Гінекологічне відділення у Вільногірську: діагностика новим обладнанням

Олександра Зоз 17:04, 5 Лютого 2024
У Вільногірську працює гінекологічне відділення
У Вільногірську працює гінекологічне відділення / фото Вільногірськ IN.UA

За останні 6 місяців 2023 року у Вільногірському гінекологічному відділенні пролікували 232 жінки, 61 з них — мешканки інших громад. Крім того, лікарі відділення провели 102 операції, більшість з них — ургентні випадки.

Як у місті працює гінекологічне відділення та які послуги надають лікарі, журналістам Вільногірськ IN.UA розповів завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Вільногірської центральної міської лікарні Олег Алмазов.

Гінекологічне відділення Вільногірська

У гінекологічному відділенні працює 12 медиків. Під час хірургічних операцій беруть участь операційна бригада та черговий анестезіолог. А от завідувач відділення анестезіології Олег Трофименко наразі несе службу в ЗСУ.

У вільногірському відділенні є:

  • дві операційні;
  • процедурна кімната;
  • кімната для пологів під час війни;
  • палати звичайні та післяопераційна;
  • їдальня;
  • вбиральні.

У листопаді 2023 року за кошти міського бюджету, а це більше ніж на 100 тисяч гривень, оновили додатковим обладнанням офісну гістероскопічну стойку.

лікування у гінекологічному відділенні
Допомога від медиків / фото Вільногірськ IN.UA

Вона полегшує роботу хірурга та дозволяє проводити профілактичні заходи. З її допомогою можна діагностувати злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, брати аналізи на біопсію, проводити маніпуляції амбулаторно, без знеболювання, які не порушують цілісність епітелію та не призводять до дискомфорту пацієнтки.

«Ми, лікарі-гінекологи, рекомендуємо пацієнткам у віці 50+ щорічно обстежуватися за допомогою цього апарату. УЗД-обстеження інколи не показує явних новоутворень, особливо коли вони дуже малі за розміром. Гістероскоп дозволяє взяти матеріал для аналізу навіть з новоутворення розміром у міліметр», — пояснює завідувач відділення.

Як відділення працює в екстрених випадках

Коли пацієнтка екстрено потрапляє до відділення, вона отримує первинну медичну допомогу у необхідному обсязі. Подальше лікування, зазвичай, відбувається за власні кошти.

«Так звану «ургентну» шафу ми маємо: антибіотики, знеболювальні, системи для крапельниць, катетери. А ось далі, наприклад, при гострій крововтраті, коли потрібно підняти гемоглобін, рекомендуємо придбати жінці сучасні медичні препарати, яких в пакетах від НСЗУ не передбачено», — каже лікар.

Хірург розповідає, один з пакетів НСЗУ, як-от інфекційне захворювання «Гострий перитоніт з запаленням придатків матки», коштує 5600 гривень. Лікарня отримує ці кошти за лікування пацієнтки, яка після проведення хірургічної операції залишається на стаціонарному лікуванні до 10 днів.

медпрацівниця гінекологічного відділення
Робота медиків / фото Вільногірськ IN.UA

Цими грошима покривається робота хірурга, анестезіолога, медичного персоналу, забезпечення медичними препаратами, харчування та перебування пацієнтки в палаті. Проте іноді вартість одного антибіотику для лікування цього випадку коштує тисячу гривень на день.

працівники гінекологічного відділення
Документування – важлива частина медичної діяльності / фото Вільногірськ IN.UA

Наразі кількість населення у Вільногірську близько 23 тисяч людей, з них більшість — жінки, які потребують лікування або діагностики від фахівців гінекологічного відділення, каже Олег Алмазов.

«Коли трапляється екстрений випадок, жінка не має їхати в Кам’янське за 65 кілометрів, де час на дорогу займає до півтори години. Пацієнтка має отримати допомогу у нас. Звісно, такі випадки бувають рідко, але це життя, і цінувати ми маємо кожне», — зазначає Олег Алмазов.

операційна у гінекологічному відділенні
Один з кабінетів / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

Анастасія Гришкова 18:30, 3 Липня 2025
Антон Боклаг / фото, Facebook

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня.

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті Вільноногірської міської ради.

Боклаг йде з посади секретаря

У документі зазначено, що підставою для звільнення стала особиста ініціатива посадовця. Остаточне рішення про припинення його повноважень депутати мають ухвалити 25 липня.

“Це моє особисте й виважене рішення. Не покидаю громаду залишаюсь і буду відновлювати громадську роботу та пошук грантових можливостей. У багатьох сьогодні в голові вже думки про місцеві вибори. У мене немає жодного бажання займатися політиканством і боротися з політичними ідіотами в період воєнного стану. Хочу докладати максимум зусиль у громадському секторі й просто спокійно робити корисні речі. Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто конструктивно й професійно підходив до вирішення питань, і всім, хто розуміє, що війна триває”, — пояснив у коментарі “Вільногірськ Онлайн” Антон Боклаг.

Додамо, що Антон Боклаг працював секретарем із кінця жовтня 2024 року, до цього посада була вакантної майже рік.

Проте посаду Боклаг отримав не з першого разу. Депутати висунули кандидатуру Антона Боклага, але на засіданні у березні 2024 року також не ухвалили рішення про призначення про його призначення через один голос, якого не вистачило. А вже наприкінці 2024 року Боклаг став секретарем Вільногірської міської ради.

На посаді секретаря міської ради Антон Боклаг активно виступав за розвиток комунального підприємства у Вільногірську.

Крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Обов’язки секретаря міської ради

Обов’язки секретаря міської ради Додамо, що секретар міської ради — це у Вільногірській громаді єдиний депутат, який працює на постійній основі і отримує заробітну плату з місцевого бюджету.

Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування”, статті 50 секретар ради організовує пленарні засідання, допомагає готувати проєкти рішень, стежить за дотриманням правил роботи ради, контролює виконання ухвалених рішень і підтримує зв’язок із громадою.

У роботі ради діє принцип балансу: виконавчі органи втілюють рішення і витрачають кошти, а депутати під керівництвом секретаря контролюють ці процеси, формують позицію ради і захищають інтереси мешканців.

Підписуйтесь

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірська ЦМЛ

Вільногірська ЦМЛ не сплатила заборгованість по заробітній платі: що відомо

Станом на 1 січня 2024 року, Вільногірська центральна міська лікарня заборгувала понад два мільйона гривень заробітної плати медикам.