“Досконалість приходить з практикою”: вільногірська майстриня, яка створює ляльки

Катерина Тесленко 15:17, 27 Лютого 2025
Майстриня Інна Кулакевич / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську живе майстриня Інна Кулакевич, яка захоплюється створенням каркасних ляльок. Її історія почалася відносно недавно, але вона вже встигла створити багато унікальних творінь. Інна поділилася своєю історією та технікою роботи з Вільногірськ IN.UA

Початок творчого шляху

Інна давно займається шиттям — свого часу навчалася в Дніпропетровському училищі №56. Лялькарством вона зацікавилася випадково. Минулої зими вона захотіла так само, як і її подруги, створити скандинавського гнома. Після цього її син запропонував спробувати створити ляльку.

Перші ляльки Інни Кулакевич / фото з архіву Інни Кулакевич

“Тож я спробувала і мені це дуже сподобалось,” — ділиться Інна.

Вона розповідає, що часто переглядає майстер-класи, шукає інформацію та вчиться новим технікам.

Техніка та матеріали

Інна починає процес створення ляльки з виготовлення каркасу з дроту. Потім обмотує його синтепоном, який нарізає на тонкі смужки. Голова ляльки також має основу, яку Інна набиває синтепоном та формує обличчя, додаючи деталі, такі як очі, носик і губки. Очі для ляльок Інна купує окремо. За її словами, їх можна купити в будь якому магазині для художників.

Створення каркасних ляльок / фото Вільногірськ IN.UA

Для створення волосся Інна використовує нитки або тресси, які купує і потім прикріплює до ляльки. Губи та брови ляльок вона фарбує  за допомогою косметики.

Кожна лялька має свою унікальну сукню, яку Інна шиє за власними дизайнами, надихаючись роботами інших майстрів. Вона використовує залишки тканини для створення платтячок.

Племінниця Інни Кулакевич із її лялькою / фото з архіву Інни Кулакевич

“Ці сукні мені так подобаються. Це я надивилася в інтернеті,” — говорить Інна про свої дизайни.

За словами Інни, досконалість приходить із практикою. Тож вона намагається пробувати різне та удосконалювати свої ляльки.

Плани на майбутнє

Наразі Інна робить ляльки для близьких родичів та друзів, але має плани розширити свою діяльність і почати приймати замовлення.

Племінник Інни Кулакевич з її лялькою / фото з архіву Інни Кулакевич

“Якщо буде хтось замовляти, звісно, я зроблю,” — каже Інна.

Інна працює в швейній майстерні “Попелюшка” і сподівається, що в майбутньому її ляльки знайдуть своїх шанувальників. Вона вважає це заняття заспокійливим і таким, що приносить задоволення. Інна робить свої ляльки у вільний час і дарує їх дітям та близьким людям.

Читайте також:

Підписуйтесь

Фонд соціального житла в Україні: законодавчі передумови мають ухвалити до кінця 2026 року

Анастасія Гришкова 17:00, 23 Червня 2025
Олена Шуляк / фото партія “Слуга народу”

Україні недостатньо лише ухвалити законопроєкт №12377 “Про основні засади житлової політики”, щоб провести повноцінну житлову реформу. Потрібні також нові закони про соціальне житло та зміни до Податкового кодексу.

Про це заявила голова парламентського комітету та лідерка партії “Слуга Народу” Олена Шуляк під час публічного обговорення питання забезпечення житлом переселенців.

Соціальне житло

За словами Шуляк, ухвалення законопроєкту №12377 — лише перший крок. Його потрібно прийняти до кінця 2025 року.

Наступним етапом має стати створення фонду соціального житла. Цей закон також потрібно ухвалити — не пізніше кінця 2026 року.

“Все, що стосується фонду соціального житла, на сьогодні є величезною проблемою на рівні органів місцевого самоврядування. Якщо оцінити, що у нас із соціальним житлом в Україні, то можна сказати, що воно просто дорівнює нулю. Ті десятки об’єктів, які на сьогодні є, вони точно не можуть забезпечити ту потребу, яку необхідно забезпечувати. Тому наступне законодавство буде стосуватися в індикаторах саме соціального житла”, – пояснила Олена Шуляк.

Фонд соціального житла буде належати громадам. Вони надаватимуть квартири в соціальну оренду або як службове житло. Прибутки від оренди підуть до місцевих бюджетів.

Службове житло не можна буде приватизувати — його надаватимуть лише тимчасово.

Також, за словами Шуляк, потрібно оновити податкове законодавство. Сьогодні більшість договорів оренди укладаються «в тіні», тобто без офіційного оформлення. Через це не захищені ні орендодавці, ні орендарі, а держава втрачає податки. Без змін до Податкового кодексу ситуацію виправити буде неможливо.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Анастасія Гришкова 15:00, 23 Червня 2025
Нова послуга в Дія / фото ілюстративне/ Rexels

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія.

Про це повідомили на сайті державних послуг Дія.

В Дія з’явиться нова послуга

Раніше послуга була доступна лише на порталі Дія або в ЦНАПі. У застосунку оформлення документів стане простішими, а дані підтягуватимуться з реєстрів автоматично.

Дія одразу покаже, якщо щось не так, і підкаже, як виправити. А ще — надсилатиме push-сповіщення, коли документ відправлено, розглянуто чи прийнято на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕСББ).

Для чого потрібно подавати повідомлення про початок будівництва

Якщо плануєте зводити власний житловий будинок до 500 м² до двох поверхів і без мансарди та господарські споруди — гараж, сарай або літню кухню, ви маєте отримати будівельний паспорт — на порталі Дія або через ЦНАП.

Будпаспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог, яких ви повинні дотримуватися під час будівництва. Після видачі будівельного паспорта необхідно подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Читайте також:

Підписуйтесь

Фонд соціального житла в Україні: законодавчі передумови мають ухвалити до кінця 2026 року

Україні недостатньо лише ухвалити законопроєкт №12377 “Про основні засади житлової політики”, щоб провести повноцінну житлову реформу. Потрібні також нові закони про соціальне житло та зміни […]

В Дія з’явиться нова послуга: можна буде повідомити про початок будівельних робіт

Відтепер власники будинків і господарських споруд можуть подавати повідомлення про початок будівництва та реєструвати готовність будинку прямо у застосунку Дія. Про це повідомили на сайті […]

Незаконний вилов риби: за понад 2 місяці завдано збитків на три мільйони гривень

З 1 квітня по 19 червня, за період весняно-літньої заборони на вилов риби водна поліція Дніпра виявила десятки порушень, вилучила сітки, човни та задокументувала незаконний […]

Погода

Якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Цього тижня у Вільногірську обіцяють сонячну та теплу погоду. Температура повітря поступово підвищуватиметься до +30 градусів. Про це свідчать дані метеорологічного сайту Sinoptik.ua. Прогноз погоди […]

Розкрадання 230 мільйонів на обладнанні для онкохворих: підозрюється депутат з Дніпропетровщини

В Україні викрили злочинну організацію, яка привласнила понад 231 мільйон гривень під час закупівель медичного обладнання для онкохворих пацієнтів. Серед підозрюваних — представники приватних компаній […]