«Хор – моя віддушина»: переселенка з Донеччини співає у вільногірському камерному хорі

Олександра Зоз 12:10, 1 Березня 2024
Переселенка
Переселенка з Донеччини Каріне Пономаренко/ фото архів Каріне Пономаренко

Переїхала у Вільногірськ і знайшла нове хобі. Маючи музичну освіту, але не маючи досвіду співу у камерному хорі, переселенка з Донеччини пішла співати.

Як жінка опинилася у Вільногірську та як хор став улюбленим хобі Каріне Пономаренко поділилася з редакцією Вільногірськ IN.UA.

Камерний хор Вільногірська став невіддільною частиною життя

Каріне Пономаренко – переселенка зі Слов’янська, що на Донеччині. Жінка розповідає, у Вільногірську опинилася випадково. Через загострення ситуації у рідному місті внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну, другого квітня 2022 року вирішила виїхати з дітьми до більш безпечного регіону. У Вільногірськ приїхали до знайомих, які надали нічліг. 

«Замість 6 годин ми їхали 13. З 07:00 ранку до 19:45, встигли до комендантської. Приїхали сюди, бо вже було місце де переночувати. Протягом наступних трьох днів знайшли іншу квартиру, тут і розташувалися, нам сподобалося», — розповідає Каріне.

Вільногірці до переселенців поставилися з розумінням, Каріне розповідає, на початку оточуючі дуже допомагали.

«Люди доброзичливі, я ні від кого не чула негативу. Нам тут дуже комфортно. Діти знайшли тут компанію друзів, проводять час з місцевою молоддю», — каже жінка.

Влітку 2022 року, під час відвідування місцевого храму, жінка дізналася, що у місті існує камерний хор. Співати пішла не вагаючись за покликом серця.

Камерний хор
Камерний хор Вільногірська/ фото архів Каріне Пономаренко

«У мене є музична освіта, а донька вчиться на актрису, де теж присутній вокал, тому ми вдвох почали ходити до камерного хору. Там нас дуже тепло прийняли».

У хорі Каріне з донькою Ксенією співають вже майже півтора року. Заняття відвідують три рази на тиждень, тривалість кожного дві години.

«У колективі люди віком від 17 до, я думаю, 60 років. І це ніяк не заважає спілкуванню. Ми ніби знаємо один одного тисячу років. Ми відпочиваємо разом, святкуємо дні народження. Я дуже люблю наші заняття, завжди йду з радістю. Наша викладачка вміє поєднати різних людей», — каже Пономаренко.

Про розставання з хором Каріне не замислюється, проте, каже жінка, її родина все ж мріє повернутися до рідного дому, коли це дозволить безпекова ситуація.

«Вільногірськ став другим домом. У мирний час я буду знаходити можливість приїжджати на день-два до цих людей. Це ніби приїхати до бабусі у село: і вдома добре, і до бабусі поїхати добре, бо це щось рідне», — каже переселенка. 

Камерний хор
Вокалісти камерного хору/ фото архів Каріне Пономаренко

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Анастасія Гришкова 12:00, 3 Квітня 2025
Центральна міська лікарня / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Про це повідомили в НСЗУ на запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Де у Вільногірську можна отримати стоматологічні послуги

Як йдеться у відповіді на запит журналістів, військовослужбовці можуть отримати послуги в КП “Вільногірська центральна Міська Лікарня”, що має відповідну угоду з НСЗУ.

Вартість стоматологічної допомоги не повинна перевищувати 34 966 гривень. Вартість послуги покривається за рахунок державного бюджету.

Крім того, як пояснили в НСЗУ, військові для отримання послуги з зубопротезування можуть безпосередньо звертатися до медичного закладу особисто або через представника, подавши заяву та оригінали документів.

Перелік документів, які необхідні для того, щоб скористатися послугою:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
  • посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218; 2022 р., № 19, ст. 1038).

Водночас, для отримання безоплатного зубопротезування військовослужбовець має надати такі посвідчення:

1. Посвідчення учасника бойових дій для осіб, які брали участь у бойових діях.

2. Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни для осіб, які отримали інвалідність під час війни.

3. Посвідчення учасника війни або військовий квиток для осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

4. Довідка учасника бойових дій для осіб, які брали участь у захисті України під час антитерористичної операції або операції Об’єднаних сил.

Посвідчення має бути дійсне на момент подання заяви.

Контакти: Центральна міська лікарня знаходиться за адресою: вулиця ім. Ю. Устенка, 72, номер телефону 068 909 33 96.

Нагадаємо, у 2025 році Уряд продовжив проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги та зубопротезування для захисників і захисниць. Витрата послуг на зубопротезування покривається за рахунок державного бюджету. Зокрема на Дніпропетровщині працює 10 лікарень, де військові та ветерани можуть безоплатно вилікувати зуби або зробити протезування.

Читайье також:

Підписуйтесь

Від захоплення у дитячому садочку до персональної виставки: історія Аріни Затульної з Вільногірська

Єва Буянова 12:30, 30 Березня 2025
Аріна Затульна/ фото з особистого архіву бабусі Світлани Іванівни

З 3 по 7 березня 2025 року у Вільногірському ліцеї №4 пройшов Тиждень мистецтв, у рамках якого свою персональну виставку представила Аріна Затульна, учениця 6-А класу. Редакція Вільногірськ.IN.UA поспілкувалася з бабусею Аріни Затульної, яка розповіла про перші кроки онуки у світі мистецтва, її улюблені техніки та натхнення.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA 

На персональній виставці, юна мисткиня представила свої малюнки, виконані в різних техніках, а також вироби декоративно-ужиткового мистецтва. 

Мистецький шлях Аріни розпочався ще в дитячому садочку, коли вона почала захоплюватися малюванням і ліпленням. Тоді дівчинку записали до гуртка з малювання у Палаці культури та спорту “Металург”. 

“17 квітня 2018 року Аріна почала малювати у гуртку, їй ще не було 5 рочків”, – каже бабуся дівчинки, Світлана Іванівна. 

Першою роботою Аріни був малюнок “Русалонька”. 

“У 2019 році Аріна почала приймати участь у конкурсах з малюнком “Русалонька””, – згадує Світлана Іванівна. 

“Русалонька”/ фото з особистого архіву бабусі

Найбільше юна мисткиня полюбляє малювати фломастерами, а надихається вона видатними українськими художницями. 

“Гапчинька, Марія Приймаченко та Катерина Білокур їй дуже подобаються”, – ділиться бабуся Аріни Затульної. 

Нещодавній малюнок/ фото з особистого архіву бабусі

Світлана Іванівна підтримує всі починання своєї онуки. Дівчинка займається танцями, вʼяже, ліпить з пластиліну, а також відвідує гурток інженерії і робототехніки. 

“Що їй подобається, тим вона і займається”, – каже Світлана Іванівна. 

Бабуся бажає своїй онуці, щоб у неї все завжди виходило. 

Читайте також:

Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]