’ютер, Makerspace для творчих […]
За даними слідства, у 2020 році тодішня керівниця обласної податкової ініціювала створення злочинної схеми для отримання незаконного доходу. ДБР затримало чотирьох учасників злочинної організації в […]