«Хор – моя віддушина»: переселенка з Донеччини співає у вільногірському камерному хорі

Олександра Зоз 12:10, 1 Березня 2024
Переселенка
Переселенка з Донеччини Каріне Пономаренко/ фото архів Каріне Пономаренко

Переїхала у Вільногірськ і знайшла нове хобі. Маючи музичну освіту, але не маючи досвіду співу у камерному хорі, переселенка з Донеччини пішла співати.

Як жінка опинилася у Вільногірську та як хор став улюбленим хобі Каріне Пономаренко поділилася з редакцією Вільногірськ IN.UA.

Камерний хор Вільногірська став невіддільною частиною життя

Каріне Пономаренко – переселенка зі Слов’янська, що на Донеччині. Жінка розповідає, у Вільногірську опинилася випадково. Через загострення ситуації у рідному місті внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну, другого квітня 2022 року вирішила виїхати з дітьми до більш безпечного регіону. У Вільногірськ приїхали до знайомих, які надали нічліг. 

«Замість 6 годин ми їхали 13. З 07:00 ранку до 19:45, встигли до комендантської. Приїхали сюди, бо вже було місце де переночувати. Протягом наступних трьох днів знайшли іншу квартиру, тут і розташувалися, нам сподобалося», — розповідає Каріне.

Вільногірці до переселенців поставилися з розумінням, Каріне розповідає, на початку оточуючі дуже допомагали.

«Люди доброзичливі, я ні від кого не чула негативу. Нам тут дуже комфортно. Діти знайшли тут компанію друзів, проводять час з місцевою молоддю», — каже жінка.

Влітку 2022 року, під час відвідування місцевого храму, жінка дізналася, що у місті існує камерний хор. Співати пішла не вагаючись за покликом серця.

Камерний хор
Камерний хор Вільногірська/ фото архів Каріне Пономаренко

«У мене є музична освіта, а донька вчиться на актрису, де теж присутній вокал, тому ми вдвох почали ходити до камерного хору. Там нас дуже тепло прийняли».

У хорі Каріне з донькою Ксенією співають вже майже півтора року. Заняття відвідують три рази на тиждень, тривалість кожного дві години.

«У колективі люди віком від 17 до, я думаю, 60 років. І це ніяк не заважає спілкуванню. Ми ніби знаємо один одного тисячу років. Ми відпочиваємо разом, святкуємо дні народження. Я дуже люблю наші заняття, завжди йду з радістю. Наша викладачка вміє поєднати різних людей», — каже Пономаренко.

Про розставання з хором Каріне не замислюється, проте, каже жінка, її родина все ж мріє повернутися до рідного дому, коли це дозволить безпекова ситуація.

«Вільногірськ став другим домом. У мирний час я буду знаходити можливість приїжджати на день-два до цих людей. Це ніби приїхати до бабусі у село: і вдома добре, і до бабусі поїхати добре, бо це щось рідне», — каже переселенка. 

Камерний хор
Вокалісти камерного хору/ фото архів Каріне Пономаренко

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Анастасія Гришкова 13:00, 17 Червня 2025
Вадим Коваленко / фото, vilnohirsk-memory

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні.

На позачерговій сесії Вільногірської міської ради було прийнято рішення про присвоєння Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим народився 21 листопада 1969 року у місті Вільногірськ. Після закінчення середньої школи №1 вивчився на екскаваторника у нашому місцевому професійно-технічному училищі (зараз – Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти).

19 травня 2025 року, під час виконання одного із таких завдань, налетіли ворожі “Ланцети”… Удар був настільки сильним, що Вадим Коваленко отримав цілий ряд важких поранень, вражень життєво важливих органів. Його бойовий побратим, сам поранений, не залишив Вадима Борисовича, виніс із палаючого екскаватора, разом із іншими побратимами доставив до медслужби. Потім була реанімація в одній із клінічних лікарень Запоріжжя. Однак, врятувати життя воїна не виправдались.

28 травня 2025 року старший солдат Вадим Коваленко, не приходячи до свідомості, помер.

Підписуйтесь

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Анастасія Гришкова 09:00, 30 Травня 2025
Субсидія на оренду житла / фото, Міністерство юстиції

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при оренді житла в юридичних осіб.

Про це повідомляє БФ “Право на захист”.

Що ж змінилося в порядку надання субсидій і на що варто звернути увагу

Розширено об’єкт найму: якщо раніше субсидію надавали лише на оплату цілого житлового приміщення (квартири або будинку), то тепер вона охоплює також оренду частини житлового приміщення, наприклад, кімнати у квартирі або будинку. Це рішення стало важливою підтримкою для ВПО із невисокими доходами, для яких кімната є єдиним доступним варіантом житла.

Розширено коло наймачів: тепер домогосподарство може включати кілька окремих сімей, а той, хто підписує заяву про надання субсидії та договір найму житлового приміщення, стає уповноваженим представником усього домогосподарства для отримання субсидії на найм житла. Це дає можливість для кожної окремої сім’ї, яка проживає спільно в одному орендованому житловому об’єкті, отримати державну підтримку.

Розширено коло наймодавців: надана можливість винаймати житло не тільки у фізичних осіб та фізичних осіб — підприємців, а й у юридичних осіб. Це нововведення дає змогу збільшити кількість пропозицій житла для ВПО, а також долучити до програми юридичних осіб, які мають у власності житловий фонд.

Запроваджено механізм автоматичного продовження виплати субсидії наймачу й компенсації витрат наймодавцю на наступний піврічний період без особистого їх звернення. Таке продовження виплат можливе, якщо не відбулося змін у підставах для їх надання. Це дає змогу уникнути додаткових навантажень на отримувачів, забезпечуючи неперервність надання підтримки.

Розширено строк отримання субсидії на найм житла та компенсації витрат: тепер допомога може надаватися не лише впродовж одного року, а й протягом усього періоду реалізації експериментального проєкту в разі наявності підстав для продовження її виплати. Такі заходи забезпечать тривалішу підтримку ВПО й стабільність їхніх житлових умов, а також сприятимуть передбачуваності та фінансовій впевненості орендодавців протягом усього періоду дії проєкту.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні. […]

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при […]

У Вільногірську присвоєно звання “Почесний громадянин громади” загиблому Герою

У Вільногірську посмертно вшанували загиблого захисника України — Ігорю Тубальцеву присвоїли звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” за героїзм, відданість присязі та незламність духу. […]

Спортсмени з Вільногірська взяли участь у чемпіонаті в Кам’янському

У місті Кам’янське 25 травня пройшов Відкритий чемпіонат з класичного жиму лежачи серед усіх вікових груп. Участь у змаганнях взяли спортсмени з різних населених пунктів […]

У Вільногірську попрощалися з військовим, який вважався зниклим безвісти

У Вільногірську відбулася церемонія прощання з військовим Ігорем Сергійовичем Тубальцевим, який вважався зниклим безвісти. На прощанні з героєм була присутня журналістка Вільногірськ IN.UA. У Вільногірську […]