В області активізують заходи щодо імунізації проти небезпечних інфекційних захворювань, таких як кашлюк, дифтерія та правець. Це відбувається в рамках національної кампанії, спрямованої на захист населення та профілактику поширення інфекцій.
Про це повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Додаткова імунізація: кашлюк, дифтерія, правець
На Дніпропетровщині оголосили про початок додаткової кампанії з вакцинації проти кашлюку, дифтерії та правця. За даними завідувачки відділу імунопрофілактики Валентини Портних, за останні роки рівень вакцинації серед населення знизився до критичних 40-60%, а серед дорослих – до 20-30%, зросла захворюваність на кашлюк.
Тільки за перші 6 місяців 2024 року в Україні кількість випадків цієї хвороби зросла більш ніж у 30 разів.
На Дніпропетровщині захворюваність на кашлюк також зросла втричі – зареєстровано 49 випадків, з яких 47 припадає на дітей. Окрім кашлюка, фіксуються поодинокі випадки правця та дифтерії. Це свідчить про необхідність термінової ревакцинації населення.
Як і де отримати щеплення на Дніпропетровщині
Щоб захиститися від кашлюка, дифтерії та правця необхідно зробити щеплення, зазначають у Дніпропетровському центрі контролю та профілактики хвороб. Вакцина безкоштовна.
Для цього необхідно:
- звернутися до сімейного лікаря. Він перевірить вакцинальний статус, відповість на всі питання щодо вакцинації та направить на щеплення. Варто обов’язково повідомити лікаря про стан здоров’я, можливі хронічні хвороби та алергії;
- отримати щеплення у пункті вакцинації. З направленням від лікаря можна зробити щеплення в амбулаторіях загальної практики, поліклініках або спеціалізованих медичних центрах.
У Центрі нагадують, що людям варто робити щеплення згідно з Національним календарем щеплень для того, щоб убезпечити себе від небезпечних хвороб.
Усі вакцини, які використовуються в Україні, є якісними, безпечними та відповідають міжнародним стандартам. Перед щепленням медпрацівники обов’язково проводять огляд, а після процедури рекомендується залишатися під наглядом ще 30 хвилин для виключення можливих алергічних реакцій.
Читайте також:
- В Україні виявили новий субваріант коронавірусу Omicron – FLiRT: у липні захворіли 3 людини
- Боротьба з вірусними гепатитами: про вакцинацію у Вільногірську та лікування захворювання
Підписуйтесь