Гінекологічне відділення у Вільногірську: діагностика новим обладнанням

Олександра Зоз 17:04, 5 Лютого 2024
У Вільногірську працює гінекологічне відділення
У Вільногірську працює гінекологічне відділення / фото Вільногірськ IN.UA

За останні 6 місяців 2023 року у Вільногірському гінекологічному відділенні пролікували 232 жінки, 61 з них — мешканки інших громад. Крім того, лікарі відділення провели 102 операції, більшість з них — ургентні випадки.

Як у місті працює гінекологічне відділення та які послуги надають лікарі, журналістам Вільногірськ IN.UA розповів завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Вільногірської центральної міської лікарні Олег Алмазов.

Гінекологічне відділення Вільногірська

У гінекологічному відділенні працює 12 медиків. Під час хірургічних операцій беруть участь операційна бригада та черговий анестезіолог. А от завідувач відділення анестезіології Олег Трофименко наразі несе службу в ЗСУ.

У вільногірському відділенні є:

  • дві операційні;
  • процедурна кімната;
  • кімната для пологів під час війни;
  • палати звичайні та післяопераційна;
  • їдальня;
  • вбиральні.

У листопаді 2023 року за кошти міського бюджету, а це більше ніж на 100 тисяч гривень, оновили додатковим обладнанням офісну гістероскопічну стойку.

лікування у гінекологічному відділенні
Допомога від медиків / фото Вільногірськ IN.UA

Вона полегшує роботу хірурга та дозволяє проводити профілактичні заходи. З її допомогою можна діагностувати злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, брати аналізи на біопсію, проводити маніпуляції амбулаторно, без знеболювання, які не порушують цілісність епітелію та не призводять до дискомфорту пацієнтки.

«Ми, лікарі-гінекологи, рекомендуємо пацієнткам у віці 50+ щорічно обстежуватися за допомогою цього апарату. УЗД-обстеження інколи не показує явних новоутворень, особливо коли вони дуже малі за розміром. Гістероскоп дозволяє взяти матеріал для аналізу навіть з новоутворення розміром у міліметр», — пояснює завідувач відділення.

Як відділення працює в екстрених випадках

Коли пацієнтка екстрено потрапляє до відділення, вона отримує первинну медичну допомогу у необхідному обсязі. Подальше лікування, зазвичай, відбувається за власні кошти.

«Так звану «ургентну» шафу ми маємо: антибіотики, знеболювальні, системи для крапельниць, катетери. А ось далі, наприклад, при гострій крововтраті, коли потрібно підняти гемоглобін, рекомендуємо придбати жінці сучасні медичні препарати, яких в пакетах від НСЗУ не передбачено», — каже лікар.

Хірург розповідає, один з пакетів НСЗУ, як-от інфекційне захворювання «Гострий перитоніт з запаленням придатків матки», коштує 5600 гривень. Лікарня отримує ці кошти за лікування пацієнтки, яка після проведення хірургічної операції залишається на стаціонарному лікуванні до 10 днів.

медпрацівниця гінекологічного відділення
Робота медиків / фото Вільногірськ IN.UA

Цими грошима покривається робота хірурга, анестезіолога, медичного персоналу, забезпечення медичними препаратами, харчування та перебування пацієнтки в палаті. Проте іноді вартість одного антибіотику для лікування цього випадку коштує тисячу гривень на день.

працівники гінекологічного відділення
Документування – важлива частина медичної діяльності / фото Вільногірськ IN.UA

Наразі кількість населення у Вільногірську близько 23 тисяч людей, з них більшість — жінки, які потребують лікування або діагностики від фахівців гінекологічного відділення, каже Олег Алмазов.

«Коли трапляється екстрений випадок, жінка не має їхати в Кам’янське за 65 кілометрів, де час на дорогу займає до півтори години. Пацієнтка має отримати допомогу у нас. Звісно, такі випадки бувають рідко, але це життя, і цінувати ми маємо кожне», — зазначає Олег Алмазов.

операційна у гінекологічному відділенні
Один з кабінетів / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:40, 18 Вересня 2024
Гранати продавали в Одесі
Гранати продавали в Одесі / фото ГУНП в Одеській області

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Поліціянти встановили, що зловмисники 28 і 38 років придбали у невідомої особи гранати різного виду. Два замовлення старший зловмисник виконав сам, ще одне – спільно з товаришем. Загалом вони збули сім гранат, за які отримали майже 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали “продавців” у Дніпрі. Під час обшуків, за місцями мешкання фігурантів, поліцейські вилучили гаджети з інформацією, що має доказове значення у справі. В оселі молодшого чоловіка ще й 30 набоїв калібру 5х45 мм, які скерують на експертизу.

Їм повідомили про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України “бізнесменам” загрожує до 7 років позбавлення волі. 

Наразі підозрювані під вартою, з правом внесення застави. Слідство триває. Правоохоронці з‘ясовуватимуть, де затримані отримали вибухові пристрої.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська ЦМЛ

Вільногірська ЦМЛ не сплатила заборгованість по заробітній платі: що відомо

Станом на 1 січня 2024 року, Вільногірська центральна міська лікарня заборгувала понад два мільйона гривень заробітної плати медикам.