Гінекологічне відділення у Вільногірську: діагностика новим обладнанням

Олександра Зоз 17:04, 5 Лютого 2024
У Вільногірську працює гінекологічне відділення
У Вільногірську працює гінекологічне відділення / фото Вільногірськ IN.UA

За останні 6 місяців 2023 року у Вільногірському гінекологічному відділенні пролікували 232 жінки, 61 з них — мешканки інших громад. Крім того, лікарі відділення провели 102 операції, більшість з них — ургентні випадки.

Як у місті працює гінекологічне відділення та які послуги надають лікарі, журналістам Вільногірськ IN.UA розповів завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Вільногірської центральної міської лікарні Олег Алмазов.

Гінекологічне відділення Вільногірська

У гінекологічному відділенні працює 12 медиків. Під час хірургічних операцій беруть участь операційна бригада та черговий анестезіолог. А от завідувач відділення анестезіології Олег Трофименко наразі несе службу в ЗСУ.

У вільногірському відділенні є:

  • дві операційні;
  • процедурна кімната;
  • кімната для пологів під час війни;
  • палати звичайні та післяопераційна;
  • їдальня;
  • вбиральні.

У листопаді 2023 року за кошти міського бюджету, а це більше ніж на 100 тисяч гривень, оновили додатковим обладнанням офісну гістероскопічну стойку.

лікування у гінекологічному відділенні
Допомога від медиків / фото Вільногірськ IN.UA

Вона полегшує роботу хірурга та дозволяє проводити профілактичні заходи. З її допомогою можна діагностувати злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, брати аналізи на біопсію, проводити маніпуляції амбулаторно, без знеболювання, які не порушують цілісність епітелію та не призводять до дискомфорту пацієнтки.

«Ми, лікарі-гінекологи, рекомендуємо пацієнткам у віці 50+ щорічно обстежуватися за допомогою цього апарату. УЗД-обстеження інколи не показує явних новоутворень, особливо коли вони дуже малі за розміром. Гістероскоп дозволяє взяти матеріал для аналізу навіть з новоутворення розміром у міліметр», — пояснює завідувач відділення.

Як відділення працює в екстрених випадках

Коли пацієнтка екстрено потрапляє до відділення, вона отримує первинну медичну допомогу у необхідному обсязі. Подальше лікування, зазвичай, відбувається за власні кошти.

«Так звану «ургентну» шафу ми маємо: антибіотики, знеболювальні, системи для крапельниць, катетери. А ось далі, наприклад, при гострій крововтраті, коли потрібно підняти гемоглобін, рекомендуємо придбати жінці сучасні медичні препарати, яких в пакетах від НСЗУ не передбачено», — каже лікар.

Хірург розповідає, один з пакетів НСЗУ, як-от інфекційне захворювання «Гострий перитоніт з запаленням придатків матки», коштує 5600 гривень. Лікарня отримує ці кошти за лікування пацієнтки, яка після проведення хірургічної операції залишається на стаціонарному лікуванні до 10 днів.

медпрацівниця гінекологічного відділення
Робота медиків / фото Вільногірськ IN.UA

Цими грошима покривається робота хірурга, анестезіолога, медичного персоналу, забезпечення медичними препаратами, харчування та перебування пацієнтки в палаті. Проте іноді вартість одного антибіотику для лікування цього випадку коштує тисячу гривень на день.

працівники гінекологічного відділення
Документування – важлива частина медичної діяльності / фото Вільногірськ IN.UA

Наразі кількість населення у Вільногірську близько 23 тисяч людей, з них більшість — жінки, які потребують лікування або діагностики від фахівців гінекологічного відділення, каже Олег Алмазов.

«Коли трапляється екстрений випадок, жінка не має їхати в Кам’янське за 65 кілометрів, де час на дорогу займає до півтори години. Пацієнтка має отримати допомогу у нас. Звісно, такі випадки бувають рідко, але це життя, і цінувати ми маємо кожне», — зазначає Олег Алмазов.

операційна у гінекологічному відділенні
Один з кабінетів / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 3 Квітня 2025
Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Збитки завдані біоресурсам за 3 дні

У перший день заборони, 1 квітня, рейдова група виявила двох чоловіків, які займалися незаконним виловом риби на річці Саксагань у Кривому Розі. Зловмисники використовували заборонені знаряддя лову, зокрема 4 сітки. Вони наловили 25 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 121 екземпляр плітки;
  • 43 карасі сріблясті;
  • 26 окунів;
  • 11 судаків.

Завдані державі збитки оцінили в 378 896 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

На наступний день, 2 квітня, Дніпропетровський рибоохоронний патруль зафіксував порушення правил рибальства на річці Коноплянка біля села Карнаухівка. Чоловік ловив рибу за допомогою 2 сіток. Він незаконно виловив 15 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 110 карасів сріблястих;
  • 7 плоскирків;
  • 7 краснопірок;
  • 1 окунь;
  • 1 плітка.

Збитки, завдані рибному господарству, становлять 200 532 гривні.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Згодом рибоохоронці спільно з водною поліцією зафіксували подібне порушення на Дніпровському водосховищі в Дніпрі. Чоловік також ловив рибу з гумового човна за допомогою 3 сіток. Він незаконно виловив 47 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 47 карасів сріблястих;
  • 9 судаків;
  • 5 лящів;
  • 2 щуки;
  • 1 окунь;
  • 1 сазан.

Збитки склали 128 639 гривень.

Заборонені знаряддя лову / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Пізніше, 3 квітня, рибпатруль зафіксував порушення на річці Інгулець біля села Кудашівка. Чоловік ловив рибу з гумового човна за допомогою 1 сітки. Він незаконно виловив 26 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 41 плітка;
  • 25 карасів сріблястих;
  • 3 лящі.

Завдані збитки становлять 108 596 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Проти винних осіб складено адміністративні протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справ готуються для передачі до правоохоронних органів. Розглядається можливість відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом). Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно виловлені водні біоресурси вилучено слідчими.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 3 Квітня 2025
Документування факту спроби підкупу / фото Національна поліція

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Інцидент стався 15 березня в Дніпровському районі міста, коли патрульні зупинили автівку порушника за порушення правил дорожнього руху.

Водій, маючи явні ознаки спʼяніння, запропонував поліцейським хабар у сумі 5 тисяч гривень, намагаючись уникнути відповідальності. Після цього на місце події викликали слідчо-оперативну групу для документування правопорушення.

Слідчі повідомили фігуранту про підозру за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальний акт щодо підозрюваного направлено до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська ЦМЛ

Вільногірська ЦМЛ не сплатила заборгованість по заробітній платі: що відомо

Станом на 1 січня 2024 року, Вільногірська центральна міська лікарня заборгувала понад два мільйона гривень заробітної плати медикам.